Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy, Forester, relingi zintegrow. - jakie pasują?


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.05.2020 o 20:54, kriskristoffers napisał:

Cena niezbyt atrakcyjna. Z tego co się orientuję Cruz miał belki do SG w cenie 350 PLN :)

 Tak. Takie jak moje. Polecam. A czy warto dołożyć ponad drugie tyle za te bez wystających na boki belek, na których zmieści się przynajmniej o jeden bagażnik rowerowy mniej? Moim zdaniem nie warto:D

IMGP3165.JPG

IMGP3169.JPG

IMGP3168.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, yaroz napisał:

Rowery się wozi z tyłu na haku :P;)

Można też jeździć na stalówkach zamiast na alumach. 

Serio? A to na zdjęciu to niby co? :D
Szukałem fajnych stalówek na zimę ale nie znalazłem i teraz muszę jeździć na alusach przez cały rok:angry:

100549418_628450527748485_8939429575662764032_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Godzinę temu, KPR napisał:

Ktoś jakiś bagażnik wyprawowy poleca do Forestera SJ?

Wklepałem z ciekawości i coś takiego wyszło

https://costway.pl/p/707/79592380/bagaznik-dachowy-do-samochodu-bagazniki-samochodowe-motoryzacja-hobby.html?gclid=Cj0KCQiA5vb-BRCRARIsAJBKc6IK_Do1FGdO6_ohZKwPt3OMwsnVopu1PIgpYVq7Xg185xm2U9GYhygaAiVKEALw_wcB

Może ktoś ma? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

A nie jest on za delikatny? 

 

21 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Kupiłem do Shreka, dzisiaj zamontowałem, jutro testy :biglol:

 

Jak coś to ciekaw jestem testów :)

 

Na pierwszy rzut oka wygląda OK. Może moje obawy co do delikatności rozwieje @kriskristoffers robiąc swoje testy. Z drugiej strony inne bagażniki co oglądałem w necie ponad 1k kosztowały - tutaj jakby promo dla SUBARU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja solidna, ale jeszcze nic nie przewoziłem, bo najpierw chcę zamontować w taki sposób żeby było jak najciszej. Tak jak teraz jest zamontowany nie ma tragedii, ale świst mały jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kriskristoffers napisał:

Konstrukcja solidna, ale jeszcze nic nie przewoziłem, bo najpierw chcę zamontować w taki sposób żeby było jak najciszej. Tak jak teraz jest zamontowany nie ma tragedii, ale świst mały jest.

 

Spoko, dzięki za szybkie info. Jak to doczepiłeś teraz? A jak planujesz to zrobić docelowo? Montujesz na OBK czy Foresterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kriskristoffers napisał:
Forek, na Outbacku mam boxa
 
IMG_20201211_113918.thumb.jpg.4b8484fa781bef19db2b68c377a666e2.jpg
 
IMG_20201220_104309.thumb.jpg.73d8060f7ecdf91c96cac693bd82e77b.jpg

Elegancko wygląda. A da się go zamontować jakoś niżej?

Chciałem spawać itd. ale jak widzę jak wygląda to kozak. Małżonki nie mogłem przekonać, ale jak zobaczyła teraz to jest aprobata.
https://costway.pl/p/707/79592380/bagaznik-dachowy-do-samochodu-bagazniki-samochodowe-motoryzacja-hobby.html?gclid=EAIaIQobChMIrJaSt7rJ7QIVRhN7Ch2j1A6NEAQYASABEgJyYPD_BwE

Tylko czy można go zamontować bez belek poprzecznych.

 

Edit:

Kupiony też :)

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał:

Elegancko wygląda. A da się go zamontować jakoś niżej?
 

Pewnie by się dało. Można by spróbować jakoś z mocowaniem na nitonakrętki, tak jak @koziolek robił u siebie. Tylko tutaj pewnie z 6 punktów mocowania by się przydało, nie wspomnę o delikatnej krzywiźnie relingu. Przynajmniej w SG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się dało. Można by spróbować jakoś z mocowaniem na nitonakrętki, tak jak @koziolek robił u siebie. Tylko tutaj pewnie z 6 punktów mocowania by się przydało, nie wspomnę o delikatnej krzywiźnie relingu. Przynajmniej w SG 
Tutaj odpada. Musiałbym jakieś wtedy dorobić i tak belki. W zestawie są cybanty. Mam w planie nawiercić reling poniżej tej górnej belki i tam go przełożyć. Jak się uda to mocowania pójdą w ocynk, żeby nie rdzewiały.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, cewie napisał:

Zauważyliście że ten bagażnik składa się z dwóch części?

Teraz dopiero zauważyłem, ale w sumie to jest całkiem spoko. Można by dobić z jednej rurki taką "klamre" zamykająca i w zależności czy jedziesz bliżej czy dalej to masz bagażnik duży lub mały :thumbup: byleby minimum koło się zmieściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kriskristoffers napisał:

Tak, zewnętrze rurki jedna wchodzi w drugą :)

Trzeba będzie zamówić :D jeszcze nie wiem jak zamocuje, ale za to przez jakiś czas będzie pięknie wyglądać w kącie pokoju :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał:
Godzinę temu, cewie napisał:
Zauważyliście że ten bagażnik składa się z dwóch części?

Tak. Zapewne aby zajmował mniej miejsca jako paczka. Albo opcja jego powiększenia.

wymiar jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.12.2020 o 23:38, KPR napisał:

wymiar jest jeden.

Tak ale na środku jest skręcony. W paczce był w dwóch częściach. Coś jakby dwie identyczne, tylko ta montowana z przodu ma blachę. Generalnie jak wstawisz 4 rurki między niego to go możesz przedłużyć na dowolną długość. Jakbyś chciał np trapy dłuższe wozić tam. A bagażnik do tego kupiłem taki:

https://allegro.pl/oferta/bagaznik-dachowy-na-relingi-aero-star-1-alum-120cm-9400870252

Aero star 1 alum 120cm. Tylko średnio wygląda opcja skrócenia, bo po obcięciu trzeba by dorobić w relingu okienko żeby się zamek zamknął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...