Skocz do zawartości

25 lat wolnej Polski - jak było i jak jest według Was szanowni forumowicze


OWOC

Rekomendowane odpowiedzi

To co się zmieniło to widzimy gołym okiem, jednak to jaki system został, socjotechnika, ustrój niewolniczy, przymusowy ZUS, zasiłki dla bezrobotnych, zakaz posiadania broni itd. Kiszczak bez wyroku, Jaruzelski umierający w szpitalu a nie więzieniu, ręka rękę myje...

Polecam film nocna zmiana, tak do snu:



A co do J. Piłsudskiego miał rację, w tej kwestii, choć socjalistą nie jestem  i gospodarczo się z nim nie zgadzam.

 
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale mamy wolność słowa

 

Że co mamy??!! Hahahaha, dobre!!!

 

 

 

 

Chociaż akurat górnikom(bo widzę że jesteś z Katowic)żyło się chyba najlepiej,to była grupa najbardziej w komunie uprzywilejowana.

Fakt. Pochodzę z rodziny o długich, górniczych tradycjach. Sam chciałem iść w ich ślady, ale wtedy jak kończyłem pedałbudę, to Pan ŁObuzek zamykał wszystko jak leci i marzeń gorniczych nici... A już by było ponad 10 lat roboty z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszył się wolnością, więc pewnie nie był głodny.  :facepalm:  Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. 

 

Pamiętam jak w stanie wojennym mój ojciec "zasiedział się" i znajomych i wracaliśmy do domu po 22.  Miałem 5 lat i mieliśmy do domu może z kilometr, ale pamiętam, że mój tata, niosący mnie "na barana" żeby było szybciej,  był nieźle wystraszony przemykając się między blokami do domu, żeby nie nadziać się na jakiś patrol. 

 

Teraz, wg niektórych tu piszących też tak mamy.  :facepalm:


 

 

A już by było ponad 10 lat roboty z głowy. 

 

I wcześniejsza, górnicza, emerytura. Ale górnicy mają ciężką i odpowiedzialną pracę. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon Sajmon dla twojej info to co głosi Korwin o ekonomi to nie on wymyślił tylko Milton Friedman i dostał za to nagrodę Nobla. Tylko taka mała rzecz że ten facet mówił o modelu ekonomicznym czyli o abstrakcji. W historii było kiedyś 2 kolesi Marks I Engels i tez stworzyli model abstrakcyjny, a kretyn Lenin zamyślił wprowadzenie tego w życie. Efekty były takie jakie pewnie na historii cie uczyli. Korwin jest takim samym politykiem jak inni, a jakbyś miał wątpliwości to zastanów się czemu szedł do wyborów w koalicji z LPR

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż akurat górnikom(bo widzę że jesteś z Katowic)żyło się chyba najlepiej,to była grupa najbardziej w komunie uprzywilejowana.

Fakt. Pochodzę z rodziny o długich, górniczych tradycjach. Sam chciałem iść w ich ślady, ale wtedy jak kończyłem pedałbudę, to Pan ŁObuzek zamykał wszystko jak leci i marzeń gorniczych nici... A już by było ponad 10 lat roboty z głowy. 

 

 

Dlatego rozumiem,że te zmiany mogły Was najbardziej zaboleć.

 

 

Marcus,co do wolności słowa,dziś mamy Gazetę Wyborczą z jednej i Gazetę Polską z drugiej strony.Kiedyś była Trybuna Ludu albo nielegalne biuletyny z drugiego obiegu za których rozpowszechnianie można było pójść siedzieć.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jedynym politykiem który się wyróżnia na tej skostniałej scenie politycznej, mówi jasno że dochodowy to bandytyzm, chcę obywatelom dać maksymalną wolność, oczywiście jest konserwatystą (ja również jestem) tak więc gendery i na inne wynaturzenia miejsca nie ma. Jasno mówi o tym o czym nie mówi reszta sceny. Czy ma 1% poparcia czy jak aktualnie 7%, zawsze głosi te same poglądy. A sondaże są utwierdzeniem że coś się zaczyna "rusząć".

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spróbuj publicznie obrazić "władzę",
 

 

No bo władzy, demokratycznie wybranej, należy się szacunek. 

 

Niezgadzanie się z czyimiś poglądami, a nazywanie ich, że "stoją tam gdzie kiedyś ZOMO" to dwie różne rzeczy.

 

Taki przykład, pierwszy z brzegu, przyszedł mi do głowy. 

Edytowane przez przemekka
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, wg niektórych tu piszących też tak mamy

 

Spróbuj publicznie obrazić "władzę", to sam się przekonasz jaką na Ciebie nagonkę zrobią.

 

Spróbowałbyś w PRL-u, obecna "nagonka" to pikuś.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I wcześniejsza, górnicza, emerytura. Ale górnicy mają ciężką i odpowiedzialną pracę.

Ale zarabiaj zdecydowanie lepiej od innych i to jest ich wybór że wykonują taką pracę. Thatcherowa zamknęła wszystkie kopalnie w Anglii i do dzisiaj związki zawodowe plują na nią, ale ekonomiści mówią że to było najlepsze posunięcie gospodarcze które zrobiła. Dlaczego my mamy płacić za ich 13 pensje, barbórki, dodatki mundurowe, wcześniejsze emerytury itd. jak możemy kupić węgiel tańszy z Chin, Chile, czy USA i nie dlatego że tam straszni kapitaliści wykorzystują ludzi tylko że ich pokłady są wydobywane odkrywkami i jest taniej ? Sorry takie mamy złoża i trzeba się przebranżowić. Nikt nie ma zamiaru składać się na górnicze przywileje.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chociaż akurat górnikom(bo widzę że jesteś z Katowic)żyło się chyba najlepiej,to była grupa najbardziej w komunie uprzywilejowana.

Fakt. Pochodzę z rodziny o długich, górniczych tradycjach. Sam chciałem iść w ich ślady, ale wtedy jak kończyłem pedałbudę, to Pan ŁObuzek zamykał wszystko jak leci i marzeń gorniczych nici... A już by było ponad 10 lat roboty z głowy. 

 

 

Dlatego rozumiem,że te zmiany mogły Was najbardziej zaboleć.

 

 

Marcus,co do wolności słowa,dziś mamy Gazetę Wyborczą z jednej i Gazetę Polską z drugiej strony.Kiedyś była Trybuna Ludu albo nielegalne biuletyny z drugiego obiegu za których rozpowszechnianie można było pójść siedzieć.

 

 

 

Nie rozumiemy się. Nie mówię, że komuna była dobra, bo była to beznadzieja i Bogu Dzięki, że jej już nie ma. Mnie chodzi tylko o to, że owe przemiany, które miały być faktycznym krokiem w przód, okazały się picem i oszustwem! W dalszym ciągu łapę na wszystkim trzymał rus. Z resztą do dzisiaj trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się zmieniło to widzimy gołym okiem, jednak to jaki system został, socjotechnika, ustrój niewolniczy, przymusowy ZUS, zasiłki dla bezrobotnych, zakaz posiadania broni itd. 

 

 

 

Pozostały też po dawnym systemie burze w sierpniu i mrozy w lutym.

 

I jest jedynym politykiem który się wyróżnia na tej skostniałej scenie politycznej, mówi jasno że dochodowy to bandytyzm, chcę obywatelom dać maksymalną wolność, oczywiście jest konserwatystą (ja również jestem) tak więc gendery i na inne wynaturzenia miejsca nie ma. Jasno mówi o tym o czym nie mówi reszta sceny. Czy ma 1% poparcia czy jak aktualnie 7%, zawsze głosi te same poglądy. A sondaże są utwierdzeniem że coś się zaczyna "rusząć".

 

Podaj jeden kraj egzystujący wedle zasad Korwina,

 

 

Spróbuj publicznie obrazić "władzę",

 

Niezgadzanie się z czyimiś poglądami, a nazywanie ich, że "stoją tam gdzie kiedyś ZOMO" to dwie różne rzeczy.

