Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ciężko będzie Ci znaleźć H6 już z instalacją gazową. Mało użytkowników decyduje się na montaż instalacji w tych samochodach. Koszt dosyć wysoki, system 6 cylindrów z mocnym reduktorem i lubryfikacją.

więc co sugerujesz?? Warto czy faktycznie lepiej się nie bawić i wziąć 2.5??

 

To zależy od preferencji. Ja uwielbiam silniki turbo subaru i na pewno szukałbym takiego.

 

Problem regulacji zaworów załatwia się za pomocą tego urządzenia http://www.flashlube-europe.com/pl/index.html

mógłbyś wyjaśnić o co chodzi??Jak się tego używa?Czy mi to może jakoś pomóc?Co to w ogóle jest??

 

W zasadzie na tej stronie wszystko jest opisane. Płyn ten działa analogicznie do stosowanego kiedyś w paliwach ołowiu. Dodatkowo zawiera związki, które czyszczą i zabezpieczają przed osadzaniem się nagaru w komorze spalania i na zaworach.

 

Urządzenie jest podobne do kroplówki, zbiorniczek i rurka z regulacją przepływu. Płyn jest podawany za pomocą króćca, który umieszcza się w centralnym miejscu kolektora dolotowego i zasysany przez podciśnienie.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, to ja samemu mogę to sobie "trysnąć" :razz: ? Czy fachman musi??

 

pewnie cena kosmos...masz cosik takiego??

 

Ja uwielbiam silniki turbo subaru i na pewno szukałbym takiego.

no ja turbo nie potrzebuje i nie jestem nim zaintersowany - za duże koszty utrzymania (sprzegła itd). wiec mocny wolny ssak wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, to ja samemu mogę to sobie "trysnąć" :razz: ? Czy fachman musi??

 

pewnie cena kosmos...masz cosik takiego??

 

Ja uwielbiam silniki turbo subaru i na pewno szukałbym takiego.

no ja turbo nie potrzebuje i nie jestem nim zaintersowany - za duże koszty utrzymania (sprzegła itd). wiec mocny wolny ssak wchodzi w grę.

 

W zasadzie można coś takiego założyć i wyregulować własnoręcznie. Wszystkie informacje są w instrukcji dołączonej do zestawu.

Koszt takiego z pełnym zbiorniczkiem 400ml, 350-400 zł.

Cena za litr płynu 90-100 zł.

Regulacja około 12 kropel na minutę na wolnych obrotach. Inaczej około 50 ml na 50 litrów zużytego paliwa.

 

W samochodzie, który średnio konsumuje około 15 litrów na 100, dodatkowy wydatek w granicach 1,35 zł na 100 km.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znalazłem po znajomości gazownika, sprawdzony fachowiec wsadza gaz od forestera do imprezy, turbo lub bez. Strojenie, sterowniki i cała reszta wraz z robotą wyniesie mnie niewiele jak na tak dobrą instalacje, a ubytek mocy- znikomy :smile: :smile:

dlatego jestem very happy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czy znacie dobry zakład montujący istalacje LPG we Wrocławiu, którego możecie polecić. Chciałbym zagazować OBK H-6. Co sądzicie o instalacjach firmy ELPIGAZ np: “STELLA 4 DPI” (we Wrocławiu zajmuje się tym firma ALBAZ ).Może jest jakiś inny sprawdzony zakład, ew. jaką instalację proponujecie. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagazować OBK H-6

hmmm...czytałeś wątek:

 

Chyba ciężko będzie Ci znaleźć H6 już z instalacją gazową. Mało użytkowników decyduje się na montaż instalacji w tych samochodach. Koszt dosyć wysoki, system 6 cylindrów z mocnym reduktorem i lubryfikacją.

 

ciekaw jestem jak Ci ten projekt wyjdzie i za ile - bo mam taki sam pomysł:) tylko,że właśnie słyszałem, że H6 nie bardzo pod gaz się nadaje (m.in kwestia regulacji zaworów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kiedykolwiek bedziecie sie wybierac do Londynu z instalacja gazowa to pomyslcie dwa razy zanim to zrobicie. Dzis tamtejsza policja odkryla dwa samochody (prawdopodobnie nalezace do stolarzy), ktore nie dosc ze mialy instalacje gazowa, to byly jeszcze zatankowane do pelna (moze w Londynie jest malo punktow gdzie sie tankuje gaz) i w bagaznikach bylo pelno gwozdzi. Do tego kierowcy zapomnieli zabrac telefony komurkowe z samochodow. Policja londynska uwaza ze samochody naleza do terrorystow, czy oni nie wiedza ze instalacje gazowe nie wybuchaja?

http://news.yahoo.com/s/ap/20070630/ap_ ... mb_defused

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zagazować OBK H-6

hmmm...czytałeś wątek:

 

Chyba ciężko będzie Ci znaleźć H6 już z instalacją gazową. Mało użytkowników decyduje się na montaż instalacji w tych samochodach. Koszt dosyć wysoki, system 6 cylindrów z mocnym reduktorem i lubryfikacją.

