Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

i ja też musiałem tu zawitać,bo kupując Impress wiadomym było,że pojawi sie LPowerG,kolega mi mówił,że jak Subru i gaz to tylko Jako,ale czy zwykłym wolnym ssakiem warto nawijac te 500km,dla załozenia normalnej prostej instalacji?? wiem,że jak by pod maską był boxer+ turbo to generalnie wawka bez gadania,a tak??

 

Miałem zakładać w firmowym salonie/serwisie Renault i zażyczyli sobie ok 3 tys,za to w innej firmie robia to taniej a poza tym,z tego co sie rozejrzałem w temacie to...Subru najlepiej dogaduje sie ze STAGiem,tak??

W Renault mają tylko Elpigaz i nic innego nawet na zamówienie załozyc nie mogą.

 

Poszukaj u siebie gazownika który już Subaru robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założoną instalację BRC w s-turbo i ten dziad zjada 20l/100km w mieście przy spojnej jeździe czyli podejrzewam że coś nie tak.

 

Mile widziany gazer Kalisz/Wrocław, okolice tych miast. :P

 

Jak się nie znajdzie bliżej to czy dalej ktoś podejmie się doprowadzenia tego do porządku? Instalacja założona 10.10.2010 także świeżak.

Tu w ogóle mile widziany ktoś ze znajomością subaraków żeby zrobić jakąś analize silnika, bo może się okazać że tam przyczyna a nie w LPG.

 

Jako czy Ty ewentualnie się podejmiesz jak bliżej nic nie znajde? :) Do Wawy trosze jest km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja też musiałem tu zawitać,bo kupując Impress wiadomym było,że pojawi sie LPowerG,kolega mi mówił,że jak Subru i gaz to tylko Jako,ale czy zwykłym wolnym ssakiem warto nawijac te 500km,dla załozenia normalnej prostej instalacji?? wiem,że jak by pod maską był boxer+ turbo to generalnie wawka bez gadania,a tak??

 

Miałem zakładać w firmowym salonie/serwisie Renault i zażyczyli sobie ok 3 tys,za to w innej firmie robia to taniej a poza tym,z tego co sie rozejrzałem w temacie to...Subru najlepiej dogaduje sie ze STAGiem,tak??

W Renault mają tylko Elpigaz i nic innego nawet na zamówienie załozyc nie mogą.

 

Poszukaj u siebie gazownika który już Subaru robił.

 

ale wiesz,kazdy stwierdzi,że nie ma problemu i z chęcia się podejmą ,z trzech firm,które biorę pod uwagę jedna odpada na dzien dobry,gazowałem u gościa autko pół roku temu i do momentu aż nie dostał pieniędzy to obiecywał gruszki na wierzbie,i jak to cudownie chodzić nie będzie,a jak juz gaz sie załozył i zaczęły się robić problemy po 5 tys km,to "ten typ tak ma" :(

Niestety u nas subru jest mało,a zagazowanych u nas w mieście chyba wcale nie ma.Jutro jadę do chłopaków z jednego z warsztatów na rozmowę,co mi oferuja,i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemi112, napisz do Jako by Ci doradził co dokładnie założyć i może umów się u niego na regulacje? Założysz na miejscu i zrobisz wycieczkę do Wawy na regulację i powinien być chyba spokój ;)

 

Pozdrawiam

 

dobry myk:) gaziwo zakłada sie 26.07,a w sierpniu urlop i plany wypadowe m.in.do wawki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemi112, napisz do Jako by Ci doradził co dokładnie założyć i może umów się u niego na regulacje? Założysz na miejscu i zrobisz wycieczkę do Wawy na regulację i powinien być chyba spokój ;)

 

Pozdrawiam

 

dobry myk:) gaziwo zakłada sie 26.07,a w sierpniu urlop i plany wypadowe m.in.do wawki:)

Oj, żeby nie było za późno: łatwiej dobrze zamontować, niż poprawiać po kimś. Popytaj wcześniej Jako o komponenty, które Ci proponują i na co zwrócić uwagę przy montażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtrące swoje trzy grosze odnośnie kwesti na jakiej stacji przejade wiecej a na jakiej mniej. Słysząc na mieście ,że tutejszy orlen ma do du... gaz postanowiłem zrobić test:D odrazu dodam ,ze niestety nie w subaru tylko clio 1.2 z 06r. ale to akurat nie robi różnicy w tescie :) zrobiłem tabelke z 3 kolumnami : Orlen Bp, Statoil no i na każdej zatankowałem po 10 razy by wyliczyć srednią.Wnik ile kilometrów zrobiłem na danym tankowaniu zapisywałem w momencie gdy zapalała się kontrolka rezerwy gazu, póżniej starałem się wyjechać jak najwięcej gazu przed tankowaniem. wynik? na wszystkich stacjach średnia spalania wyszła praktycznie taka sama, poszczególne wyniki były bardzo różne (nawet ok 100km różnicy na baku) ale na każdej stacji były lepsze i gorsze tankowania. Różnica spalania wynikała bardziej ze stylu jazdy lub poprostu raz na jakiś czas musiałyby być "lewe" dostawy i wtedy auto przejechało mniej :) także reasumując ja nie wierzę , żę na ktorejś stacji lest lepszy lub gorszy gaz...tutaj mówi sie ,że najlepiej na Bp ale jednak bez różnicy... :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem "Dzedaja" (Jetta II 1800ccm) to podpowiedzieli mi,że lepiej na Statoil ,bo Orlen to kicha (tam tankowałem) i jakoś tak niby lepiej,ale teraz Subarynę tankuję na Shellu,co do gazu to w mym ostatnim aucie jakoś tak...kurcze więcej przejechałem,o ile zwykle w trasie na butli 39l robiłem 350km o tyle lecąc do wawki (do wrocka autostradka 140-160km/h,wrocek pełnym przelotem bo to o 3 nad ranem i dalej na wawke bez problemu)jakoś tak skończyło się przy 390km :):)

