Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję troszkę lepszych hamulców niż OEM.

 

Pacjent to Forester 2.0 11MY.

 

Jakieś sugestie? Jazda normalna, bez szaleństw.

 

Myślałem o tarczach EBC (podstawowych) + 'zielonych' klockach.

Miałem niegdyś taki zestaw w trochę mocniejszej Alfie Romeo i raczej mile wspominam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie te blaszki dziwne, bo zobacz tu dla sti;

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_21/brake_system/front_brake/illustration_2/

 

Dla forka podaja to samo.

Ale ja w GT chyba miałem tak jak Ty, ( jedne takie niepełne) dawno to widziałem, złożyłem jak było.

trza w ASO zapytać.

pozdr.

Na tym szkicu są zaciski dwutłoczkowe.

A fotki przedstawiają czterotloczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na tym szkicu są zaciski dwutłoczkowe.

racja, więc tu :

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g12/type_21/brake_system/front_brake/


@@AdaSch,  a bez blaszek klocki były równo zużyte?


@@MateuszK,  no to wg uznania. Dobre będą OEM -chyba Jurid  , Hawk -cywilne , albo coś z Ferodo (ja mam performance)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tym szkicu są zaciski dwutłoczkowe.

racja, więc tu :

http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g12/type_21/brake_system/front_brake/

@@AdaSch, a bez blaszek klocki były równo zużyte?

@@MateuszK, no to wg uznania. Dobre będą OEM -chyba Jurid , Hawk -cywilne , albo coś z Ferodo (ja mam performance)

tak, były idealnie równo zużyte. Sprawdzałem na ew zapieczonego tloczka ale wszystkie ładnie chodzily

W sumie dzięki temu, jest lepsze chłodzenie, i woda ma gdzie uciec ale nie wiem czy takie było założenie inżynierów.

 

Na razie nic nie piszczy, nadal o dziwo bo pisk rc5+ zabija

 

Pzdr

Bylem w ASO - nie mają pojęcia jak jest dobrze z blaszkami, ale podobno w sTI też cały tłoczek nie przylega do powierzchni blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Outback z 2001 roku ma takie samo mocowanie jarzm do zwrotnicy z przodu jak wszystkie Imprezy, Legacy i Ferestery?

 

Czy są jakieś fabryczne 16" felgi, które mogą nie wchodzić na średni dwutłoczek 294 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w ASO - nie mają pojęcia jak jest dobrze z blaszkami, ale podobno w sTI też cały tłoczek nie przylega do powierzchni blaszki.

dałem wyżej link z rysunkiem.

Miałem kadetta gsi ( do dziś mam astrę gsi) i tam rany tloczków jest "wybrakowany" na jakieś 1/4 obwodu, ale dotyczy to tylko tylnych tłoczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj instrukcja od brembo. Wg tego rysunku mam odwrotnie :(

brembo20.jpg
 

a mam

post-3100-0-72075400-1432484556_thumb.jpg

a tutaj z formum skyline i pytanie identycznez moim dlaczego?

dsc01759r.jpg

wg tego zdjęcia mam dobrze  :(


i znalazłem taki teks, wydaj się logiczny

 

Firstly, I think the shims you have are A-OK, since I've seen both "directional" and "non-directional" versions of the non-vented shim for use in the 4POT brakes:
Here's a pic of the non-directional, non-vented shim that you probably have:

 

Czyli wersja wentylowana i niewentylowana. Moje to wersja wentylowana.

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=721090

 

Ciekawe jak długo będą się ukłądać klocki o ile wogól.


kurcze, tyle speców i nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@AdaSch,  spece jeżdżą przeważnie bez blaszek :).przydałoby się jasne wyjaśnienie .ASO nie wie. Pewnie wie FHI.

Poprawiam zdanie wcześniejsze ,bo napisałem z błędem- miało być :

 

Miałem kadetta gsi ( do dziś mam astrę gsi) i tam rant tloczków jest "wybrakowany" na jakieś 1/4 obwodu, ale dotyczy to tylko tylnych hamulców.

 

Prawdopodobnie sprawa dotyczy zacisków bez ruchomego jarzma (tłoczki z obu stron tarczy).

A skyline ma zaciski przed przednią, subaru za osią - może od tego układ blaszek zależy -pieron wie ( choć były chyba skyliny jak w subaru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nieaktualne :) 

 

Forek 2.5 XT 211KM MY05

 

Doszedłem do całości. Jakby były kolejne pytania to dla wozów cywilnych do zwykłej jazdy.

