Jump to content

Takie tam o forku

xdavidx

Recommended Posts

Także tego… 26.09.2014 r. końcu kupiłem od Forumowicza forka w wersji jubileuszowej: Forester 2.0 20th Anniversary 2000/2001.
Manual, bez suszarki (teraz już wiem jak bardzo boli brak suszarki przy wyprzedzaniu…).
Na liczniku 276kkm.
Na propan butanie chodzi porównywalnie z benzyną.

Wrażenia po 1kkm: rewelacja, idzie jak przecinak w mieście i tam gdzie się asfalt kończy. Chociaż trzeba zerkać na liczniki bo nie zawsze aktualną prędkość ‘czuć’. :)

Tak dla formalności: w tym wątku planuję umieszczać m.in. zmiany/przeróbki, nie zawsze estetyczne, lecz prawie-zawsze funkcjonalne; wątek będzie niespiesznie rozwijany :)

Światło w klapie bagażnika /2014-10-02/

Coś trzeba było zrobić z połamaną (zaczepy) zaślepką w klapie bagażnika, a że podobny patent już przećwiczyłem w innym aucie, zamontowałem led'y:

-8 pasków x 6 ledów;

-paski lutowane równolegle;

-prądu bierze : przy 10V-0,09A, przy 12V-0,2A, przy 14V-0,34A;

-rezystora brak - może i skróci żywotność, ale jasność jest większa;

-luty zabezpieczone klejem na gorąco.

GwU5ae.jpg 97HyXX.jpg

ciąg dalszy za kilka dni :)

Edited by xdavidx
  • Upvote 1

Jako poprzednik właściciel tego forka mogę tylko napisać,że bardzo się cieszę,że trafił w dobre ręce! :) Czekam na relację z dalszych mod-ów :)

Pozdrawiam 

Światło w klapie bagażnika  cz. 2 z 2   /2014-10-05/

Całość zamontowana i podłączona.

Podłączenie:

Podpiąłem pod światło w podsufitce bagażnika. Co ważne: światło bagażnika gaśnie po zamknięciu klapy, więc nie ma obaw o zostawienie włączonego światła i rozładowanie akumulatora.

Kilka podpowiedzi, jeśli ktoś chciałby podobną rzecz montować:

1. Kable lepiej poprowadzić przez gumową osłonę po lewej stronie klapy, niż po prawej - więcej miejsca (zorientowałem się po fakcie).

2. 8 tesiemek x 6 ledów daje sporo światła. Jeśli ktoś chce się bawić, może dać na wejściu rezystor (co wydłuży żywotność ledów, lecz nieznacznie zmniejszy jasność).

3. Kable: proponuję kabel zasilający w osłonie silikonowej - w zimnie nie łamie się tak łatwo jak zwykły.

4. Taśmy mocowałem na dwustronną taśmę klejącą piankową.

5. Dodany jest włącznik kołyskowy w samej zaślepce.

A tu na szybko pokazane, po co taki wynalazek  :)

DmTLxj.jpg RYLuxs.jpg XsDfVG.jpg 

będą kolejne zmiany :)

Edited by xdavidx
  • Upvote 1

Na początku gratulację zakupu ;)  Zapraszam na spota we Wrocławiu i aktywność w wątku Wrocławskim i miło będzie nam jak dołączy kolejny forek do spotów :) Jakie masz jeszcze plany na mody? :) Pozdrawiam

Czemu by nie, jak tylko czasowo ogarnę :)

Co do planów: jest kilka, od prostych (wesemki na przód) po skomplikowane (HUD  :twisted:)

ale co, kiedy i w jakiej kolejności - nie wiem, w zależności od wolnego czasu

jaki masz patent na połamane zaczepy?

u mnie jest to samo i jakoś nie mam weny żeby się za to zabrać

Powiem tak: zastanawiałem się nad 2 opcjami:

-sztukowanie zaczepów z jakichś kawałków plastiku i wklejenie na klej epoksydowy,

-wklejenie od wewnętrznej strony podkładek metalowych, a od strony klapy 2 magnesów

ale z braku czasu na razie trzyma się na 2 wkrętach  :)

• Upvote 1

-sztukowanie zaczepów z jakichś kawałków plastiku i wklejenie na klej epoksydowy,

ciężki temat, próbowałem podkleić fabryczne (mam złamane, ale nie odpadły) i to nie trzyma tak jak powinno - co jakiś czas przy zamykaniu wypadało.

