Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

(...) ale złotego nie kojarzę :roll:

kiedy zamawialem u nich farbe na zaslepki, to zapytalem i o zlota farbe do felg - powiedzieli, ze maja jakas...

 

jezeli do lata nie znajde jakichs fajnych zlotych R-16, to byc moze sie skusze na przemalowanie jednego zestawu OEM'ych felg na zloto, wiec temat dla mnie jak najbardziej aktualny :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chce w swoim srebrnym WRXie zmienic kolor felg ze srebrnych na grafitowe badz czarne. W zwiazku z tym mam pytanie, ktore z warszawskich lakiernii polecacie by efekt byl wiecej niz zadawalajacy przy utrzymaniu rozsadnego poziomu cen ? :)

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zle sie wyrazilem. wpisujesz w google'a "car audi tuning łomianki" i masz dane teleadresowe. ja osobiscie nie malowalem tam felg /wczesniej nigdy mi to nawet do glowy nie przyszlo../, ale jak zakladalem niedawno opony, bylem pod wrazeniem efektu ich pracy, kiedy wlasciciel nowej celici odbieral juz grafitowe felgi.

chyba naprawde znaja sie na felgach w ogole, bo maja tam klientow z bentleyami, niezliczonymi porsche po pol miliona PLN i nawet ferrari sie zdarzylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi polecano na Łuckiej

 

Był o tym wątek na Forum - postram się go znaleźć.

 

Generalnie Łucka (sam tam robiłem) i gdzieś w stronę Ożarowa Maz. (Az potwierdzał jakość). W tych dwóch miejscach na pewno zrobią felgi subarowe - a nie wszędzie chcą się podejmować.

 

[EDIT] Znalazłem i to trzy. Łączę wszystkie wątki :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to malowanie piaskowe jest zdrowe? to temp. rzedu 200-300'C, a to rozhartowuje stal.

 

z tego co sie orientuję, to dla alu najzdrowsze jest szkiełkowanie - nie kaleczy tak felgi i temp. jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogole to malowanie piaskowe jest zdrowe? to temp. rzedu 200-300'C, a to rozhartowuje stal.

 

z tego co sie orientuję, to dla alu najzdrowsze jest szkiełkowanie - nie kaleczy tak felgi i temp. jest niższa.

moze chodzilo ci o lakierowanie proszkowe :?: a temp wygrzewania, to chyba ~220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, pomyślałem o piaskowaniu. Ale i tak, jeżeli już to najlepiej szkiełkować. A malowanie proszkowe nie powinno być groźne - 200 st. to wcale nie tak wiele - o ile pamiętam, to po hartowaniu jest tzw. odpuszczanie w temp. około 600 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...