Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

A klosz do przeciwmgłowego w nowym Civicu to 904 pln plus 160 montaż w ASO. Bolączka większości nowych aut. Albo inaczej, funkcjonowanie producenta, serwisów, sieci dealerskiej nie jest do utrzymania ze sprzedaży nowych samochodów i okresowych gwarancyjnych przeglądów. Stąd koszt szkiełka jest większy niż samo szkiełko pewnie na prawdę kosztuje. Nie do uniknięcia.

No właśnie.i ta polityka napędza złodziejski biznes. Ciekawe jaki procent wystawianych w necie używanych części pochodzi z kradzionych aut?.

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ,płacą wam za pisanie takich głupot czy jak?8.8litra ,to to pali z góry na luzie.Jezdziłem tym i wiem ile to pali

No tylko ty jeździłeś 180km/h po Katowicach jak prawdziwy kozak, a nie jak tutejsi "stateczni emeryci" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem ,płacą wam za pisanie takich głupot czy jak?8.8litra ,to to pali z góry na luzie.Jezdziłem tym i wiem ile to pali

No tylko ty jeździłeś 180km/h po Katowicach jak prawdziwy kozak, a nie jak tutejsi "stateczni emeryci" ;)

Odpisałbym Ci coś, ale dyskusja z Tobą jest poniżej poziomu do którego się nie zniżam...więc żegnam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie - zgodnie z badaniami EU ( e-call :czyli system kopatybilny z ISR ) jestw stanie ocalić na terenie Unii ok. 2.500 ludzi ( http://pr.euractiv.c...ves-lives-96924 ).
To powtórzenie, więc i ja się powtórzę. Forester MY13 na Polskim rynku jest pozbawiony systemu eye-sight, a ten system podnosi bezpieczeństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę offtopik. Po dzisiejszej dyskusji na temat alarmów chętnie zobaczę reakcję PZU jak będę ubezpieczał auto i powiem że nie chcę alarmu. Ciekawe czy łatwo zrezygnują z klienta co wiele lat ubezpiecza auta, nieruchomości itd. Ja coś podejrzewam że jak by przyszło do kradzieży i okazało się że Keratronik nie monitoruje cały czas położenia jak GPS to 0% szans na odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie - zgodnie z badaniami EU ( e-call :czyli system kopatybilny z ISR ) jestw stanie ocalić na terenie Unii ok. 2.500 ludzi ( http://pr.euractiv.c...ves-lives-96924 ).
To powtórzenie, więc i ja się powtórzę. Forester MY13 na Polskim rynku jest pozbawiony systemu eye-sight, a ten system podnosi bezpieczeństwo.

Najprawdopodobniej FHI nie chce inwestować w modyfikacje i testowanie oprogramowania systemu Eyesight dla ruchu prawostronnego, gdyż jest obecnie dostępny tylko dla rynków z ruchem lewostronnym (JP, AU).

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się tym madoxem przejmujecie. Siedzi sam w domu, kumpli nie ma, deszcz za oknem, nawet się alkoholu nie chcę. Zrozumcie ...

 

I wertuje w necie te wersje wyposażenia, porównuje osiągi i cenniki, zerkając co chwila smętnie na półkę z resorakami... :)

Edytowane przez yossarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej FHI nie chce inwestować w modyfikacje i testowanie oprogramowania systemu Eyesight dla ruchu prawostronnego, gdyż jest obecnie dostępny tylko dla rynków z ruchem lewostronnym (JP, AU).
Kurcze, pewnie masz rację, nie zauważyłem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej FHI nie chce inwestować w modyfikacje i testowanie oprogramowania systemu Eyesight dla ruchu prawostronnego, gdyż jest obecnie dostępny tylko dla rynków z ruchem lewostronnym (JP, AU).
Kurcze, pewnie masz rację, nie zauważyłem. :)

Sprostowanie, jest w USA więc...mogłoby być i w Europie.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej FHI nie chce inwestować w modyfikacje i testowanie oprogramowania systemu Eyesight dla ruchu prawostronnego, gdyż jest obecnie dostępny tylko dla rynków z ruchem lewostronnym (JP, AU).
Kurcze, pewnie masz rację, nie zauważyłem. :)

 

Wydaje mi się, że jest opcją wyposażenia w US...?

 

No właśnie za późno zobaczyłem Twój wpis Subleo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jakoś poczułem że mój sarkazm został źle zrozumiany.

 

Oczywiście, pomyłka, przepraszam, i madoxa też przepraszam...Jestem w pracy a przy kompie z doskoku i nie zauważyłem czyj to post :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wiem, że o kolorach dyskusja czcza, jednak ma ktoś już osobiste doświadczenia - na własnym lub ekspozycyjnym Forku z kolorem Venetian Red Pearl lub Marine Blue Pearl? zawsze chciałam mieć czerwony samochód. a po salonach to same srebrne stoją... nuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć wiem, że o kolorach dyskusja czcza, jednak ma ktoś już osobiste doświadczenia - na własnym lub ekspozycyjnym Forku z kolorem Venetian Red Pearl lub Marine Blue Pearl? zawsze chciałam mieć czerwony samochód. a po salonach to same srebrne stoją... nuda.

