Skocz do zawartości

25 lat wolnej Polski - jak było i jak jest według Was szanowni forumowicze


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

jedni wspominaja jak to kiedys bylo z przymruzeniem oka,

a drudzy prowadza agitacje wyborcza

zenada i pasek za politykowanie powinien byc

25 lar temu za pisanie takich rzeczy ktos szybko zapukalby do drzwi,

o ile oczywiscie dostalbys zgodne na internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o niższych kobietach ? jakoś nikt nie dyskutuje i się nie obraża.
Kobiety zazwyczaj są mniej inteligentne natomiast częściej są mądrzejsze.
Doceniam kobietę jako osobę cierpliwą która potrafi siedzieć z płaczącym dzieckiem przez 2 godziny, natomiast nie doceniam kobiety która na siłę chce być tokarzem. Zabijcie matkę naturę... albo zrozumcie dokładnie to co głosi JKM. Mniej inteligentna nie znaczy głupia. I wcale tu nie obrażam mężczyzn że są zazwyczaj mniej cierpliwi ;]

Edytowane przez Szymon Sajmon
  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy już Pan studia, założy Pan swoją działalność gosp., to wtedy zobaczy Pan o co chodzi.

Jak zostanie Pan przeczołgany przy budowie domu - a chyba taki jest kierunek Pana studiów, to wtedy zastanowi się Pan czy to jest Wolność

Skończyłem studia, zalożyłem działalność, zaraz kończę budowę domu.

Nikt mnie nie przeczołgał, uważam że żyje mi sie dobrze i wygodnie. To wszystko w Polsce mieszkając na ścianie wschodniej.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam rodzinne akcje stania po pare dni po pralke, po telewizor, meble itd

pamietam chodzenie do pewexu zeby sobie popatrzec na klocki lego na wystawie

cukier w torebkach zastepczych po soli

po kosciele chodzilo sie na plebanie bo kosciol sprowadzal jakies gerbery czy inne papki dla niemowlat

co chwile jakies strajki

euforie dzieciakow w szkole jak walesa wygral wybory

mleko pod drzwiami z samego rano, bo mleko ma najlepszy transport ;)

no i oczywiscie ze wszyscy jarali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jaki masz pomysł na oddzielenie polityki od gospodarki?

Tu nie trzeba jakichś szczególnych pomysłów, po prostu polityka nie powinna ingerować w gospodarkę, a gospodarka polityką. Patologię wynikającą z obecnego stanu rzeczy najlepiej widać na przykładzie rosyjskiego gazu.

 

 

za unią gospodarczą poszły kolejne sfery włączone do Unii i moim zdaniem powinny pójść mastępne

Każdy ma prawo do swojej opinii... moim zdaniem realizowany obecnie powrót do centralnie sterowanej gospodarki jest ewidentnym błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon,to nie słuchaj.

Skoro to wszystko mnie dotyczy...

To tak samo jak z UE, jestem wielkim uniosceptykiem natomiast wielkim zwolennikiem zasad moralnych Europejskich, to co robi teraz Unia to przeciwieństwo wszystkiego co było wyznacznikiem mocnej europy..

Kiedyś pracowałeś to jadłeś, dzisiaj możesz iść na zasiłek i kto inny na Ciebie pracuje plus tą ciężką pracą daje wypłatę urzędnikowi.

Kiedyś to ciało określało płeć, a dzisiaj wynaturzenie i zboczenie..

Kiedyś świadomy morderca był skazany na karę śmierci, dzisiaj idzie na 25 lat albo dożywocie, po czym zabiję dwie kolejne osoby w więzieniu, np współwięźnia oraz policjanta i co ? i dostaję podwójne dożywocie, tak tak. Faktycznie bezpiecznie i tanio...

 

Nie da się tak po prostu nie słuchać, jeśli Polska byłaby wolna od okupacji Unijnej to uwierz, że nie słuchałbym i nie przejmowałbym się tym, no jedynie możliwe że dla śmiechu - wtedy bym posłuchał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

, wolę posłuchać "Kultu" i popracować.

Co prawda od słuchania nie będzie Ci lepiej w życiu ale w tym wątku ten utwór chyba pasuje 

 

I pracuj. Nikt Ci nic nie da a już na pewno polityk, czy to Pan x czy y

 

Oczywiście, a czy KNP obiecuje że coś ludziom da? NIE ! po prostu nie będzie zabierał jak inne partię które obiecują. Jeśli ktokolwiek obiecuje że da Ci 100 pln to wiedz że musi zabrać 150. Mam wrażenie że 80% tutejszych forumowiczów nie zna programów politycznych, danej partii.

