Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy, Forester, relingi zintegrow. - jakie pasują?


Tichy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pajęczak był gratisowym dodatkiem, ale regulamin kuriera wyraźnie mówi, że nie wolno przesyłać żywych zwierząt :(. Będziesz w okolicy, zapraszam po odbiór :) P.S. I poproszę o zwrot nadajnika satelitarnego - był ukryty pomiędzy 26 a 27 warstwą folii (dla ułatwienia - to jest mniej więcej w połowie grubości opakowania) :))

 

Fakt, nie wolno :(  W okolice Poznania muszę się wybrać koniecznie, w tym roku raczej nie, ale może w przyszłym: przyciąga mnie głównie Parowozownia Wolsztyn i kursowe linie do Poznania - obsługiwane przez parowozy :yahoo:  Wtedy mogę pobrać pajączka :rolleyes:  Co do nadajnika, to poznasz lokalizację wysypiska w Baryczy, gdyż akurat warstwy od 15 do 31 ciąłem Boschem i musiałem go pominąć :biglol: 

Postarzanie sobie odpuszczę :)  Na razie napisy są zaklejone czarną taśmą, miałem dziś je zalakierować, ale zaczęło padać :angry:  Przy najbliższej okazji to zrobię, a gdybym kiedyś komuś go sprzedawał, to odpowiedni rozpuszczalnik ściągnie lakier i wyjdzie napis "firmowy" :D  Taki w każdym razie jest plan. Dzięki temu zamaskuję "kradziejogenne" napisy, a nie zniszczę bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ! Odgrzewam temat . Poszukuje bagaznika do Forka 2.0 x  z 2003 roku dzisiaj bylem w sklepie firmowym tule dopasowali mi bagaznik za 650 zeta nie pokazujac jak pasuje tylko na  zamowienie ten ze stali, ten aluminiowy koszt ok 1200 zl ten drugi mi sprzedawca odradzal twierdzac ze nart nie wcisne bo ze belki aluminiowe są za nisko. Dodatkowo jak powiedzialem ze musi to ustrojstwo wytrzymac predkosc min 150 km/h to sie po glowie popukał twierdzac ze z takim bagaznikiem to sie jezdzi max 110 km/h .Czytalem ze towarzystwo z forum lata z takim sprzetem nawet i 200km/h . help . Moze ktos ma sprawdzony produkt na dachu, albo zalegajace czesci po poprzednim aucie jak Spawalniczy. Nie chce kupowac w ciemno z wysylki takich rzeczy , dzwonilem dzis do sklepu Subaru to maja mont balc tylko do modeli po lifcie ale i tak w dosc wysokiej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki bazowe  i stopy bagażnika wytrzymają takie prędkości bez problemów.Belki do tych samych stóp bagażnika mogą być również aluminiowe.

Natomiast cały inny osprzęt montowany na belkach,to już inna para kaloszy.Wszystko zależy od wykonania osprzętu i solidności jego mocowań.

Możesz sobie sam wybrać,dobrać stopy,belki i inny osprzęt

http://www.thule.com/fitguide/default.aspx?language=pl-pl&market=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy te nasze relingi sa puste w srodku, czy jest to jakis pelny odlew aluminiowy? Zastanawiam sie czy nie daloby sie nawiercic w tym dziur (jak np w Skodzie :D ), nagwintowac i przykrecic normalna sruba jakichkolwiek belek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z relingami sprawa wygląda różnie,nie zawsze jest to metal,wątpię aby belka relingu była z litego aluminium czy innego metalu.

Ponadto trzeba zachować odpowiednią odległość belek od płaszczyzny dachu,żeby później nie było kłopotów z montażem akcesoriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

 

 

Mam bagażnik na forku SG przed liftem

to podobnie jak ja

tyle, że u mnie jest po lifcie  (MY07)

 

 

 

Belki mam aluminiowe długości zdaje się 120 cm

czy 108 by wystarczyły?

dostałem w komplecie z autem od poprzedniego właściciela łapy THULE 755, ale brakuje mi belek :/

na OLX znalazłem Thule SquareBar 760, ale tylko 108 cm

 

zastanawiam się, czy będzie pasować (do auta nie mam dostępu przez jakiś czas teraz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja poszukuję belek i łap do forka SG 2005. Jeśli ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż to proszę o info :) Jeśli nie to będę wdzięczny za porady.