 

Ekonomiczny wg mnie zestaw tarcz i klocków hamulcowych na przód:

 

  • Tarcze gładkie Brembo 293mm 09.9077.10 / grubość 24mm
  • Klocki TRW GDB3371 długość 137mm / wysokość 56,8mm / grubość 16,8 mm
Edytowane przez arnoldpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedalekiej przyszłości czeka mnie wymiana tarcz i klocków w moim STI hawk. Zastanawiałem się nad takim zestawem: tarcze Hawk Performance / Brembo oraz klocki hamulcowe  Carbone Lorraine RC5+ / Ferodo DS2500.

Szukam czegoś w miarę dobrego do jazdy miejskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie - jakie klocki i tarcze przód do wolnossaka ale z czterotłoczkiem? Auto jest jeżdżone, jak to wolnossak, cywilnie.

Gdy je zakupiłem były Ferrodo DS 2000. Do czasu skończenia się tarcz (następny przegląd pewnie) zostały wrzucone TRW (trochę na próbę, a tak naprawdę tylko to było na szybko na półce w warsztacie).

 

Nie chcę, by układ czterotłoczkowy się marnował z racji kiepskiego klocka/tarczy. DS2000 potrafiły robić psikusy po wizytach na myjni - hamowały mało efektywnie. TRW pod tym kątem spisują się znacznie lepiej - są bardziej przewidywalne. DS2000 możliwość "maksymalne" miały chyba jednak lepsze.

 

Czy DS2500 będą dobrym wyborem? Może OMP? Jakie tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk Ceramic.

 

Włożyłem do Forka (w zacisk hamulcowy wrx), po zużyciu Carbon Lorraine rc5+ , był szok :) ale na codzień wystarczają.

 

Tarcze brembo gładkie, albo ferodo ...

 

Szok na minus? Brembo gładkie jakiś konkretny model czy może jest tylko jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szok na minus?

tak, bo przesiadłem się z CL RC5+ czyli klocków prawie-wyczynowych (no powiedzmy mocno zaawansowanych cywilnych) na zwykłe Hawk Ceramic.

 

Ale to nie znaczy, że one nie hamują - w ruchu miejskim wystarczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trwale zostaje przy rc5+ ale z blaszkami. świetnie hamują, na długo starczają, nie zabijają tarcz a z blaszkami nie piszczą. Wadą jest cena ale i tak to pikuś prz s dp2500.

 

do darmowozu polecam OMP R&S. Sam takie mam we fiacie i świetnie się sprawdzają. współczynnik tarcia mają o ile dobrze pamiętam podobne do DSP. Zaletą DSP była ich trwałość. Chyba 80kkm na nich zrobiłem. OMP chyba całkiem typowo lub nieco dłużej działają z tarczami TRW

 

co do samych tarcz to wolę TRW od brembo bo są pomalowane i nie rdzewieją jak wściekłe w miejscach nie używanych. Kilka ostrych hamowań forkiem nie zniszczyło tarcz TRW pomimo brutalnych klocków rc5+

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na długo starczają, nie zabijają tarcz

Na jak długo, bo u mnie 20k km to max ? Gładkie Brembo bardzi im smakują, więc tarcze też szybko znikają ;) 

 

 

wolę TRW od brembo bo są pomalowane i nie rdzewieją jak wściekłe w miejscach nie używanych.

Brembo też są w opcji pomalowanej :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia trwałości RC5+ i DS2500 względem bardziej cywilnych produktów?

Wyższa cena jest do zaakceptowania, o ile klocków nie będę musiał zmieniać częściej niż 1x do roku.

 

Czyli podsumowując skuteczność hamowania od najniższej: OEM/TRW -> Hawk -> OMP -> DSP -> DS 2500 ->  RC5+ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC5+ szybko znikają. Jak napisałem wyżej, do 20k km w moim przypadku. Razem z klockiem dość szybko kończy się tarcza, a przynajmniej gładkie Brembo. Może z inne, lepsze tarcze żyją dłużej pod tym klockiem. Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz więcej nt. żywotności tarczy? 20 kkm to jeszcze do zaakceptowania. W sumie niewiele można w wolnossaku poprawić, to niech chociaż hamuje jakoś.

Choć optymalnym wyborem wydaje się OMP lub DS2500. DS2500 z tego co ustaliłem chyba trwalsze od RC5+, tańsze i mniej niszczą tarcze.

 

Tak więc waham się DS2500 + gorsza tarcza (np. TRW) lub OMP/DSP i lepsza tarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...