 

Kobiety zazwyczaj są mniej inteligentne natomiast częściej są mądrzejsze.

Ty naprawdę jesteś głupi!!!!! Śmieszny człowieczku zamknij twarz i nie obrażaj ludzi.

 

Kto tu kogo obraża... [moderator czuwa] logic.

 

Ok, obrażam dalej.  Kobiety zazwyczaj są niższe oraz lżejsze, mężczyźni mają tendencje do wielkiego brzucha po 50stce a mańkut nie potrafi obsługiwać tak dobrze prawej dłoni jak lewej.

 

Pasuje ? Co Ty roztrząsasz się tak ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

, wolę posłuchać "Kultu" i popracować.

. Mam wrażenie że 80% tutejszych forumowiczów nie zna programów politycznych, danej partii.

 

Mam takie dziwną manie i interesuję się sceną polityczną w Polsce i wydaję mi się znam program.

Jakieś pół roku temu założyłem się z synem że Pan K.M. wejdzie do sejmu....i pewnie wejdzie

I mogę przyjąć zakład że to będzie jedyna jego kadencja w sejmie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mogę słuchać o tym, że jest super


Nie wiem jak Ty, ale ja przez cały wątek nie "usłyszałam" hasła o tym, że jest super, wręcz nawet większość zaprzeczała, że tak nie jest, ale powoli idzie w dobrym kierunku.
Wszyscy tu mówią, że jest LEPIEJ niż było przed 1989, a nie, że jest super i Polska jest idealna...

Ja tam się wypowiadać nie będę na temat lat 80-tych - nie było mnie na świecie.

Jednak jestem wdzięczna za to, że znajdują się ludzie, którzy o tym opowiadają, za to, że można "poznać" tamtą rzeczywistość z wypowiedzi kogoś kto to przeżył, a nie z książek/podręczników.

Tak samo uważam, że "my" (tu mam na uwadze ludzi, których wtedy nie było) powinniśmy tego słuchać/czytać (im więcej opinii tym lepiej), żeby poznać historię własnego kraju...
Powinniśmy spróbować sobie wyobrazić jak wtedy było (choć to trudne).
Dzięki temu możemy coś działać, żeby było coraz lepiej, żeby "nie powtórzyć" tych samych błędów.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kto tu kogo obraża... [moderator czuwa] logic.

Kiedyś w Austrii urodził się taki palant co głosił ze jedni ludzie są bardziej lepsi od innych. Takie rzeczy które ty rozgłaszasz według mnie są karalne. Jak bylem młodszy i widziałem takich pseudo narodowców ogolonych na łyso to po prostu dawałem w gębę.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak skończy już Pan studia, założy Pan swoją działalność gosp., to wtedy zobaczy Pan o co chodzi.

Jak zostanie Pan przeczołgany przy budowie domu - a chyba taki jest kierunek Pana studiów, to wtedy zastanowi się Pan czy to jest Wolność

Skończyłem studia, zalożyłem działalność, zaraz kończę budowę domu.

Nikt mnie nie przeczołgał, uważam że żyje mi sie dobrze i wygodnie. To wszystko w Polsce mieszkając na ścianie wschodniej.

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 

Nie skończyłem studiów ale też mam działalność, w planach budowę domu  :) 

I zamiast płakać jak to źle jest w Polsce, pracuje by mi i mojej rodzinie było dobrze  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem młodszy i widziałem takich pseudo narodowców ogolonych na łyso to po prostu dawałem w gębę.

Ja tam jak takich widziałem to wiałem bo zazwyczaj wtedy to ja w mordę dostawałem :P Jakoś nie lubili "metali" :)

 

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kto tu kogo obraża... [moderator czuwa] logic.

Kiedyś w Austrii urodził się taki palant co głosił ze jedni ludzie są bardziej lepsi od innych. Takie rzeczy które ty rozgłaszasz według mnie są karalne. Jak bylem młodszy i widziałem takich pseudo narodowców ogolonych na łyso to po prostu dawałem w gębę.

 

Co ma Korwin z narodowcami? :D

Dawałem w gębe aż mi się irokez przekrzywiał... :) to też było fajne kiedyś w tamtych czasach jak skini latali za brudasami i ich lali albo golili... albo jak Punki latali za łysymi i im cieli flejersy ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbaczamy z kursu Panowie z tymi irokezami... KNP z RN ma wiele wspólnego jednak nie wszystko, zwłaszcza gospodarka, RN wg mnie dobrze działa społecznie, dbając o kulturę, język, wiarę i poczucie dumnego bycia polakiem, natomiast nie do końca zgadzam się z programem gospodarczym, to państwowe, tamto państwowe..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na sam koniec dodam krótkie podsumowanie obiecujące tym, że idzie nowe, młode pokolenie...