 

Wstępnie myślałem nad MONT BLANC 3702 ale troszkę drogo za nówkę, chciałbym się zmieścić w 400zł max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję belek i łap do forka SG 2005. Jeśli ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż to proszę o info :) Jeśli nie to będę wdzięczny za porady.

 

Wstępnie myślałem nad MONT BLANC 3702 ale troszkę drogo za nówkę, chciałbym się zmieścić w 400zł max.

 

tu ktoś sprzedaje w rozsądnej cenie

 

https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-thule-do-subaru-forester-od-02-do-08-r-CID5-IDj545T.html#feab57952a

 

z góry uprzedzam to nie moje ogłoszenie ale sam mam Thule i uważam, że to najlepsze bagażniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki, jestem już w kontakcie z właścicielem :)

 

tu ktoś sprzedaje w rozsądnej cenie

 

https://www.olx.pl/oferta/bagaznik-thule-do-subaru-forester-od-02-do-08-r-CID5-IDj545T.html#feab57952a

 

z góry uprzedzam to nie moje ogłoszenie ale sam mam Thule i uważam, że to najlepsze bagażniki

 

 

dzięki, nie dokopałem się do tego ogłoszenia :) ja mam na szczęście kolegę na bałutach to by mi odebrał  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopuję temat. 

Szukam belek bagażnika do swojego Forka SG (polift). Warunek to to, żeby belki nie wystawały poza relingi. Coś w stylu tych (belka przechodzi od razu w łapę):

 

Image result for forester sg roof racks

 

Przeczesuję allegro, jest dużo belek, ale wszystkie 'wystają' poza szetrokość relingów. Docelowo chciałbym na forku mieć coś podobnego jak na przykładzie powyżej, czyli kratę na ok. połowę dachu w celu wożenia tam gratów (zapas, skrzynki z żarciem, zbiornik z wodą) na subariady :)
Czy ktoś zna konkretny model belek, które spełniłyby takie wymagania? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marhof Te konkretne belki z wersji US Forka ciężko dostać. Sam na nie polowałem długo, regularnie śledząc olx. Któregos dnia rano trafilem na nie 15 minut po wystawieniu. Akurat mialem czas i niemal niezwłocznie umówilem sie na odbiór (150 km od wawy). Na miejscu po 3 godzinach od wystawienia gość mówi, ze mam spore szczęście bo telefon w tej sprawie odbiera co 5 minut... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie dla posiadaczy jakich kolwiek bagazników dachowych w swoich Foresterach. Mianowicie mam pytanie:

ile moze byc warty gotowy zestaw uzywanego bagaznika Thule wraz z "trumna"????

Mąz kolezanki kupil Toyote Verso z takowym bagaznikiem i jemu jes niepotrzebny, i z checia bym odkupil ale on tez nie wie ile za to krzyczec - kazal zaproponowac cyfre :)

 

nie przymierzalem jeszcze do auta czy podejdzie, ale ogladalem i w miare spoko stan, tylko trumna z wierzcu taka lekko wyplowiala od slonca...

prosze pilnie o rady 

Szybkie pytanie dla posiadaczy jakich kolwiek bagazników dachowych w swoich Foresterach. Mianowicie mam pytanie:

ile moze byc warty gotowy zestaw uzywanego bagaznika Thule wraz z "trumna"????

Mąz kolezanki kupil Toyote Verso z takowym bagaznikiem i jemu jes niepotrzebny, i z checia bym odkupil ale on tez nie wie ile za to krzyczec - kazal zaproponowac cyfre :)

 

nie przymierzalem jeszcze do auta czy podejdzie, ale ogladalem i w miare spoko stan, tylko trumna z wierzcu taka lekko wyplowiala od slonca...

prosze pilnie o rady 

ktos cos w temacie jak wyzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trumną niestety nie poradzę, sugerowałbym się rozejrzeć po Allegro/OLX i zobaczyć podobne zestawy  -taką cenę uznać za wyjściową.

 

Udało mi się kupić belki z rozbitka! Prawdopodobnie to wersja US (obstawiam po naklejkach, bo jedyne jednostki to lbs). Tylko teraz mam zagwozdkę:

 Belki mają niesymetryczny profil - trochę jak skrzydło samolotu/klin - więc strzelam że można je zamocować tyłem na przód. Pytanie jak powinny być zamocowane?

Zakładam że cieńszym brzegiem do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...