Marine Blue Pearl stoi w Mikołowie :) zdecydowanie jest to inny Blue niż ten znany z Imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, z niecierpliwością oczekuję na odbiór zamówionego Forka XT. Zamówiłem go w jedynym słusznym kolorze - grafitowym ;). Mam już któryś raz z kolei przekładany termin i temu całemu zakupowi zaczyny towarzyszyć coraz większy niesmak. Ostatnio zupełnie przejazdem odwiedziłem salon Land Rovera i powiem szczerzerze, że Freelander 2 z 240 konną turbobenzyną, mimo tego że droższy jest całkiem fajną alternatywą.

 

Czy jest na forum ktoś kto użytkował jedno i drugie auto i mógłby podzielić się uwagami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum ktoś kto użytkował jedno i drugie auto i mógłby podzielić się uwagami?
Freelander 2 to naprawdę fajny i udany samochód. Z tego, co czytałem, Forek jest szybszy i bardziej dynamiczny - ale nie zawsze to musi mieć znaczenie. Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam - trasa z rozsadna predkoscia 120-140 (w przypadku suva to juz spore opory sie robia) - 10l/100km.

W miescie nadal 13. Ale zalezy jakie miasto i ile korkow. Generalnie mozna wiecej ale mozna tez mniej.

 

80kmh na trasie nie jechalem - ale jestem pewny ze spalanie ponizej 9 jest realne. Obk 3.6 mialem spalanie na trasie lodz-wawa 8.8l.

I to ta stara trasa, nie autostrada. Serwis koper widzial :)

Ale tak sie nie jezdzi no... :P akurat spac mi sie chcialo :)

 

Co do oczekiwania na czesci... Owszem czeka sie.

Zamowilem galke do STi na poczatku grudnia. Odpowiedz- bedzie po swietach. Damy znac jak bedzie.

Minely swieta w geudniu. Minely swieta wielkanocne... Ida znow swieta grudniowe... A galki jak nie bylo tak nie ma:p

STi sprzedane wiec i tak juz nie chce... Niech nie uruchamiaja specjalnie fabryki galek dla mnie :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem trasą Kraków Radomsko, około 140km, czas około 2 godzin, był mały ruch więc było mało wyprzedzań ;), prędkość przelotowa to 100-110 licznikowe. Spalanie wg komputera 8,7l. Trasa powrotna w trochę większym ruchu, ale czas przejazdu podobny + zamknięty przejazd kolejowy (nie gasiłem silnika, żeby mieć średnią z całej trasy) - spalanie 8,9l. Jazda głównie na tempomacie. Gdyby na tej trasie nie było tylu odcinków z terenem zabudowanym to przy tej prędkości myślę, że realne jest spalanie w okolicach 8l.

Trasa Kraków Katowice (obwodnica + A4 + dojazd na Ligotę) przy spokojnej jeździe 120-130km/h spalanie 10-10,5l, przy prędkościach 140-160mk/h 11-11,5l

Co do spalania w mieście to się nie wypowiem, gdyż miasto to około 10-20% przebiegu i jeżdżę raczej dynamicznie ;)

Średnia na komputerze z 6,3 tys. km to 10,6l

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak trochę offtopik. Po dzisiejszej dyskusji na temat alarmów chętnie zobaczę reakcję PZU jak będę ubezpieczał auto i powiem że nie chcę alarmu. Ciekawe czy łatwo zrezygnują z klienta co wiele lat ubezpiecza auta, nieruchomości itd. Ja coś podejrzewam że jak by przyszło do kradzieży i okazało się że Keratronik nie monitoruje cały czas położenia jak GPS to 0% szans na odszkodowania.

 

Jak są wytyczne z centrali co do warunków polisy, to pewnie nikt nie będzie dyskutował, nawet ze stałym klientem

Ja już wiem że zamawiając auto trzeba będzie niestety dorzucić alarm dla świętego spokoju i tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem galke do STi na poczatku grudnia. Odpowiedz- bedzie po swietach. Damy znac jak bedzie. Minely swieta w geudniu. Minely swieta wielkanocne... Ida znow swieta grudniowe... A galki jak nie bylo tak nie ma:p STi sprzedane wiec i tak juz nie chce...

 

gałka leży w magazynie od początku tego roku..!! problem w tym , że nikt nie pamięta/wie kto ją zamówił.... :rolleyes: ...teraz domyslam się , że to "zamówienie" było "przez Raja".....a nie przez magazyn z tel zamawiającego.....sorry

ps. założę sobie do swojego w takim razie...bo ładna jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...