Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Slawskip napisał:

aż do 25 kg, więc dziecko może jeździć w nim bardzo długo).

RWF i do 25kg a gdzie dziecko nogi ma? :P

 

No i gratuluję wszystkim dzieciatym bo to dobry powód  do życia jest.

 

Swoją drogą nie polecę Recaro Privia do (przynajmniej do legacy) bo dziecko prawie w nim siedzi, a to nosidełko jest. Skusiłem się ocenami bezpieczeństwa a "olałem" wygodę - teraz tego błędu nie chcę popełnić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 3latek ma 104 cm wzrostu i 15 kg i w dobrze zamocowanym Minikidzie ma tyle samo miejsca na nogi co w foteliku przodem - Maxi Cosi priori - przy takim samym położeniu fotela pasażera z przodu. Sytuacja zmieni się pewnie przy fotelu 15-36kg, ale do tego jeszcze jest czas.

 

Co do bezpieczeństwa to niby im bardziej pionowo oparcie w RWF tym lepiej (pod warunkiem że głowa nie opada).

 

Próbowałeś swoje Recaro zamocować bez bazy na pasy bezpieczeństwa? Może będzie lepiej z pozycją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slawskip napisał:

Próbowałeś swoje Recaro zamocować bez bazy na pasy bezpieczeństwa? Może będzie lepiej z pozycją?

 

Tak, jest nieco lepiej. Ale generalnie widząc teraz inne nosidełka od 0+ to Recaro jest bardzo siedzące, także nawet przy postawieniu na podłodze w domu maluch prawie siedzi :(

 

Obadam te axkidy. Zobaczę gdzie w stolicy mają jakiś dobry wybór i przymierzę wszytko w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 9. kilograma mamy beSafe izi plus, montowany tyłem (tylko pasy) bardzo dobrze się sprawdza już ponad 2 lata. Jedyny minus to słaba możliwość pochylenia, dziecko jeśli śpi to głowa opada do przodu.

W foresterze da się go zamontować bez najmniejszego problemu tak, żeby wygodnie siedzieć na przednim fotelu. Do brz też daje się zapiąć ;-)

Teraz kupiliśmy montowany przodem Concord Transformer T, jesteśmy mega zadowoleni z wózka tej firmy i mamy nadzieję że fotelik też będzie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo są w zestawie takie pasy http://osiemgwiazdek.pl/axkid-pasy.html

 

Ja do swojego Legacy dołożyłem takie zaczepy http://osiemgwiazdek.pl/axid-petle-mocujace.html i sprawdzają się bardzo dobrze.

 

W Wawie tutaj powinni mieć Axkidy:

FOTELIK24.pl
ul. Prymasa Tysiąclecia 76D
02-795 Warszawa
Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kamul napisał:

Tak się zastanawiam nad rekidem i minikidem i widze na filmikach, że mają mocowania do podłogi, ale czy w legacy są takie zaczepy? (jeszcze nie sprawdzałem, ale jakoś nietypowo to wygląda).

Legacy IV? Mam axkid rekid, bez problemu za prowadnicę fotela się łapie, dla wygody można zdjąć plastikową osłonę na końcu prowadnicy. Przygotuj się tylko na to, że fotelik zajmie mnóstwo miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamul napisał:

Tak w IV. Mógłbyś może strzelić jakąś fotkę jak to się prezentuje? :)

 

 

Jasne, jak będę w pobliżu samochodu to strzelę :) Ogólnie to nie jest łatwo uzyskać wymagane 35 stopni nachylenia, trzeba mocno fotelik wciskać w kanapę co na pewno odbije się na skórze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam recaro monza, obecnie mam w samochodzie dwie generacje tych foteli i są super. Moje maluchy mają teraz 5 i 7 lat i jeżdżą w tych fotelach od drugiego roku życia. W Legacy odchylam oparcie kanapy i fotel tez się odchyla. Dodatkowo mocowanie ISO pozwala na przesunięcie siedziska do przodu (teleskopowe zaczepy) i zwiększenie odchylenia oparcia. A opadanie główki do przodu będzie zawsze przy hamowaniu, dziecko musiałoby bardzo leżeć, żeby tego uniknąć.
Fotele mocuję na zaczepy ISO, a czasem jak jadę z jednym delikwentem tylko na pasy na przednim fotelu.
Niestety dodatkowa poduszka na szyję sprawdza się słabo, moje dzieciaki tego nie lubią i rzadko zakładają.

Jakościowo te fotele są super, po kilku latach praktycznie bez śladów używania (mam szary i czarny).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obecnie użytkuje Monzy i uważam że są super dla większych dzieci. Ale jakoś od 2 roku życia nie wyobrażam sobie wozić dziecka, jedno że dość luźny będzie, a drugie że zapinamy dziecko na pasy samochodowe. Przy jakiejś kolizji obawiałbym się czy zapewni wystarczające bezpieczeństwo, chyba że mowa o wersji IS z osłona biodrową, to ok.

Z opadaniem głowy właśnie też z tego powodu wcześniej wybór padł na Maxi Cosi Pearl, nie było sytuacji żeby dziecku leciała główka nawet przy mocniejszym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obecnie użytkuje Monzy i uważam że są super dla większych dzieci. Ale jakoś od 2 roku życia nie wyobrażam sobie wozić dziecka, jedno że dość luźny będzie, a drugie że zapinamy dziecko na pasy samochodowe.

