Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

Kogo polecacie do instalacji lpg z Warszawy i okolic ? (chciałem zaklepać termin na maj ;D)

 

 

 

 

Poczytaj ten wątek, a będzie ci dane...........................................................wiedzieć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie odnośnie wskaźnika stanu gazu w instalacji BRC.(Taki okrągły)Po zatankowaniu do pełna

mrygają wszystkie cztery zielone diody,w miarę zużycia gazu palą się cztery,potem trzy ,dwie ,jedna a potem znowu

do góry im mniej gazu dwie ,trzy ,cztery i mruganie czy to normalne? Na początku było chyba inaczej paliła się jedna

i potem koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te fora i czytam i nadal nie wiem czy mój silnik 2.0 EJ20 w Subaru Forester 2010 r idzie przerobic na gaz. Czy zawory u mnie są hydraulicznie ustawiane czy na płytkach? Jak czesto bede w tym silniku musiał regulowac zawory ? prosze o pomoc. Moze ktos juz przerabiał ten rocznik na gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszyscy są wyznawcami JAKO (bez urazy) hehe

 

Nie ma nikogo z kresów zachodnich?

 

pozdrawiam :evil::evil::evil:

Mimo, że sam jestem z kresów zachodnich to i tak wyznaję tylko Jako. Prawie 40tys na LPG by Jako i zero problemów. Tylko standardowe wymiany filtrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu czytam, to widać, że LPG w silnikach z turbo się sprawdza jeżeli jest odpowiednio założone i oczywiście nie z najtańszych komponentów. Właśnie zrobiłem kompleksowo silnik i zastanawiam się, czy to nie jest odpowiedni moment do założenia instalacji LPG. Kiedyś jeździłem autami na LPG ale z instalacją mieszalnikową i dość wyraźnie odczuwałem różnicę w kieszeni. Pamiętam czasy jak tankowałem LPG po 55gr. za litr w 1998 roku :).

Pytanie do użytkowników LPG w Imprezach kombi GC. Jakiej wielkości butla mieści się we wnęce na koło zapasowe???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie... na autostradkach zasięg na pełnej zapalniczce to 360 km(mój rekord) przy stałej prędkości 130km/h a tak normalnie to w cyklu 80% trasa 20% miasto zasięg 300km plus ten literek paliwa na każde 100km na rozgrzewkę ;) statystyki są w moim podpisie...

 

-- 2 kwi 2011, o 09:12 --

 

co daje ok 31-32 zeta na 100km eksploatacji z benzynką... :) no ale ja dużo trasy robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jestem pod wrażeniem tych 360km na LPG na jednym zbiorniku. Mi na benzynie na pełnym zbiorniku udało się zrobić 420km 50/50 miasto/trasa, co uważam za niewiarygodne osiągnięcie. Ale to było przed zrobieniem silnika. Teraz już widzę, że spalanie spadło ale nie sprawdzałem o ile. Czyli jadąc na trasie to 36l. LPG powinno wystarczyć na około 250-300km a w mieście max 250km. Cały czas biję się z myślami odnośnie tego LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też byłem zaskoczony tymi 360km ;)... standardowo w trybie mieszanym bez problemów osiągam 300... przy tej cenie paliw zwrot inwestycji nastąpi po ok. 35tys. km..... Instalkę robiłem u słynnego Roberta i od września zrobiłem na niej już 15 tysiaków bez absolutnie żadnych kłopotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o spalanie to w trybie 100% miasto na pełnej butli robię jakieś 300-320 km. W trasie wszystko zależy od prędkości do 130 km/h spokojnie przejadę te 360 - 380 km. Natomiast czasami jak muszę polecieć z Poznania do Łodzi to na tempomacie 170 - 180 km/h i butla kończy się 40 km przed Strykowem :mrgreen: Jakieś pewnie 25 litrów/100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też byłem zaskoczony tymi 360km ;)... standardowo w trybie mieszanym bez problemów osiągam 300... przy tej cenie paliw zwrot inwestycji nastąpi po ok. 35tys. km..... Instalkę robiłem u słynnego Roberta i od września zrobiłem na niej już 15 tysiaków bez absolutnie żadnych kłopotów...

 

A ile kosztowała Ciebie instalacja, że zwrot dopiero po 35 000km???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem sobie, wszystko jasne.

 

Zakładając cenę instalki na 5000 zł, koszt przeglądów i filtrów, oraz spalanie jakie deklaruje nieuprzejmygbur, faktycznie wychodzi ok. 35 tys.km

 

Przy moim spalaniu, tj. 14-15 litrów, taka instalka zwróciła by się w ok. 20 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorcerer, nie wiem dlaczego tak to liczyłeś ale ja inaczej:

 

spalanie benzyny 9,5 x 5 zł =47,50 zł na 100 km

 

spalanie LPG 11 x 2,5 zł = 27,50 zł na 100 km

spalanie benzyny na rozruch 1 litr = 5 zł

 

 

koszty na benzynie 47,50

- koszty na lpg + PB 32,50

 

różnica w kosztach na 100 km = 15 zł

 

(5000 zł koszty instalacji + 300 zł dodatkowe koszty przeglądów i filtrów) / 15 zł = 35,3 tys. km

 

 

Wszystko zależy od przyjętych założeń :)

i drobiazgi robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...