Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy, Forester, relingi zintegrow. - jakie pasują?


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

@markos007 proszę fotkę:

20190416_162017.jpg

 

Do Astry III lub Zafiry II (i pewnie Vectry C) idą te same łapy, tylko gumowe wkładki trzeba dać inne, bo ciut inny jest profil relingu. W zestawie będą też te adaptery do Opla.

Sprzedane!

Edytowane przez TOMA52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

https://www.thule.com/pl-pl/pl/buyers-guide

 

Jeśli masz belki (dowolne) i stopy Rapid System 753, to wystarczy adaptery 4008.

Ale jak miałeś takie stopy jak w moim poście wyżej (z 16.04), to nie dostaniesz już do nich adapterów do Outbacka. Dlatego ja sprzedałem stopy z adapterami i dokupiłem 753+4008 do starych belek. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem jakiś bagażnik opisany jako OBK, Forek, zafira b, vectra c i chyba insignia. Kilka opisanych jako OBK i Forek tez widziałem może nie były Thula ale jakieś inne. 

Ciekawi mnie tylko czy to faktycznie jedno z drugim nie zagra czy może to tylko polityka firm żeby sprzedawać więcej. 

 

Edit:

Niestety masz TOMA52 racje :( Pomierzylem dzisiaj i ten od Forka jest na samej górze ciutke węższy i ogolnie profil jest niższy o 0,5cm ale ten rant od wewnętrznej strony za który łapie "hak" w uchwycie jest taki sam. 

 

Edytowane przez Michał Górski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Górski napisał:

Gdzieś widziałem jakiś bagażnik opisany jako OBK, Forek, zafira b, vectra c i chyba insignia.

 

Bo system Thule składa się na ogół z 3 elementów: belki, stopy pasujące do belek i adapter do danego auta. 

 

Kiedyś mieli system jak na moim zdjęciu (nie pamiętam numerów): dokręcany gałką zaślepiającą belke i wtedy adapter to był kawałek gumy. Belki i łapy faktycznie sam wykorzystałem od Zafiry, zmieniłem tylko tę gumkę. 

 

Teraz mają łapy nr 753, a adapter to kilka blaszek wygietych do kształtu relingu i dociskanych kluczem ampulowym. 

Już znalazłem, stary system miał łapy nr 440: THU40272-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Ja teraz kupiłem Mount Blanc sygnowane logo Subaru

Mam identyczne. Zamontowanie czy też zdjęcie to dosłownie chwila. Ogólnie są super, szkoda tylko, że są wysokie. Obecnie rozglądam się za czymś niższym w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysiek444 napisał:

Mam identyczne. Zamontowanie czy też zdjęcie to dosłownie chwila. Ogólnie są super, szkoda tylko, że są wysokie. Obecnie rozglądam się za czymś niższym w rozsądnej cenie.

Ja kupiłem w rozsądnej cenie. Że wysokie może ale nie hałasują a i na działce do przewozu płotów panelowych jak znalazł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, że mój Forek SG poszedł do piachu i kupiłem SH to mam zbędny bagażnik Thule do odsprzedania

Stopy, adaptery, belki, komplet z wkładkami i kluczykami, chyba nawet oryginalny kartonik do stóp i części zamienne się ostały

Jak ktoś chętny do na priva pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A więc sprawdziłem, bagażnik thula od Forestera pasuje do Outbacka. Nie wiem co jest wyznacznikiem, i co świadczy o tym że nia pasuje ale przewiozłem na nim ponton ok 140km z max prędkością do 100km/h i nie bylo żadnych problemów, nic się nie urwało ani nie poluzowało. 

Może profile relingów sa inne ale mocowania od Forestera ll były dobrze dopasowane do relingów z Outbacka lV.

Jedynym problem jaki zauważyłem była długość belek bo 120cm za mało wystawały poza relingi i przedniej belki nie dało się zamontować na samym początku relingów a jedynie za szyberdachem bo były za krótkie. Z przodu auta relingi są rozstawione kilka cm szerzej niż na tyle.

Po mojemu śmiało montować i jezdzić.

received_2200131756701163.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...