Skocz do zawartości

Takie tam o forku


xdavidx

Rekomendowane odpowiedzi

Nad głowami  pasażerów, zamiast żarówki rurkowej mam wrzucony taki moduł jak poniżej. Mieści się na styk. Ale będę to jeszcze zmieniał na coś innego, własnego pomysłu, to wtedy pokażę. :) 

Natomiast jeśli chodzi o światło z przodu, nie widzę sensu zmieniać - fabryczne jest jasne, punktowe.

 big_1_e8a1c7c79ce5.jpg?lm=1372828091

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pośród wszech panującego tutaj ostatnio na forum off-topu coś ciekawego jest opisane i w dodatku to jeszcze praktyczne jest, no i jeszcze w  FORKU !!! :yahoo:

 

Nie wiem czy zbierasz "zielone" czy masz na to wy****e, a ja po prostuy altruistycznie cię nimi obdarowałem  :coffee:  :faja: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł 6x4 prawdopodobnie nie wejdzie. Trzeba by było dokładnie pomierzyć.

Nie będę tu reklamy robił. Info o sklepie poszlo na pw :)

 

 

Wchodzi wchodzi, przynajmniej po 03 roku.

Powódź światła nieporównywalna do fabrycznego kaganka

Edytowane przez Świstak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zbierasz "zielone" czy masz na to wy****e, a ja po prostuy altruistycznie cię nimi obdarowałem   :coffee:  :faja:

 

zbieram zielone, ale takie papierowe z wizerunkami nieżyjących amerykańskich prezydentów :D

 

 

cyknę jutro

Cyknij, będzie dla potomnych :)

 

 

Ja ze swojej strony jeszcze jedną rzecz dorzucam: zrobiłem 'prototyp' led-żarówki w podsufitce, standardowo plug&play - będzie świecić w forku kolegi:

nN9d8x3.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ledy 6x4 (http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/54/33/66/4854336692)  w celu zamontowania na miejsce środkowej lampki (w podsufitce) Forka SG,ale ni cholery nie wiem jak to zrobić, jestem totalna noga w takich sprawach.. Poradzicie coś? Po odkręceniu plastiku z podsufitki nie wiem jak podłączyć led do fabrycznej złączki..dużo tam trzeba przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ledy 6x4 (http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/54/33/66/4854336692)  w celu zamontowania na miejsce środkowej lampki (w podsufitce) Forka SG,ale ni cholery nie wiem jak to zrobić, jestem totalna noga w takich sprawach.. Poradzicie coś? Po odkręceniu plastiku z podsufitki nie wiem jak podłączyć led do fabrycznej złączki..dużo tam trzeba przerabiać?

A to nie jest tak, że łączysz ten moduł LED z tą imitacją żarówki która pasuje akurat w Twoje gniazdo (przypuszczam że to ta "rurka" ze sprężynkami)? Moim zdaniem nic tam nie powinno się przerabiać ;)

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze..możesz mieć rację! :) Rano sprawdzę, czy pasuje.

Edytowane przez Yanas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Yanas, zaprasza. na wiosnę to już powinna być działająca wersja wyświetlacza HUD :)

 

Tak przypuszczałem,  że temat będzie rozwojowy :drool:

Subskrybuje temat i gratki dla kierownika za pomysły, realizacje no i przede wszystkim za dzielenie się z nami Forkowcami, tymi zajebistymi patentami :puchar:

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HUD fajna sprawa, czasem nocami na autostradzie odpalam apk na smarku i mam namiastkę  :)

sam mam apkę, która daje prędkość (z GPS) i zegar. A mnie interesują odczyty z komputera samochodowego w czasie rzeczywistym. Nie wiem jak to wyjdzie w dzień, ale w nocy powinno poprawić bezpieczeństwo (oczy na drogę a nie na konsolę) i jeszcze kilka wodotrysków będzie... Jak będzie już można coś pokazać, to wrzucę.

 

 

Poradzicie coś? Po odkręceniu plastiku z podsufitki nie wiem jak podłączyć led do fabrycznej złączki..dużo tam trzeba przerabiać?