 

ciekaw jestem jak Ci ten projekt wyjdzie i za ile - bo mam taki sam pomysł:) tylko,że właśnie słyszałem, że H6 nie bardzo pod gaz się nadaje (m.in kwestia regulacji zaworów).

 

Rozmawiałem z Jako w tej kwesti i nie ma problemów z montażem , a jeśli chodzi o eksploatację to trzeba częściej niż normalnie kontrolować stan zaworów.Chociaż w starszych modelach zawory były bardziej wytrzymałe ( wg. Jako), więc nawet nie było by potrzeby montażu systemu lubryfikacji, ale to nie wielki koszt ,a zabezpiczenie dodatkowe więc napewno warto. Koszt takiej instalacji jest rzędu ok. 4500 zł.

Jeszcze raz spytam czy znacie, czy możecie kogoś polecić we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, hellou! Kope lat ;) Auto jeździ, przydaje się teraz "hitler" w aucie bo dużo jazdy ostatnio :mrgreen: Spalanie wychodzi mi między 11-12 l/100 przy mieszanej jeżdzie (miasto-wioski), na trasie ostatnio (Gliwice-Częstochowa) 10,5 przy wolnej jeździe (polonezy mnie wyprzedzały :( ), co mnie jakoś zdziwiło, bo za 1. razem wyszło mi poniżej 10. Zrobiłem 2700km i usterek narazie nie zauważyłem. Da się z tym spalaniem cosik podregulować czy to taki standard zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk55XL, nie ma co regulować, dobrze pali, tak ma być :) Jak zaczynam się bać, ze coś mi auto za dużo gazu wciąga, to jadę trasą kielecką do Wawy w tempie zgodnym z przepisami, mało wyprzedzania, ogólnie sennie i wychodzi jakieś 10l/100km :) Jak jeżdżę normalnie to 11-12l/100km trasa, okolice 15l miasto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subaru de zdecydowanie odradza zakladanie flashlube. Korzysc jest nieudowodniona i ponadto zasyfia uklad wlotowy.takie male placebo.

a co subaru de mówi o zakładaniu lpg do H6??

no właśnie ponawiam pytanie, może się wypowie Jako, jako praktyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieckiego nie znam, więc nie wiem, co mówi subaru de.

Subaru Polska mówi nie, silnikom bez regulacji hydraulicznej luzów zaworowych.

 

Flashlube montujemy do hond crv i acordów oraz toyot yaris. Wygląda na to, że pomaga, bo nie mamy problemów z tymi samochodami.

Nie prowadziliśmy jednak żadnych testów, mogę tylko polegać na tym, co podaje producent np tu http://www.flashlube-europe.com/technical/fltest02.pdf i tym, że samochody przez nas przerobione jeżdżą.

 

Od niedawna jest jeszcze jeden sposób, który można zastosować przy wykorzystaniu oryginalnej elektroniki, który jako alternatywę zalecają technicy Bigas. Możemy podać odrobinę benzyny podczas jazdy na gazie. Np. Ustalamy, że powyżej 3500 obrotów i zczytanym czasie otwarcia wtryskiwacza benzyny np. pow. 7 ms, oprócz dawki gazu zostanie równocześnie wtryśnięta zadana przez nas dawka benzyny. np przez 1,5 ms.

Zużycie benzyny przy jeździe na gazie wyniesie około 5-10 % zużytego LPG.

Tzn. na 10 litrów gazu spalamy około 0,5 do 1 litra benzyny. Wg techników bigas jest to skuteczny sposób na zabezpieczenie gniazd zaworowych.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 Motor mozna oczywiscie przystosowac na gas. Jest ich kilkoro na subaru-community.com. Tylko w niemczech kupujac subaru lpg dostajemy gwarencje rowniez na instalacje gazowa i z tym jest problem bo w H6 w przypadku koniecznosci regulacji zaworow psujemy bilans kosztow.

Od MY8 ma wejsc H6 i Tribaca przystosowane do pracy z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...