Skocz do zawartości

Egipt


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

czasami nasze  wyprawy są mało ekscytujące - ot basen, woda, "all inclusive" - czyli coś co bardziej dotyczy dzieci i plażingu. Sytuacja w różnych punktach się zaognia mniej lub bardziej i pytanie - czy ktoś ostatnio był Sphinxa po nosie głaskać i czy jest tam teraz  bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są różne i się o nich ponoć nie dyskutuje. Ja tam bym za darmo nie poleciał, podobnie jak do Tunezji, Maroko też mi się średnio widzi. W ogóle kraj arabskie mnie (nas) nie pociągają. Byłem raz w Tunezji i nie odpowiada mi to zaczepianie, żeby coś sprzedać... Poza tym kobieta sama chyba lepiej, żeby po mieście nie chodziła, zwłaszcza blondynka.

 

Czy jest bezpiecznie - wg mnie nie. Jasne, wszędzie się może coś wydarzyć, ale wg mnie są kraje podwyższonego ryzyka i Egipt do takich należy. Co jest w Egipcie oprócz słońca i piramid? Zemsta faraona ;)

 

Kilka lat temu byłem w Turcji (Alanya) i podobało mi się, ale odkąd pojechaliśmy na Rodos, pokochaliśmy Grecję. Jak dla nas, obiektywnie, o wiele ciekawiej, bezpieczniej i lepiej. W ogóle, w Europie jest sporo ciekawych miejsc do zobaczenia. Nie trzeba lecieć na Dominikanę, żeby naprawdę fajnie spędzić wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egipt jak dla mnie dramat :-) Byłem raz i nie chce więcej. Poleciałem do Sharm El Sheikh, bo przegrałem demokratyczne wybory. Lecieliśmy w 2 pary. Trzy osoby chciały tam być, a ja nie.

 

Jaka była moja "satysfakcja" gdy jako jedyny nie miałem zemsty faraona hehe... Jak domniemam pomogła mi w tym whisky (kupiona na bezcłowym) pita codziennie rano na pusty żołądek w ilości 50ml :-D

 

Turcja, a byłem w Icmeler obok Marmarisu to zupełnie inna bajka. Ogólnie fajnie, ale czuć, że nie jest to Europa.

 

Natomiast obecnie prym u mnie wiedzie Grecja i po kolei zaliczam kolejne wyspy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest tyle fajnych miejsc do wyboru. Egiptu bym wrogowi nie polecił. :mellow:

 

 

 

Co jest w Egipcie oprócz słońca i piramid? Zemsta faraona ;)

Raz - ja tam nie lecę ;) dwa - nie chodzi o zwiedzanie, itp, a o coś typu: woda, piasek, basen i żeby przez tydzień nie padało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tyle fajnych miejsc do wyboru. Egiptu bym wrogowi nie polecił. :mellow:

Co jest w Egipcie oprócz słońca i piramid? Zemsta faraona ;)

Raz - ja tam nie lecę ;) dwa - nie chodzi o zwiedzanie, itp, a o coś typu: woda, piasek, basen i żeby przez tydzień nie padało ;)
To można pojechać w cywilizowane kraje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak koledzy nie polecam Afryki.

 

 

dwa - nie chodzi o zwiedzanie, itp, a o coś typu: woda, piasek, basen i żeby przez tydzień nie padało ;)

Grecja, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Hiszpania, Francja, Portugalia, Węgry (Balaton) - naprawde jest tyle fajnych miejsc ze nie warto pakowac sie do Afryki gdzie co chwila ktos Cie molestuje zebys cos o niego kupił i najbezpieczniej nie wychodzic poza kurort. No i wszechobecni Animatorzy :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tyle fajnych miejsc do wyboru. Egiptu bym wrogowi nie polecił. :mellow:

 

 

 

Co jest w Egipcie oprócz słońca i piramid? Zemsta faraona ;)

Raz - ja tam nie lecę ;) dwa - nie chodzi o zwiedzanie, itp, a o coś typu: woda, piasek, basen i żeby przez tydzień nie padało ;)

 

 

 

A to luz, niech sobie ten ktoś leci, nie Ty będziesz cierpiał  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 1 raz i myślę, że wystarczy - przynajmniej na jakiś czas. Nie mogę natomiast stwierdzić, że odradzam bo wszystko ma swoje dobre strony i te słabsze.

 

Byłem w Sharm el sheikh - 4 albo 5 lat temu - wyjeżdżałem w przeddzień wyborów ( w dniu kiedy z Kairze zaczynały się zamieszki) Z kolega i narzeczonymi - kolega był już wcześniej i rok temu - po powrocie powiedział, że dużo się zmieniło i raczej więcej nie pojedzie (choć nic mu się nie stało)

 

Na plus :

 

pogoda , jedzenie (bardzo dużo jedzenia) , tanie hotele 5-cio gwiazdkowe ( są też Hilton, Mariott, Shraton), nurkowanie i ceny ( ja trafiłem jak dolar był po ok 3 zł więc naprawdę mając parę $ można sobie kupić wycieczkę za 80 zł ( w przeliczeniu), rafy koralowe i ciepła woda

 

Minus :

 

zaczepianie co chwila, żeby coś kupić , wg mnie średnio bezpiecznie po zmroku, a robi się ciemno po 18 i dość szybko zapadają egipskie cemności, brud i syf poza hotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w Egipcie tylko hotel-plaża-hotel.....

Wycieczki poza teren nie są polecane tak więc piramidy,Kair, Dolina Królów i inne raczej trzeba odpuścić, a szkoda.

Ja chcę pojechać jeszcze raz żeby zobaczyć Wielką Tamę i Nil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej wycieczki do Afryki to proszenie sie o kłopoty. Nie twierdze ze nie warto bo byłem i w Tunezji i w Egipcie ale mamy takie czasy np dzis w Tunezji podczas ataku terorystycznego zgieło 27 osób na plazy

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/atak-terrorystyczny-na-hotele-w-susie-w-tunezji,555040.html

Napewno nikt nie chciałby wrócic ze swoich wymarzonych wakacji w kawałkach. Byc moze za pare lat wycieczki do Afryki znów zroba sie bezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ze względu na zaostrzenie sytuacji w regionie, potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Egipcie i zagrożenie zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do Egiptu."

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/egipt___ostrzezenie_dla_podrozujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest chyba całkiem niepoważny, aby na niezamieszkałych wyspach w Arktyce uznać, że występuje najwyższe na Świecie zagrożenie terrorystyczne...., albo na Grenlandii takie samo jak np. w Iranie...

Edytowane przez Tiger
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...