Skocz do zawartości

Problem ze skrzynią Outback 2003


pbinderr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 


 


Proszę o pomoc podpinając się pod temat skrzyń.


Od miesiąca jestem posiadaczem Subaru Outbacka 2,5 AY wersja Usa rok 2003.


Pierwszy objaw to taki iż auto nie wie co ma zrobić przy prędkości 50- 60 km/h -delikatna czkawka. Przy przełączaniu z biegu  2 na 3 skrzynia wpada w dziurę, obroty idą do 5 - 6 tyś a auto nie reaguje a po pewnym czasie wyrywa do przodu. Wczoraj wymieniłam filtry i oleje skrzyni lecz problem pozostał. W misie olejowej brak jakichkolwiek zanieczyszczeń.


Pali się kontrolka check engine ale to od sondy lambda - brak podgrzewania ( nowa denso ) nie wiem czy to może mieć wpływ( chyba raczej nie )


 


Proszę Was o pomoc czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem


Pozdrawiam 


Piotr


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam po długiej przerwie,

 

No i stało się. Na takim szarpaniu i przęciąganiu biegów przejeżdziłem prawie rok. Aż któregoś ranka wrzuciłem mu R a on do przodu i do przodu.Odczekałem, wróciła do awaryjnego stanu i pojechałem do Lubawy, gdzie  została zregenerowana. Na razie odpukać jest dobrze.

Tak więc dziękuję za pomoc i porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

No i stało się. Na takim szarpaniu i przęciąganiu biegów przejeżdziłem prawie rok. Aż któregoś ranka wrzuciłem mu R a on do przodu i do przodu.Odczekałem, wróciła do awaryjnego stanu i pojechałem do Lubawy, gdzie  została zregenerowana. Na razie odpukać jest dobrze.

Tak więc dziękuję za pomoc i porady.

Pozdrawiam

Na czym polegała regeneracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 

 

Tak więc za całość zapłaciłem 2500 tyś. Odstawiłem auto poczekałem 10 dni i odebrałem.

Była możliwość wysłania im samej skrzyni, wtedy taniej o jakieś 400 zł. Nie ryzykowałem, wymienili konwertery, zalali olej , złożyli i już.

Miałem kartkę z zakresem napraw ale gdzieś zapodziałem, jak znajdę to dopiszę,Pisemna gwarancja na rok.

Pan Tomek powiedział że tak zajechanej skrzyni dawno nie miał u siebie w warsztacie. Wierzę mu .... bo to co ona wyprawiała to masakra.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pbinderr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja również poproszę o namiar na to SPA od skrzyń. 

Moja załącza do przodu po dodaniu gazu. Raz trzeba mniej gazu, raz więcej, raz załapie bez gazu. Upierdliwe to bardzo i wypadałoby naprawić. Niestety warsztat, który się tym zajął zaczął od sterownika hydraulicznego, którego naprawiał, ale nie przyniosło to poprawy. Chcieli rozbierać całą skrzynię ale się wycofałem, bo nie potrafili ustalić górnej granicy kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mnie czeka naprawa/wymiana skrzyni, u mnie 4 bieg wchodzi koszmarnie przy większym obciążeniu. Bieg jakby nie może wskoczyć po czym wbija się na siłę szarpiąc i wydając głośne uderzenie. Jeżdżę z tym już prawie 2 lata, teraz też niskie biegi zaczynają być odczuwalne.

W Długołęce koło Wrocławia chcą ok 5 tyś za naprawę skrzyni. Jak macie kogoś tańszego do polecenia w okolicy to poproszę bardzo  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...