Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat RC6 to moim zdaniem rozwiązanie średnie - w przeciwieństwie do RC5+ na zimno hamują bardzo przeciętnie, a dopiero na ciepło, są ok. Klocek sportowy to jest RC8 ;)

Klocek mega sportowy to RC8R , lub DS2.11 czy DS UNO :);) choc z ciekawości sprawdzałem i na asfalt większość w autach WRC , stosują klocki DS3000plus

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem RC5+, po wykresie współczynnika tarcia wychodzi że to praktycznie to samo, dlatego się zastanawiam dlaczego RC5+ na ulicę tak a DS2500 już nie. Ja na ulicy zużywam już któryś komplet DS2500 z kolei i mam je w obu autach. Dlatego chętnie bym posłuchał konkretów, a nie że się różnią :-)

Jeździłem i na tych i na tych. DS2500 bardziej na miasto a RC5+ bardziej na tor. Te pierwsze hamują wyczuwalnie słabiej, ale efekty akustyczne nie są uciążliwe i nie niszczą tak tarcz. RC5+ piszczą, zjadają tarczę, bardzo pylą, ale hamują świetnie ;).

 

Aktualnie mam RC6 i to dopiero można nazwać klockiem sportowym :).

 

Miałeś blaszki założone do RC5+ czy sam klocek? Bo DS2500 też bez blaszek piszczą okrutnie, a z blaszkami jest cisza.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC5+ robią hałas z blaszkami. Za to DS2500 są cichutkie.

U mnie DS2500 hałasowały bardziej niż RC6 i na pewno nie były cichutkie ;).

Akurat RC6 to moim zdaniem rozwiązanie średnie - w przeciwieństwie do RC5+ na zimno hamują bardzo przeciętnie, a dopiero na ciepło, są ok.

Ja na zimno nie hamuję a jak hamuję to akurat wtedy nie potrzebuję mega wydajności ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu sledzę ten temat jako, że zbliźa się u mnie wymiana tarcz i klocków tył. Niestety nadal jie wiem co wybrać dlatego zapytam.

 

Potrzebuję tarcze i klocki na tył do seryjnego WRXa GH 265KM.

Co polecicie do codziennej "jazdy po bułki"?

Dla mnie liczy się aby zbytnio nie pyliły, były w miarę trwałe i przyzwoicie hamowały na zimno i na ciepło (biorąc pod uwagę warunki drogowe). Cena oczywiście też się liczy ale nie muszą być najtańsze z możliwych a piszczeć też mogą.

 

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono :)

Mam pytanie odnośnie tarcz na przód do GT z dwutłokiem... Obecnie mam już drugi komplet ds2500 gładkie tarcze brembo, jednak te już strasznie biją po lekkim rozgrzaniu. 
Ostatnio jak czyściłem zaciski zauważyłem, że tarcze mają pęknięcia. Przejchałem na pierwszym komplecie nieco ponad 45 tkm... Niby nie mało, ale pomimo braku jakiegoś większego rantu (spokojnie przeżyłyby jeszcze z jeden komplet klocków) boje się, że tarcza w końcu pęknie całkiem i się rozleci ./ 
No i rodzi się pytanie, co założyć na ten przód? znowu te gladkie brembo? wiele osób poleca taki zestaw... ja w sumie też byłem w miarę zadowolony jak to hamowało do momentu kiedy najwyraźniej osiągnęły swój limit i się przegrzały...
Poradźcie proszę co teraz założyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do tarcz, to szukaj gładkich Brembo/TRW lub podobne. Klocek w zależności od dostępności - Ferodo DS Performance

 

Poszedłem tą drogą. Tarcze TRW, klocek ds performance, płyn ATE typ200. Zobaczymy...

 

Jak coś to będzie na mnie  :ph34r:  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie odpowiedzi na The Forum zastrzeżone są dla hebla N-grupowego lub ceramiki :P

 

 

Bo jak potrzebujesz brzytwy, to @elmo wyżej odpowiedział :)

Widząc obecne trendy na The Forum, boję się o seryjne hamulce w swoim sti jak go złożę. :wacko:

 

 

 

Ale nie przesadzajmy, jak nie upalasz to "będzie Pan zadowolony" ;)

dzięki, dobry człowieku :)

 

a tak w ogóle, to dzięki komancz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...