Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w okolicach trójmiasta najlepiej oddać felgi do renowacji?
W 3city znam dwa miejsca: CNF Osowa i Malmet Jasień. Oba sprawdzone i polecam. Malmet tańszy tylko musisz do nich zawieźć proste felgi bo oni tylko malują. CNF zrobi Ci pełen serwis.

 

edit:

9 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś już wie jaki jest numer koloru złotych felg? Najlepiej z kolorystyki RAL? Z tego, co pamiętam to zaki79 malował RAL 1026 i wyszła kiszka. Nie musi być idealnie pod kolor fabryczny. Ważne żeby był w miarę jasno złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

patryk bedzie wiedział bo ma identyczne, bardzo ladnie wygladaja na zywo w brązie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Musze sie szybko zdecydować na kolor felg. Na razie podałem RAL7046 ale zaczynam rozważać też kolor nadwozia czyli Subaru Diamond Gray. Jak to by wyglądało ? Czy felgi w kolorze nadwozia (ciemnoszary) nie będą razić ?

Na pewno ciemne felgi optycznie "zmniejszą" koło. Zostałbym przy RAL7046.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten RAL to jest chyba niemetalik. Taki szary. Felgi mają 17" - chyba ich zmniejszenie specjalnie im nie zaszkodzi :wink: . Najchętniej bym widział taki, jak jest, czyli lekko grafitowy ale 'cepły' metalik - tytanowy ?(taki jest oryginalnie) - ale nie mam pojęcia, jaki kod koloru to może być, a inaczej nie chcą mi przyjąć, jak nie podam kodu koloru :| .

 

O takie mam:

kolokl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ten RAL to jest chyba niemetalik. Taki szary. Felgi mają 17" - chyba ich zmniejszenie specjalnie im nie zaszkodzi :wink: . Najchętniej bym widział taki, jak jest, czyli lekko grafitowy ale 'cepły' metalik - tytanowy ?(taki jest oryginalnie) - ale nie mam pojęcia, jaki kod koloru to może być, a inaczej nie chcą mi przyjąć, jak nie podam kodu koloru :| .

Podjedź autem, niech Ci pokażą próbnik kolorów, dopasujesz do aktualnego i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź autem, niech Ci pokażą próbnik kolorów, dopasujesz do aktualnego i po sprawie.

 

Podjechałem, ale mieli tylko próbnik RAL a tam nie było metalików w ogóle. :( .

 

Czy felgi są oryginalnie malowane natryskowo czy proszkowo ? Wygląda mi na natrysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy moi!

Ponieważ zbliża się zima (ale jeszcze jest kilka dni na odpowiednie manewry), a zainspirował mnie dzisiaj kolega który w srebrnym GTku zrobił sobie felgi na czerwono... pomyślałem sobie, że może nudnym, małym, czarnym zimowym stalówkom zmienić kolor?

Teraz jest tak:

180308_1707262453871_1607352886_1580477_7411510_n.jpg

 

 

Pierwsza myśl - biały. W rajdówce mam stalówki siknięte na biało, i fajnie to wygląda, ale boję się, że jasny żółty banana gryzłby się z białymi felgami.

c6f783a7f407f78b.jpg

 

 

Kolejna myśl - szary/srebrny. Bezpieczna, ale nudna opcja.

c-101.jpg

 

Albo... kolorowe felgi :shock: Jakby nie patrzeć, banan i tak jest mało zwykłym autem, i nie przeszkadzałoby mi, gdyby był jeszcze mniej zwykły przez niebieskie/zielone/jakiekolwiek inne, ale pasujące koła. Z tym, że nie mam pojęcia jakby wyglądał banan na kolorowych stalówkach, a nie chcę go zwieśniaczyć, a wydaje mi się, że tym skończyłyby się pomysły z kolorowymi felgami.

 

img_2737-small.jpg?w=640&h=480

YellowWithGreenWheels.jpg

27820_1372708112754_1083300333_31175491_5843723_n.jpg

DSC02925.jpg

 

(połączenie żółtego lakieru z żółtymi felgami odpada :lol: )

120556d1296165032-black-mustang-yellow-rims-1995_00041_01.jpg

 

A może jakieś fajne kołpaki*? :D

 

*nie znoszę kołpaków, z zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czerwony czy pomarańczowy? Tak podkręcone foto że nie mogę się zdecydować :wink:

Czerwony, musicie uwierzyć :D

antolll, te niebieskie/granatowe na bananowej becie to całkiej fajne połączenie.

Tak, ale zrobiłem sobie próby w fotoszopie, i okazuje się, że dopóki to są 15-calowe stalówki, to trzeba je ukrywać w czerni :mrgreen: Więc takie też zostaną :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo podobne ma Firma ADVAN strasznie mnie sie osobiście podobają. Chyba jedne z najładniej pasujących Felg do Forestera

http://allegro.pl/advan-nowe-zlote-felg ... 66063.html

 

-- So lis 19, 2011 5:46 pm --

 

 

E tam BARTZ tu są więkciejsze :):twisted:

http://fundir.org/gallery,nietypowe_felgi,3311,0,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...