-wklejenie od wewnętrznej strony podkładek metalowych, a od strony klapy 2 magnesów

obawiam się, że magnes tego nie utrzyma przy zamykaniu klapy.

Ja się skłaniam ku śrubie/zamku monetowym - takie utrojstwo plastikowe, które się monetą przekręca i wyciąga. Tylko za diabła nie wiem jak to się poprawnie nazywa i gdzie to kupić.

Fiat takie coś stosuje do skrzynki bezpieczników ;)

Ładny Forek :) opcja ze światłami super :) muszę skopiować ale dokładniejszej instrukcji od Ciebie będę potrzebował :)
Kupiłeś widzę identyczną sztukę jak ja mam :) ja kupiłem 2 października w Poznaniu ;)

Kolega ozarek podsunął mi pomysł ze spinkami, a że dziś ostatni dzień urlopu...

Kupiłem spinki do, bodajże, tylnych nadkoli hondy, dziury wywiercone wiertłem 8 i bardzo ładnie sie trzyma 

podpowiedź: 2 spinki starczą, na trzecią nie ma za bardzo sensownego miejsca od spodu :)

jwPfuKV.jpg

Edited by xdavidx
  • Upvote 1

Kolega ozarek podsunął mi pomysł ze spinkami,

grunt to burza mózgów ;)

fajnie to wyszło, ja namierzyłem sprzedawcę ze sporą bazą kołków i jak tylko będę w okolicy to biorę się za zabawę.

Wierciłeś oba elementy czy wykorzystywałeś stare mocowania zaczepów? Jak mierzyłem i robiłem przymiarki to góra i dół powinny złapać w szczeliny fabryczne.

Wierciłeś oba elementy czy wykorzystywałeś stare mocowania zaczepów? Jak mierzyłem i robiłem przymiarki to góra i dół powinny złapać w szczeliny fabryczne.

ja tam się nie patyczkowałem. Wiertło 8mm, przewierciłem zaślepkę oraz miejsce na zaślepke w klapie i już.

Poniżej foto dlaczego tylko 2 spinki dałem (czerwone strzałki) i ew. miejsca dla uparciuchów którzy chcą dac kilka więcej spinek (na zielono)

YVl9O3l.jpg

Jeszcze sama spinka mająca nr 91512-SM4-003 

0_0_productGfx_fcc3e394e089f8390e3fb815f (można tu linkować obce foty?)

• Upvote 1

• 1 month later...

Forek dorobił się anteny CB. Antena na uchwycie przegubowym, ale uchwyt jest chowany ze względu na amatorów cudzej własności.

A wygląd to tak: 

BJa13Gd.jpg

ciąg dalszy niespiesznie nastąpi :)

• Upvote 1

• 1 month later...

Żarówka w bagażniku daje światło w ilościach homeopatycznych...

Więc czas na kolejną zmianę: bierzemy LEDową żarówkę (sam 'naleśnik' szukamy pod hasłem LED G4), bieżemy adapter i lutownicę. Po chwili mamy gotową żarówkę LED (usunąłem też kondensator filtrujący z 'naleśnika'), która ładnie oświetla bagażnik.

IubvfUK.jpg

PKAxb0I.jpg

Edited by xdavidx
  • Upvote 1

Kolego.

Zapodaj, fotkę jak to, wygląda w "praniu"

Czyli, jak oświetla przedział bagażowy, bo  fabryczne rozwiązanie, jest delikatnie ujmując liche.

Jak grzebiemy w bagażniku, to i tak częściowo zasłaniamy, ciałem cześć tego i tak marnego, światła fabrycznego :angry: