Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiecilem klocki w 2 pot tył, o dziwo jeden klocek był nierówno wytarty. Jaka może być tego przyczyna? Chodzi o klocek po lewej

attachicon.gifIMAG0356.jpg

attachicon.gifIMAG0355.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

 

po zdjęciach , twierdzę że jest wszystko ok , takie róznice są dopuszczalne , i nie ma sie co przejmować ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to po tych fotkach można równie dobrze stwierdzić,że klocek z prawej jest w gorszym stanie. :P  ;)

Wyznaję zasadę,że nawet w dupowozach do codziennego użytku,warto sprawdzić zaciski i tłoczki raz do roku,szczególnie po zimie,przeczyścić,sprawdzić pracę tłoczków i w razie potrzeby przesmarować odpowiednim środkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, klocki wymionione (W końcu) ale tarczę muszę wymienić również ASAP. Na obecnych mam do przejechania z 400km w żółwim tempie wiec, dadzą radę.

 

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka razy podchodziłem do tego tematu, ale już mam kociokwik z tego co przeczytałem.

 

Może ktoś na szybko poleci komplet.

 

Szukam zestawu pod przedni czterotłoczek z tarczami 294 mm. Tarcze i klocki.

Ważne, żeby dobrze hamowało od początku. Auto 95% do szybkiej jazdy cywilnej. Miasto i autostrada.

Mile widziane informacje z orientacyjnymi cenami.

Nie chciałbym, żeby przesadnie piszczały - nie w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy podchodziłem do tego tematu, ale już mam kociokwik z tego co przeczytałem.

 

Może ktoś na szybko poleci komplet.

 

Szukam zestawu pod przedni czterotłoczek z tarczami 294 mm. Tarcze i klocki.

Ważne, żeby dobrze hamowało od początku. Auto 95% do szybkiej jazdy cywilnej. Miasto i autostrada.

Mile widziane informacje z orientacyjnymi cenami.

Nie chciałbym, żeby przesadnie piszczały - nie w tym aucie.

z tarcz to może po prostu gładkie brembo a z klocków Hawk HPS lub Ferodo Performance ? myślę, że na miasto będzie git. Ja mam rc5+ i jest czad, ale na szybkie miasto przesada (przerost formy) i szybko Ci się skończą :D następne biorę HPSy 

Edytowane przez SOpEL
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z tarcz to może po prostu gładkie brembo a z klocków Hawk HPS

Kupiłem gładkie brembo i Hamk HP Plus.

 

 

 

niebieska pasta i blaszki rozwiązują problem

Co to za pasta?

Blaszki są w zestawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z tarcz to może po prostu gładkie brembo a z klocków Hawk HPS

Kupiłem gładkie brembo i Hamk HP Plus.

 

 

 

niebieska pasta i blaszki rozwiązują problem

Co to za pasta?

Blaszki są w zestawie? 

 

to będzie Pan zadowolony, ale obserwuj tarczę bo może ją szybciej zjeść niż klocek ;P 

Ja właśnie zmierzyłem grubość tarczy i rc5+ jest zjedzony do połowy, ale w między czasie zjadł mi tarczę (zimmerman) i nadają się do wymiany ;)

Mam hp+ ale strasznie piszczy. Można coś na to poradzić. Forek 4pot

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Ile przejechałeś na tych HP+ ? jak stan klocka ? podobno on potrafi się szybciej kończyć niż rc5+

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam w GTku gładkie brembo i RC5+. Ogólnie hamują świetnie, ale hałas jest niemiłosierny. Aż mi głupio hamować jak z kimś jade, bo musze się tłumaczyć, ze wszystko jest w porządku, zę to nie zużyte klocki, czy tarcze, tylko po prostu taka charakterystyka tego gówna. Ale aż mi się wierzyć nie chce, że to jest norma. Jak mi się kiedyś starły klocki w audi do samych blach, to hałas był identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w GTku gładkie brembo i RC5+. Ogólnie hamują świetnie, ale hałas jest niemiłosierny. Aż mi głupio hamować jak z kimś jade, bo musze się tłumaczyć, ze wszystko jest w porządku, zę to nie zużyte klocki, czy tarcze, tylko po prostu taka charakterystyka tego gówna. Ale aż mi się wierzyć nie chce, że to jest norma. Jak mi się kiedyś starły klocki w audi do samych blach, to hałas był identyczny.

 

nie moge zrozumiec tego, serio

 

mialem kiedys w GT i XT gladkie seryjne tarcze (295mm) + klocki DS2500/RC5+ pod czterotloczek i nigdy nie bylo takich akcji, ani na zimno, ani po solidnym rozgrzaniu

 

edit: w Tribece mialem tarcze TRW i klocki TRW (pod Brembulca z STI) i ten zestaw w dupowozie sprawdzal sie superowo: tanio, czysto, cicho i hamowalo to to calkiem sprawnie

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT gladkie seryjne tarcze (295mm) + klocki DS2500/RC5+ pod czterotloczek i nigdy nie bylo takich akcji, ani na zimno, ani po solidnym rozgrzaniu

 

I tamte nie piszczały. Za to klocek się rozpadł :)

Teraz na zestawie gładkie brembo i rc5+ piszczą tak, że jak żona parkuje pod blokiem to ją słyszę po drugiej stronie bloku na 4tym piętrze że przejechała, własnie po hamulcach.

Edytowane przez pmlody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

klocek rozpadl sie z tylu czy z przodu? o RC5+ mowimy, prawda?

A zakładałeś do forka RC5+ na tył? :) Z przodu, pół okładziny odpadło. Mięsa było może z 1/5 jeszcze.

 

 

Z tego co pamietam, zakladalem (w Forku z tylu byl zacisk 1-tloczkowy z wetylowana tarcza z GT MY'99-00 i RC5+ byly dostepne pod ten zacisk)

chyba ze mnie pamiec zawodzi...

 

przykra sprawa z tym klockiem, mam nadzieje, ze wszystko skonczylo sie dobrze?

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...