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xh4F0Yv-3K8

Miłego weekendu !

Edytowane przez Szymon Sajmon
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na sam koniec dodam krótkie podsumowanie obiecujące tym, że idzie nowe, młode pokolenie...

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xh4F0Yv-3K8

 

Miłego weekendu !

Jakoś się nie zgodzę z tym, że nie możemy nic zrobić poza wybraniem "kogoś" raz na 5 lat... 

 

A i owszem możemy... Jak komuś to nie pasuje to droga wolna, może iść do jakieś partii i próbować pozyskać zwolenników, a potem zobaczymy czy taki ktoś wywiąże się ze wszystkich swoich obietnic...

Owszem w Polsce często partie trochę "przeginają" w jedną lub drugą stronę, ale zawsze można to zmienić - zawsze można samemu "zasiąść" w sejmie.

 

Może nie na skalę Polski (jak to odnosi się filmik), ale na skalę Krakowa: sama brałam udział w Młodzieżowej Radzie Miasta Krakowa - każdy po takim rocznym "programie" przedstawiał pomysły swoich uchwał, było "symboliczne" głosowanie, tak czy siak większość z nich poszła potem pod dyskusję Rady Miasta...

Więc bzdurą jest mówienie, że "nic nie możemy zrobić" biorąc udział w takich projektach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba jakichś szczególnych pomysłów, po prostu polityka nie powinna ingerować w gospodarkę, a gospodarka polityką. Patologię wynikającą z obecnego stanu rzeczy najlepiej widać na przykładzie rosyjskiego gazu.

 

Tu się zgodzę, a zakres ingerencji jest kwestią do dyskusji. Ale całkiem od tej ingerencji się uciec nie da.

 

 

 Każdy ma prawo do swojej opinii... moim zdaniem realizowany obecnie powrót do centralnie sterowanej gospodarki jest ewidentnym błędem.

 

A tu co innego miałem na myśli - nie chodziło mnie o większą/głębszą ingerencję czy centralne sterowanie gospodarką, a o wspólne regulacje w kolejnych obszarach, np. zasad funkcjonowania firm, zasad rozliczeń podatkowych, dochodzenia roszczeń w sądach itp. 

Póki co, to gdyby nie wymogi unijne, które niemalże w całości nas dotyczą od 10 lat, to pewnie bylibyśmy ładnych kilka lat do tyłu z wieloma pozytywnymi zmianami w tym zakresie.

Edytowane przez pegi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wolę posłuchać "Kultu"

 

Poza słuchaniem, proponuje także oglądnąć, jak to było w 1987 r. (teledysk powstał później).

 

popracować nad tym, by za rok podziękować tej ekipie! Marzę o Wielkiej Polsce, wolnej Polsce, bogatej Polsce

 

Tutaj z chęcią, trawestując J.F. Kennedy'ego zapytałbym, co Ty robisz dla Polski (poza działalnością polityczną, tudzież propagandową) ? Społecznie, edukacyjnie, dobroczynnie czy też co najważniejsze biznesowo np. tworząc miejsca pracy. Zmiany trzeba zacząć od siebie, otoczenia ... a nie tylko widzieć drzazgi w oku innych.

Edytowane przez subleo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie pamiętam zbyt wiele, jak zaczął się stan wojenny miałem 5 lat. Więcej wiem z opowiadań rodziców.
Opowieści jak to mój tato ze swoim szwagrem jechali, naszym super Trabantem na Śląsk, po pralkę, bo tam załatwiła ja ciocia :) na rodzinnych spotkaniach historia opowiadana jest bardzo często. Radocha z kolorowego telewizora, z nowych mebli znaczy meblościanki i wersalki :)
Więcej rzeczy nas wtedy cieszyło, bo o to wszystko musieliśmy walczyć.
Pamietam kratę przed wejściem do PDT we Wrocławiu, kiedy to moja mama została prawie zadeptana(ze mną na ręku).
Było szaro i ponuro ale ludzie sie tak nie śpieszyli, mieli czas się spotykać i bawić.
Czasem było śmiesznie jak to w filmach Bareji.
Długo by opowiadać
Ale nie chciałbym już dożyć takich czasów, oglądania wystaw Pewexów, i niemilej pani za lada w PSS Społem ;)

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...