Skocz do zawartości

zmiana czasu


Knurek1111

Rekomendowane odpowiedzi

Temat na czasie...

 

Bo zawsze się zastanawiam, jak ludzie, w tę jedną jedyną w roku noc, orientują się we wszelkich rozkładach jazdy, lotów itd.

 

Przykładowo: jeśli samolot odlatuje o godz. 2:15 to chodzi o pierwszą 2:15 czy drugą 2:15? Tzn. przed zmianą czy po zmianie czasu (zwyczajowo cofamy wskazówki z 3 na 2)

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, rozumiem :). Z mojego punktu widzenia, a jest to punkt widzenia człowieka zwykle śpiącego, gdy tę godzinę "zabierają", lepiej jest jednak, jak jej nie zabierają ;).

 

A rok przestępny w ogóle nie zakłóca mego dobowego cyklu i jako taki się nie liczy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nie istnieje.

 

Jeżeli czas nie istnieje, to również nie istnieje odległość, wysokość, masa, itd. Dlaczego? Ponieważ te wartości oparte są na pojęciu abstrakcyjnym, jakim jest liczba. Liczby w przyrodzie nie występują. To człowiek je stworzył w swojej wyobraźni. Można kupić 3 jabłka, 12 orzechów, ale nie można kupić np 35 czy 50, bo takiego czegoś nie ma.

 

Przypomniało mi się proroctwo Kononowicza - nie będzie niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawa dyskusja się zacznie. Mnie uczono czegoś innego ;)

No i namieszali ci w głowie ;)

 

W końcu wiadomym jest, że człowiek rodzi się mądry, a potem idzie do szkoły ;)

 

Jeżeli czas nie istnieje, to również nie istnieje odległość, wysokość, masa, itd. Dlaczego? Ponieważ te wartości oparte są na pojęciu abstrakcyjnym, jakim jest liczba. Liczby w przyrodzie nie występują. To człowiek je stworzył w swojej wyobraźni. Można kupić 3 jabłka, 12 orzechów, ale nie można kupić np 35 czy 50, bo takiego czegoś nie ma.

 

 

 

W końcu wiadomo, że cały wszechświat (w tym i my) jest jedynie hologramem ;) , bo jakże inaczej wyjaśnić paradoks informacyjny czarnych dziur w  nawiązaniu do teorii strun?

 

 

A nie mówiłem, że zrobi się ciekawie ? :biglol:

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas nie istnieje.

 

Czas faktycznie jest tylko wymysłem człowieka ale dobrze się zakorzenił w naszej świadomości.

Powiem więcej: fizyka bez niego miałaby problemy (bez pochodnej po czasie ;))

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas nie istnieje.

 

Czas faktycznie jest tylko wymysłem człowieka ale dobrze się zakorzenił w naszej świadomości.

Powiem więcej: fizyka bez niego miałaby problemy (bez pochodnej po czasie ;))

 

Jest to tylko jedna z wielu teorii (mniej lub bardziej poważnych), ale do tej pory nie udało się tego udowodnić (zresztą tak samo jak istnienia czasu). W każdym razie jeśli jest to prawdą, to praktycznie cała teoria względności bierze w łeb :) (co gorsza, rownież duża część fizyki newtonowskiej - a konkretnie duże zamieszanie w termodynamice). Natomiast rzeczywiście tłumaczyłoby to niezrozumiałe dla nas łamanie (?) praw fizycznych na horyzoncie zdarzeń.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...