Skocz do zawartości

Impreza 1.8 vs. 2.0


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem na kupnie Imprezki (95/97) mam pytanie na temat spalania.

Zastanawiam się między 1.8 a 2.0 kombi, a że auto będzie użytkowane na codzień kwestia spalania jest dość istotna.

Z różnych źródeł wyczytałem ze 2.0 po mieście pali koło 12 litrów i chciałem tą informacje potwierdzić i porównać spalanie do 1.8.

Będę wdzięczny za informacje z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem 2.0 kombi pali około 12 litrów w mieście (u mnie na kilku tankowaniach między 11,5 do 13 - z klimą).

natomiast śmiem twierdzić, że różnica w spalaniu między 1,8 a 2,0 będzie niewielka, natomiast w osiągach znaczna. ja bym brał 2.0 (z resztą co mam powiedzieć? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem 2.0 kombi pali około 12 litrów w mieście (u mnie na kilku tankowaniach między 11,5 do 13 - z klimą).

!!!!!

oooj, chyba najwyższy czas wywalić/wymienić kata, bo zapchany na maksa musi być.

 

ostanio tankowaliśmy i liczyłem spalanie - 8,44l / 100km :D.

 

pzdr

 

p.s. lepiej wybierz 2.0 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem 2.0 kombi pali około 12 litrów w mieście (u mnie na kilku tankowaniach między 11,5 do 13 - z klimą).

natomiast śmiem twierdzić, że różnica w spalaniu między 1,8 a 2,0 będzie niewielka, natomiast w osiągach znaczna. ja bym brał 2.0 (z resztą co mam powiedzieć? :) )

Pali ci dokladnie tyle ile moja byla 2.0 kombi 96' mialem tez wersje 1.6 i palila wyraznie mniej! (9,5-10 po miescie) ale byla tez slabsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda pożegnałem się na razie tylko z jednym katem, ale nie sądze, żeby spalanie na poziomie 12 litrów było tym drugim katem spowodowane. osiągi auta są książkowe. tak jak mówi GRAF taki wynik to nic nadzwyczajnego. tym bardziej, że mieszkam w malym mieście i mam raczej bardzo krótkie podjazdy. takie 2 - 5 km i gaszenie auta. stąd takie wysokie spalanie. w trasie spalanie było na poziomie 8 litrów a wolno nie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mój egzemplarz 1.6 przy dynamicznej jeździe tylko po mieście pali kolo 11-11.3 l na 100km...w trasie wychodzi 8.2l :) ja na TWoim miejscu bardzije zdecydowałbym się na mocniejszy silnik, bo mocy nigdy za wiele ;) spalanie pewnie nie dużo większe a a te pare KM czasem robi różnice w jeździe:)

a zresztą...tka naprawdę nie ma znaczenia czy kupisz imprezę z silniekiem 1.8 czy 2.0...i tak po jakimś czasie bedziesz chciał mieć wersję turbo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh no napewno, podobno subaru to juz choroba permanentna, zeby tylko nie zabraklo prawdziwych subaru, a jaki apetyt na paliwo ma 1.8 kolegi Grzesia?

 

ABT no przepraszam bardzo ale w corolli 8,5 po miescie to jest wyczyn..... :P a to ze kiedys jezdzilem jak wariat o niczym nie swiadczy.... kazdy dorasta

koncze bo nos mi dotyka monitora.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w corolli 8,5 po miescie to jest wyczyn..... :P

 

Hehe w Subaru też :) Mi tam jakoś ciężko poniżej 10 zejść, przy spokojnej jeździe (która doprowadza człowieka do szału :) ) da się. Kiedyś miałem golfa IV 1,6 16V i jak zużycie ponad 8,5 wychodziło to robiłem minę jak zdziwiony ślimak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coocer: szacunek dla twojego 8,5l po miescie, serio :wink:.

ide o zaklad, ze w zimie nie mialbys najmniejszych szans zejsc ponizej 10l... w subaru naturalnie (nawet 1.6 awd).

najzwyczajniej na swiecie nie bedziesz mogl sie opamietac :mrgreen:.

to co, kiedy ogladamy jakas sztuke :?: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, nie kupuje Subaru zeby schodzic ponizej 10l szczegolnie w zimie :P zreszta komu ja to mowie :) jak narazie nic nowego i zadnych newsow, chyba ze ktos z forumowiczow zwozi czterołapy to prosil bym o kontakt... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, zrobiła mi się literówka w moim poprzednim poście-mój egzemplarz to 1.8 a nie 1.6(o czym to ja myślałem tak pisząc ;|) i pali tyle ile napisałem :) jeśli chodzi o zimę to nawet nie sprawdzam tlkyo tankuję i ciesze się z jazdy-cały czas na włączonym reduktorze ;)

a że subaru uzależnia(z drobnymi wyjątkami o EVO ;) ) to każdy kto nim jeździł o tym wie ;)

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no 16 to faktycznie masa. Mi moje 2literki bez turbo tak średniawo, przy naprawdę mieszanej jeździe (miasto-trasa-wolno-szybko) tak 10-10,5L/100km. ale 12,5-13 litrów miałem rekord. Z okolicy Wodzisławia Śl. do Oławy 1h 15min :) :) Na autobanie rzadko do 180 spadało (może ze 2 razy). Z reguly 200+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...