Siak czy tak unikam Tesco,ostatnio byłem na torze w Poznaniu,skład 4 osoby na pokładzie,auto Laguna,w tamta stronę tankowane na Shell,powrót dotankowanie na Tesco i po dolaniu na Tesco kiszka :(

 

Z tego co zauważam,MOJE ZDANIE :wszelkie Lotos ,BP,Statoil,Shell to bez wiekszych róznic,ale omijac tesco i inne wynalazki gorszych marek,jakis malutkich stacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie przejechałem już różnymi autami ok. miliona kilometrów, tankując gdzie popadnie, choć ze znaczną przewagą stacji z najtańszym gazem i tylko JEDEN RAZ miałem problemy. Wynikały one z tego, że to był gaz na lato, a już zaczynały się pierwsze przymrozki.

Jednak ABSOLUTNIE NIGDY nie zarejestrowałem wzrostu mocy silnika, czy wydłużenia przebiegu tankując gaz na markowych stacjach.

Teraz o wiele częściej tankuję na Orlenie, BP, ale najczęściej na Lukoil. Zdecydowanie uważam za bezsens przepłacanie za gaz na Shellu, czy Statoil nawet 30gr. na litrze...

...choć to niewygórowana cena za złudzenia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz założony i...jestem w malutkim pozytywnym szoku :) dziś oddałem auto i dziś odebrałem,dokładna regulacja z laptopem w ręce w czasie jazdy jutro,ale wyszło tak,że musiałem lecieć w trasę i ją przegoniłem na trasie 200km,tj odcinek autostradowy ok.100km z pręd. przelotową 150-160km/h,do tego pałętanie się po dwóch miastach (Lubin i Legnica) oraz OS Legnica-Lubin (a wdałem się w taką potyczkę z Audi A4 2,5 TDI) i jakie spalanie :?: :?: wyszło ok.13l/100 ,a auto było autostradowo,miastowo i szosowo całkiem ładnie przegonione :!: :!: czyli jak będę jeździł jak człowiek(bez kręcenia po obrotach i autostradka spokojne 130km/h),to boxerem 4x4 idzie 10l na spokojnie utrzymac,nie :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz założony i...jestem w malutkim pozytywnym szoku :) dziś oddałem auto i dziś odebrałem,dokładna regulacja z laptopem w ręce w czasie jazdy jutro,ale wyszło tak,że musiałem lecieć w trasę i ją przegoniłem na trasie 200km,tj odcinek autostradowy ok.100km z pręd. przelotową 150-160km/h,do tego pałętanie się po dwóch miastach (Lubin i Legnica) oraz OS Legnica-Lubin (a wdałem się w taką potyczkę z Audi A4 2,5 TDI) i jakie spalanie :?: :?: wyszło ok.13l/100 ,a auto było autostradowo,miastowo i szosowo całkiem ładnie przegonione :!: :!: czyli jak będę jeździł jak człowiek(bez kręcenia po obrotach i autostradka spokojne 130km/h),to boxerem 4x4 idzie 10l na spokojnie utrzymac,nie :?: :mrgreen:

 

Porównaj do spalania benzyny i dodaj 20%, jeżeli wynik się zgadza, to raczej ok.

Raczej, bo czasem spalanie benzyny potrafi być zaniżone z różnych względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jutro mam dzwonić do Twojego znajomego w sprawie mojego s-turbo + BRC. Rozmawialiśmy przez telefon :P

 

Chciałbym umówić się na piątek od samego rana. Pytanie do Ciebie czy w razie problemów/komplikacji jesteś w stanie posłużyć nam pomocą?:)

 

Mam nadzieje, że nie bedzie ale wolę się zabezpieczyć będąc już w Wawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jutro mam dzwonić do Twojego znajomego w sprawie mojego s-turbo + BRC. Rozmawialiśmy przez telefon

 

Chciałbym umówić się na piątek od samego rana. Pytanie do Ciebie czy w razie problemów/komplikacji jesteś w stanie posłużyć nam pomocą?:)

 

Mam nadzieje, że nie bedzie ale wolę się zabezpieczyć będąc już w Wawie

 

Jak mówiłem, pomogę jeśli trzeba będzie.

 

jeśli trzeba się anonsować z miesięcznym wyprzedzeniem, to się anonsuję

 

Ok, zadzwoń po 7-mym, wracam z tygodniowego urlopu :roll: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako trudno stwierdzić ile to faktycznie benzyny zżerało bo ledwo zrobiłem 300km autkiem a dokładnie ile spaliło to nie wiem :) dzis regulacja i tak grzecznie po mieście pojeżdżę zobaczę ile to zeżre w samym mieście przy cywilizowanej jeździe :) ale co mnie cieszy to fakt iż spadek mocy jest praktycznie nieodczuwalny,w minimalnym stopniu,tak więc jak trzeba to dalej fajnie gania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj do spalania benzyny i dodaj 20%, jeżeli wynik się zgadza, to raczej ok.

Raczej, bo czasem spalanie benzyny potrafi być zaniżone z różnych względów.

Skąd się bierze to + 20% na gazie??? W żadnym z dotychczasowych, zagazowanych aut takiej zwyżki spalania nie miałem. Najwyżej to było 10%, ale przeważnie ok 5, a czasem i nawet tyle samo, co na benzynie.

Kilka lat temu "Motor" czy "Auto Świat" testował pod względem spadku mocy i wzrostu zużycia spalania kilka aut na gazie i wychodziło im kilka % wzrostu zużycia gazu.

Z mocą było różnie, raz kilka koni mniej a raz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...