Skocz do zawartości

Forester 2.0i vs. 2.0XT - żałujecie podjętej decyzji?


Synu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Słusznie prawicie Panowie.

 

Jest MY14 w wersji comfort za 135k. 

 

Czy w MY15 są jakieś istotne różnice w stosunku do MY14?

 

Według informacji z  Auto Świata zmiany będą kosmetyczne:

 

- audio takie, jak w nowym OBK

- antena - płetwa rekina

- zmienione pokrętła klimatyzacji 

- zmieniona szata graficzna górnego wyświetlacza 

- inne przyciski na kierownicy

- inny kształt kluczyka

- zmieniony kształt kratek nawiewu

- CVT dostępna w dieslu 

 

Nie wiem, czy jest już oficjalne stanowisko dealerów w tej sprawie. Jeszcze niedawno sprzedawali informacje, że zmian nie będzie.

 

Bo chyba sami nie wiedzieli.

Dodatkowo jest też nowy lakier - granatowy oraz zmienia się biała perła. Teraz wnętrze Forka wyglądem w końcu dorównuje silnikowi. Co do jazd testowych to spalanie na takiej jeździe jest bardzo niemiarodajne. Jak zrobiłem test to nie zszedłem poniżej 16 litrów a jechałem bez korków, prawie ze stałą prędkością. Kilka dni temu na trasie BB-WAW (z górki  :lol: ) spalił mi równe 10 litrów, na zimówkach i z pełnym bagażnikiem. Prędkości w zakresie ograniczenia +20 km/h, czyli średnia koło 120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polityka informacyjna Subaru w EU (przynajmniej na stronach www) jest taka sobie... Polska strona - jest opis Forester MY14, co z tego ze zamowilem MY15 pare dni temu i wszystkie samochody od produkcji grudniowej sa juz MY15. Niemiecka strona - zdjecia i opisy MY14. Szwajcarska - juz jest MY15 (poza tym hint o Levorgu, widac CH krajem uprzywilejowanym :) ). Szwedzka strona - pomieszanie z poplątaniem - niektóre zdjęcia MY14, niektóre już MY15... :)

 

Widać ten typ tak ma... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I dostałeś dokładną informację u dealera, co będzie zmienione w stosunku do poprzedniego roku modelowego? 

 

a skąd! Dostalem informacje ze pierwszy Forek (diesel CVT) MY15 pojawi sie w mojej okolicy u dealer'a za ok 2 tygodnie. Mam byc zaproszony na obejrzenie. Ale z mojego "researchu" przed zakupem wyszła dokładnie to co podałeś... Dla mnie sama zmiana nawigacji to to jak lot na Ksiezyc - moze sie wreszcie da uzywac bo ta w Forku mojej zony nie jest odpalana od ponad 2 lat... Sluzy tylko jako iPod player :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie dziwne podejście. Jestem ciekaw, czy to jest taka polityka, czy błąd w przepływie informacji, czy jeszcze coś innego.

 

Życzę Ci, żeby się nie zawiódł co do nawigacji i systemu audio. Mam nadzieję, że będzie to wszystko działało lepiej niż w OBK w USA. Bo sprzęt wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja może nie jest przyjazna w obsłudze (zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość działania np. powiększenia/pomniejszenia mapy), ale swą funkcję spełnia. Jeśli tylko mapy byłyby aktualizowane częściej (dotyczy głownie Polski) i taniej to przebolałbym chyba jej szybkość działania.

Za granicą działa informacja FM o korkach i innych utrudnieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo sprzęt wygląda tak samo.

 

Nawet jak nie dziala lepiej to przynajmniej wyglada lepiej :) Jakby mi ktos powiedzial jak wyglada struktura plikow na karcie SD z takiej nawigacji - to bym mogl powiedziec czy cos sie da zrobic czy nie (czy jest tam w glownym katalogu plik MM.DAT) zeby bylo lepiej... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dpassent,Jutro to sprawdzę :)

Kolego ja mam auto na dotarciu na liczniku jest 1500KM - jeżdżę autem równiutki tydzień i spalanie mam 10,8 po Krakowie z korkami i tp + 1250 KM trasy

ale dodatkowo auto po wyjeździe z garażu rano stoi dobre 10 min i się grzeje,...to samo po dłuższym postoju, zawsze do momentu zniknięcia info o zimnym silniku.

Sądzę ze takie typowo miejskie jazdy wyjdą w porywach do 12 L ..

a w N/A 10- 10.5 Więc różnice w spalaniu porównując osiągi, to pikuś.

Stałem przed tym samym problemem jeszcze 2-3 tyg temu, teraz jestem zadowolony z XT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja już nie żałuje podjętej decyzji :)

 

Chciałem się pochwalić ,iż Forester XT Platinium zakupiony. Poki co zrobiłem 500km i jestem zachwycony. Trasa 400 km pyknięta w 4h (autostrada 140-160 km/h + troche dróg krajowych czyli 100-120 km/h) spalanie 10.8/100km. Myślę, że po ułożeniu się silnika powinno nieco zejść niżej.

 

Zakupiłem też drugi komplet  felg BBS SR Himalaya (szare w macie) na lato. Ori zdecydowałem zostawić na zimę :) Myślę, że będzie malina :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznę ja osobiście drugi raz sssaka nie kupię :)

Ja już nie żałuje podjętej decyzji :)

 

Chciałem się pochwalić ,iż Forester XT Platinium zakupiony. Poki co zrobiłem 500km i jestem zachwycony. Trasa 400 km pyknięta w 4h (autostrada 140-160 km/h + troche dróg krajowych czyli 100-120 km/h) spalanie 10.8/100km. Myślę, że po ułożeniu się silnika powinno nieco zejść niżej.

 

Zakupiłem też drugi komplet felg BBS SR Himalaya (szare w macie) na lato. Ori zdecydowałem zostawić na zimę :) Myślę, że będzie malina :D

Chyba coś źle policzyles zużycie paliwa xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...