Oglądałem testy foteli z mocowaniem biodrowym i wcale różowo nie wyglądały.
Poza tym moje maluchy są dość wysokie (prawie 130cm świeży pięciolatek) dlatego najlepiej pojechać i przymierzyć fotel i pasażera.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafacon napisał:


Oglądałem testy foteli z mocowaniem biodrowym i wcale różowo nie wyglądały.
Poza tym moje maluchy są dość wysokie (prawie 130cm świeży pięciolatek) dlatego najlepiej pojechać i przymierzyć fotel i pasażera.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Bynajmniej mocowanie biodrowe nie uważam za fajne rozwiązanie i prawdę mówiąc tak samo za pomocą 3 punktowych pasów samochodowych. Uważam że 5 punktowe pasy w foteliku są najrozsądniejsze.

 

Problem rozmiarów też miałem bo córa mając obecnie 4.5 roku ma 120, więc dość szybko musiałem przejść z nosidła na fotelik i ważny kryterium było żeby długo Jej posłużył, ale obecnie już było trzeba zmienić na fotelik zapinany na pasy samochodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Slawskip napisał:

Tutaj zdjęcia mocowań axkida do podłogi i 3 latek (jak widać zadowolony) - 104 cm wzrostu 15 kg wagi.

IMG_20170924_125445_HDR.jpg

IMG_20170924_131840_HDR.jpg

IMG_20170924_125435.jpg

Ja nie dokręcałem niczego do prowadnic, w sklepie mieli odpowiedni pas do tego, który przewleka się pod prowadnicą :) reszta tak samo. 

 

@Slawskip masz zamontowane na pas czy ISOFIX? Czy masz odchylone oparcie fotela? Ja wymagany kąt oparcia u swojej rocznej córki uzyskałem mocno wciskając fotelik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników axkidów, jak wygląda sprawa regulacji pochylenia fotela? Jest jakaś rączka i można to robić "płynnie" jak uśnie młody w aucie? (bo z tego co widziałem na filmikach to pasem się jakoś naciąga, ale na to to trzeba raczej zatrzymać auto) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej regulacji (nie wiem jak w Wolmax, bo go nie było jak kupowałem swojego Akida).

 

Tak jeszcze dodam, że nigdy nie miałem takiej potrzeby (jak jest dobrze fotelik ustawiony to nie trzeba zmieniać pozycji w trakcie jazdy).

Edytowane przez Slawskip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamul napisał:

Jeszcze jedno pytanie do użytkowników axkidów, jak wygląda sprawa regulacji pochylenia fotela? Jest jakaś rączka i można to robić "płynnie" jak uśnie młody w aucie? (bo z tego co widziałem na filmikach to pasem się jakoś naciąga, ale na to to trzeba raczej zatrzymać auto) :P

Jest w rekid, ale nie użyjesz tego jak masz fotelik ustawiony rwd, zauważ, że pasy to prowadnic fotela trzymają go na sztywno. Stąd taka walka o pochylenie oparcia fotelika o jakieś 35, 37 stopni co zapobiega opadaniu główki przy spaniu. 

 

Z regulacji pochylenia oparcia to chyba tylko na postoju albo jak fotelik zamontujesz przodem do kierunku jazdy. 

 

Tak wychodzi z moich obserwacji, będziesz w sklepie do dopytaj :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem ,ze Recaro Young Sport stosowałem z powodzeniem w rajdach 4x4 (amatorskich) a nawet na wyprawach offroad po Europie - sprawdza się, bo nie rzuca dzieckiem na wszystkie strony.

Ważne ,ze rośnie z dzieckiem (wkładki, rożne rodzaje pasów) - moim zdaniem wystarczy od 0,5 do 4 lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza w długie trasy, kiedy maluch śpi pozycja półsiedząca przyda się najbardziej.....

 

Z tego powodu wybrałem be-safe'a (podobnie jak @lukasdraz wybrałem opcję 9-18). Przy  np. dwójce dzieci łatwiej rotować fotelikami.  ;)

 

Ro(umlaut)mer i Recaro były fotelikami drugiego wyboru. Co nie znaczy, że są gorsze - po prostu moja w aucie więcej śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RAV napisał:

Ja tylko powiem ,ze Recaro Young Sport stosowałem z powodzeniem w rajdach 4x4 (amatorskich) a nawet na wyprawach offroad po Europie - sprawdza się, bo nie rzuca dzieckiem na wszystkie strony.

Ważne ,ze rośnie z dzieckiem (wkładki, rożne rodzaje pasów) - moim zdaniem wystarczy od 0,5 do 4 lat.

 

nigdy nie przesadziłbym dziecka mającego 6 miesięcy do fotelika przodem do kierunku jazdy. Teraz się zastanawiałem nad zmianą fotelika dla mojego trzylatka i stwierdziłem że prawdopodobnie zmienimy dopiero w przyszłym roku. 

 

Dlaczego tyłem do kierunku jazdy? bo dziecku przewożonemu przodem przy wypadku może urwać głowę - polecam zapoznać się z załączoną grafiką obrazującą siłę działającą na szyję dziecka w czasie zderzenia (ADAC tego nie testuje - jedyny test biorący to pod uwagę to Test +, który przeszły jedynie RWF'y).

forces.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...