Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

eśli przy ~200 km / h GT-ek spala 15L benzyny na 100km (sprawdzone) to Forek chyba ze 25/100...

 

Udało mi się Junkersem na krótkim odcinku lecieć tak 160-200, przez niecałe 100 km.

spalił wtedy 22 l LPG. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawory hydrauliczne na szczęście nie wymagające regulacji... Instalację zrobiłem u Jako końcem września i na dzień dzisiejszy mam przejechane ponad 11 tysięcy, złego słowa nie mogę powiedzieć... to naprawdę działa... ;)

 

 

Nie wymagające :?: A tam nie było, wymagające ale nie wymagające wyjęcia silnika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spalanie 14 litrow lpg podczas jazdy po za miastem i troche w miescie jest norma czy tez moj forester 1999r 2.0 125km pali za duzo?

jak dla mnie to norma bo mój "szczur" z zacną instalacją "Tartarini - herbu zielona pietruszka" :lol: też potrafi opierniczyć 15l lpg przy mieszanej jeździe a poniżej 10l na trasie nigdy nie osiągnąłem nawet przy" ecodrivingu" ( co ciekawe jazda do 80km/h dała większe spalanie o ok 0,5-1l/100km niż jazda 100-110 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy spalanie 14 litrow lpg podczas jazdy po za miastem i troche w miescie jest norma czy tez moj forester 1999r 2.0 125km pali za duzo?

jak dla mnie to norma bo mój "szczur" z zacną instalacją "Tartarini - herbu zielona pietruszka" :lol: też potrafi opierniczyć 15l lpg przy mieszanej jeździe a poniżej 10l na trasie nigdy nie osiągnąłem nawet przy" ecodrivingu" ( co ciekawe jazda do 80km/h dała większe spalanie o ok 0,5-1l/100km niż jazda 100-110 km/h)

 

Ja wczoraj powrocilem z Zakopanego. W drodze w gory, mialem rowniotkie 10l/100 lpg, jazda do 120 km/h, cisniecie gazu w podloge podczas podjazdu pod wzniesienia itp,

Ale jako, ze budzet sie skurczyl po pobycie w Zakopcu, to powracajac musialem wlaczyc 'ecodriving', jazda max 90 km/h, oczywiscie do samych Kielc pagorki wzniesienia i inne, na 35 litrach czyli calym baku lpg zrobilem rowniotkie 400km :shock: daje to 8,75l/100km,

szok, ale calkiem przyjemny, mam jakas sekwencje AKME, mysle ze na rownej drodze, np nad morze udalo by mi sie zejsc jeszcze nizej

 

-- So mar 05, 2011 1:26 pm --

 

wirach, jazda ok 90 km/h daje najbardziej normatywne spalanie, przynajmniej tak slyszalem, a po zastosowaniu u mnie dalo jakis tam efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są różnice na analizie spalin przy benzynie i gazie? Jakie powinny być wartości prawidłowe?

 

Ostatnio subarak był na przeglądzie gazu i gość dziwił się że jest przełączony na gaz patrząc na analizator. Nie było mnie przy tym, ale zastanawiam się o co chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie na przegładzę wierzyć nie chciał że to na gazie idzie to go zaprosiłem pod maskę co by wtryskiwaczy posłuchał.

Ale to to co on do wydechu wkładał to jakiś żart był chyba :mrgreen: Nie wyglądało to zbyt "profi" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj analizę spalin, oto wyniki na gazie: CO 0.3%, CO2 13,6%, COkor. 0.32%, HC 146 ppm, O2 0.96%, lambda 1.032. Nie mam dokładnych wyników na benzynie, ale pamiętam że HC wychodziło ok. 50 ppm. Facet powiedział, że przy zwykłej instalacji to HC nie jest niczym strasznym oraz że samochód ma długi czas powrotu do normy po odjęciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zdaję sobie sprawę iż mogę powtarzać pytanie jednak SZUKAJ nie znalazło :twisted::twisted::twisted:

 

GDZIE W SZCZECINIE ZAŁOŻYĆ I JAKĄ INSTALACJE LPG. Subaru Legacy 2.0 - 07/08 kombi??

 

POZDRAWIAM!

 

 

u JAKO :)

 

Jakieś jedyne 550km, no ale czego się nie robi dla swojego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem tutaj nowy, tak że proszę w miarę możliwości o wyrozumiałość jeśli strzele jakiegoś byka :roll:

 

Mam pytanie otóż;

Wczoraj sprzedałem swoje bmw i chciałbym przesiąść się do subaraka.

Namierzyłem interesującą mnie ofertę, konkretnie:

 

Subaru Impreza

Rok 2006

motor 2.0 160 km

manual

100 000 km przelotu.

 

I tutaj pojawiają się moje pytania;

- czy ten silnik toleruje obecność lpg w swoim organizmie :)

- jaką najlepiej instalację dobrać

- gdzie w mazowieckim znajdę dobrego gaziarza.

 

ew interesuje mnie też silnik 2.5 230 km, jednakże do zagazowania wydaje mi się lepszy 2.0 wolnossący.

Macie może jakieś doświadczenia związane z powyższymi silnikami i LPG ?

 

Decyduję się na lpg z racji tego że robię ok 40 - 50 kkm rocznie więc bp jest dość pieniędzo-żerne.

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź, bo autko już oglądałem i teraz interesuje mnie tylko sprawa gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie posłałem PW do Jako, czekam na odp :)

 

raczej zadzwoń; komórka jest podana kilkanaście postów wcześniej. skrzynka jako pęka w szwach i możesz długo czekać na odpowiedź, jeszcze Ci ktoś sprzątnie z przed nosa twoją imprezkę :twisted:

 

jeżdżenie zagazowanym silnikiem (2.0, 158KM) w przypadku jako to poezja :mrgreen: jeżeli do tego zdecydujesz się na wtryskiwacze HANA -nie będziesz odczuwał żadnej, absolutnie żadnej różnicy w eksploatacji. O przepraszam, będzie zasadnicza różnica w kieszeni :D kieszeń będzie do połowy pełna :mrgreen: a nie jak w przypadku jazdy na pb prawie zawsze pusta :(

 

Miałem rok temu zakładaną instalację u jako, wszystko było ok; piszę było, bo właśnie wczoraj wymieniłem wtryskiwacze na HANA i jest mega ok :mrgreen: ; polecam.

 

Dzwoń śmiało do jako;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...