Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem laikiem w sprawach LPG i mam pytanko, mam kumpla który posiada STi z 2002r. i ma założoną instalacje LPG. Imprezka śmiga na gazie tak samo jak na benzynie. Nie wiem gdzie instalacja została założona ale gdzieś w Wawie może u Jako, podobno ma założony dodatkowy zbiornik z jakimś płynem lub olejem który smaruje podzespoły silnika :?: Czy są takie instalacje przeznaczone do Subaru :?: Czy to tylko jego wymysł :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy to koniecznosc w SUBARU.

 

W silnikach doładowanych jest to pomysł z tych średnich, bowiem lubryfikacja działa wyłącznie na podciśnieniu. Często takie wartości występują podczas korzystania z STi ? Pytanie retoryczne :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Dodatkowo lubryfikacja, nawet w przypadku wolnychssaków, potrafi zasyfić gniazda, natomiast jej wpływ in plus jest mocno dyskusyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. pisze do Was z takim pytankiem:):

ma ktos doswiadczenie z Legacy Gt rocznik 2005,6?? Tam jest silnik 2.5 turbo 250 KM o ile sie nie myle ...jak z lpg w tym silniku, testowal ktos juz te silniczki, moze w innych modelach Subaru tez wystepuja ktore juz smigaja na lpg?? Pytam bo musze na kombi zmienic , a nic nie moge innego znalesc o wysokich osiagach i nieogromnych kosztach eksploatacji;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnosnie instalacji gazowej w moim Sububru,mianowicie jest to pierwszy typ instalacji ktory ma juz troche latek,ostatnio zauwazylem ze samochód spala mi okolo 20 litrow gazu !! czy to wina pogody ? moze jakis element instalacji juz sie zuzyl? dodam ze wczesniej palil okolo 12-14 litrow przy takim samym trybie i technice jazdy.

Druga sprawa to czy jest mozliwe i jakim kosztem ewentualnie moglbym przerobic instalacje na ciut nowsza co musialbym wymienic co dokupic a co wyrzucic na smietnik ,czy wymiana reduktora zalecana przez gazownika bedzie miala wplyw na spalanie ?

 

Pozdrawiam Naruk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ewentualne przeróbki to najlepiej zapytaj Jako_G. To jest guru instalacji w Subaru.

 

albo jako zmienił nicka

 

albo jest inny guru od LPG :wink:

 

:twisted:

 

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 5:42 pm ]

Ogólnie to LPG w subaru z turbiną, to średni pomysł

 

 

a możesz napisać dlaczego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ewentualne przeróbki to najlepiej zapytaj Jako_G. To jest guru instalacji w Subaru.

 

albo jako zmienił nicka

 

albo jest inny guru od LPG :wink:

 

:twisted:

 

[ Dodano: Pią Sty 29, 2010 5:42 pm ]

Ogólnie to LPG w subaru z turbiną, to średni pomysł

 

 

a możesz napisać dlaczego :?:

 

Ponieważ luzy zaworowe prędzej czy później wyjdą, w moim przypadku po 25 tyś.

Wolny ssak to lepszy materiał ze względu na fakt że nie musisz wyjmować z auta silnika żeby to wyregulować no i wydawać 1.5-2 k :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie odnosnie instalacji gazowej w moim Sububru,mianowicie jest to pierwszy typ instalacji ktory ma juz troche latek,ostatnio zauwazylem ze samochód spala mi okolo 20 litrow gazu !! czy to wina pogody ? moze jakis element instalacji juz sie zuzyl? dodam ze wczesniej palil okolo 12-14 litrow przy takim samym trybie i technice jazdy.

Druga sprawa to czy jest mozliwe i jakim kosztem ewentualnie moglbym przerobic instalacje na ciut nowsza co musialbym wymienic co dokupic a co wyrzucic na smietnik ,czy wymiana reduktora zalecana przez gazownika bedzie miala wplyw na spalanie ?

 

Pozdrawiam Naruk

 

Jest to możliwe i jak najbardziej wskazane.

 

Ze starej instalacji może zostać zbiornik, wielozawór, wlew, ewentualnie elektrozawór ( jeśli nie jest zintegrowany z reduktorem ) i rury wysokoprężne LPG oraz węże doprowadzające płyn do reduktora.

 

Świetnym wyborem byłby AC STAG 300 plus skompletowany z dobrą mechaniką ( reduktor, wtryskiwacze, filtr fazy lotnej )[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwazylem ze samochód spala mi okolo 20 litrow gazu !! czy to wina pogody

Mój też ostatnio spalił prawie dwadzieścia i na pewno była to wina pogody. No cóż, śnieg prowokuje :mrgreen:

A tak serio:

Świetnym wyborem byłby AC STAG 300 plus skompletowany z dobrą mechaniką ( reduktor, wtryskiwacze, filtr fazy lotnej)

Myślę, że STAG4 też daje radę, mam takie coś i jeździ aż miło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istreed napisał/a:

Ogólnie to LPG w subaru z turbiną, to średni pomysł

 

 

 

a możesz napisać dlaczego :?:

 

 

Ponieważ luzy zaworowe prędzej czy później wyjdą, w moim przypadku po 25 tyś.

Wolny ssak to lepszy materiał ze względu na fakt że nie musisz wyjmować z auta silnika żeby to wyregulować no i wydawać 1.5-2 k :razz:

 

Nie wszystkie turbo mają płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item902313379_sekwencja_kme_diego_g3_valtek_200_km_slask.html

 

panowie ile to naprawde jest warte czy za ta cene ujdzie czy to poprostu gowienko ?

 

Ja mam KME Diego, troche na poczatku mialem problemow z wysterowaniem instalki, tak zeby nie wywalalo checka (OBK ma dosc czula elektonike). Pozniej juz bylo ok, zrobilem w sumie ok 50kkm na LPG i jestem zadowolony, jezdzi idelanie. Odnosnie sameho Diego to jest jedna z tanszych i prostrzych instalacji.

Z tego linku zmienilbym jednak Valteki na Magicjety, ktore mozna instalowac bezposrednio w dolocie :wink: , pozatym sa dosc trwale.

Pamietaj, zeby wybierac warsztat, ktory mial juz doczynienia z gazowaniem boxera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierze sie z zakupem imprezy kombi 2.0 ('03-'04) 125KM EU czy jest ktos moze po przejsciach jak ten model spisuje sie z gazem?? Z watku dowiedzielem sie ze gaz z turbo to nie najlepszy pomysl, wiec u mnie ten problem by odpadal. Szukam kompromisu - subaru ktore bedzie ekonomiczne (na diesla mnie nie stac) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...