Poradzimy! :)

moduł led spinasz z przejściówką rurkową (masz w komplecie 3 adaptery), tak jak pisał kolega maddox84.

Zero przeróbek, wszystko na fabrycznych złączach, a jak zatęsknisz za żaróweczką zawsze będziesz mógł ją wpiąć.

Więc robisz tak:

1. Odczepiasz przeźroczystą część lampy w podsufitce

2. Wyjmujesz żarówkę rurkową (jeśli przed chwilą świeciła, może być gorąca!)

3. W miejsce żarówki wpinasz adapter rurkowy - w tym momencie sprawdź czy moduł LED świeci, jeśli nie wpinasz odwotnie adapter (obracasz o 180*)

3a. W tym momencie możesz przykleić moduł - bo jest podklejony taśmą 2-stronną

4. Przyczepiasz przeźroczystą część lampy odczepioną w punkcie 1 i cieszysz się jasnością :)

 

 

 

 

 

Właśnie zamierzam kupić takie Ledy. Jak możesz zrób fotki po ciemku jak to swieci :) do bagażnika tez masz?

U mnie ledy są: w podsufitce tylnej (kanapa), nad bagażnikiem oraz dodatkowo w klapie (z tego fory sa na 1 stronie). Jutro jak nie zapomnę wrzucę foty.

 

 

Tak przypuszczałem,  że temat będzie rozwojowy  :drool:

Subskrybuje temat i gratki dla kierownika za pomysły, realizacje no i przede wszystkim za dzielenie się z nami Forkowcami, tymi zajebistymi patentami :puchar:

 

 

PzDr

 

plotki o rozwojowości tego wątku są mocno przesadzone  ;)

 

 

 

Zimowe zbrojenie Forka :D

Płyta stalowa 3mm, galwanizowana.

Montaż w fabrycznych otworach na 6 śrób 'ósemek' (w tym 4 fabrycznie gwintowane).

Teraz można w teren jechać bez obawy o miskę olejową :coffee:

S1Hcdkx.jpg

Edytowane przez xdavidx
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zimowe zbrojenie Forka :D

Płyta stalowa 3mm, galwanizowana.

Montaż w fabrycznych otworach na 6 śrób 'ósemek' (w tym 4 fabrycznie gwintowane).

Teraz można w teren jechać bez obawy o miskę olejową :coffee:

S1Hcdkx.jpg

 

Dobry temat na bezdroża. Dzisiaj byłem odpocząć w Ramiszowie pod Wrocławiem i kilka razy nurkowałem taki wynalazek rodem z Carmageddon jak znalazł :)

 

Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat na bezdroża. Dzisiaj byłem odpocząć w Ramiszowie pod Wrocławiem i kilka razy nurkowałem taki wynalazek rodem z Carmageddon jak znalazł  :)

Poligon znam i lubię (poza szlabanami...). Widze, że ładne błocko tam się teraz zrobiło, aż kusi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobry temat na bezdroża. Dzisiaj byłem odpocząć w Ramiszowie pod Wrocławiem i kilka razy nurkowałem taki wynalazek rodem z Carmageddon jak znalazł  :)

Poligon znam i lubię (poza szlabanami...). Widze, że ładne błocko tam się teraz zrobiło, aż kusi :twisted:

 

Trochę kupy jest, ale większość to głębokie rowy. Czekam, aż spadnie więcej deszczu - będzie można poszaleć po płaskim polu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dobry temat na bezdroża. Dzisiaj byłem odpocząć w Ramiszowie pod Wrocławiem i kilka razy nurkowałem taki wynalazek rodem z Carmageddon jak znalazł :)

Poligon znam i lubię (poza szlabanami...). Widze, że ładne błocko tam się teraz zrobiło, aż kusi :twisted:

Trochę kupy jest, ale większość to głębokie rowy. Czekam, aż spadnie więcej deszczu - będzie można poszaleć po płaskim polu :)
Jak byś się wybierał kolego to daj znać chętnie bym podjechał zobaczyć co i jak :) Trzeba będzie płytę sprawić sobie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...