 

 

Mało tego,nikt go za te chamskie słowa nie ścigał.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co było wspólne, to to, że za obrażanie "władzy" wtedy i dzisiaj można trafić do więzienia. 

 

 

Spróbuj publicznie obrazić "władzę", to sam się przekonasz jaką na Ciebie nagonkę zrobią.

 

Czy Ty aby krytyki nie mylisz z lżeniem i ubliżaniem?Nie możesz krytykować,nawet publicznie?

Przychodzą do Ciebie smutni panowie ok.5 nad ranem?Nie możesz pracy znaleźć bo jesteś wrogiem ustroju i klasy robotniczej?Twoje dzieci nie mogą pójść na studia,bo rodzice są przeciw ludowej władzy? :huh:

No nie rozśmieszajcie mnie. :P W dupach się Wam poprzewracało. ;)  :biglol:

Ciekawe jak Korwin chce utrzymać państwo,armię,służbę zdrowia i inne takie zbędne służby.Jakiś okres przejściowy,reformy czy totalna rozpierducha?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe jak Korwin chce utrzymać państwo,armię,służbę zdrowia

 

Państwo się wyżywi, każdy dostanie kałacha i będzie się bronił, każdy będzie miał tyle kasy że kupi sobie szpital. O !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, o pracy górników napisałem ironicznie.  :) I zgadzam się z Twoim zdaniem na ten temat.

Problem w tym, że górnicy uważają, że to wszystko im się należy, i krew mnie zalewa, jak widzę ich protesty. Sam wykonuję nie mniej ciężką i odpowiedzialną pracę (a ci, którzy śledzą wątki w off topicu wiedzą kim jestem z zawodu)  nigdy nie miałem trzynastek, i innych przywilejów i nie pójdę na wcześniejszą emeryturę, ale taki zawód sobie wybrałem i nie narzekam z tego powodu. Emeryturę pewnie też będę mieć niższą. 

No ale Gierek innych nie rozpieszczał tak jak górników, to teraz trudno się dziwić, że w komunie im było lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No bo władzy, demokratycznie wybranej, należy się szacunek. 

 

Taaaa. Każdy ma siedzieć cicho i patrzeć na to jak pogrążają kraj. Ciekawe myślenie.

 

 

 

Niezgadzanie się z czyimiś poglądami, a nazywanie ich, że "stoją tam gdzie kiedyś ZOMO" to dwie różne rzeczy

 

Tak. Szkoda, że o

 

A czy wolność słowa to dla Ciebie możliwość obrażania kogokolwiek??
hasłach zdradka typu "dorżniemy watachy" zapomniałeś. ;) 

 

 

 

A czy wolność słowa to dla Ciebie możliwość obrażania kogokolwiek??

 

Nie zrozumiałeś widzę. Zapomniałem dać w cudzysłów.

 

 

 

 

Mało tego,nikt go za te chamskie słowa nie ścigał.

 

Widocznie była to prawda. :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jak Korwin chce utrzymać państwo,armię,służbę zdrowia

 

Państwo się wyżywi, każdy dostanie kałacha i będzie się bronił, każdy będzie miał tyle kasy że kupi sobie szpital. O !

 

:biglol:  :D

 

 

Coś na rozluźnienie ale z tamtych czasów i w temacie ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=C4akxsK9tIc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że każda partia w kampanii obiecuje cuda, a jak dojdzie do władzy to rzeczywistość weryfikuje jej obietnice bardzo szybko. Tylko nie wiem, czy chciałbym przekonać się w praktyce jak będzie z obietnicami Korwina.


@, OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie-  Co miałem napisać napisałem. Moje stanowisko jest jasne w tym temacie.

Niestety wątek zmierza w jedynym nie słusznym kierunku i dlatego odpuszczam jego dalsze komentowanie. (Ku chwale Adminów)!!

 

Dobrej Nocki Wszystkim i lepszego jutra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...