Skocz do zawartości

outback h6 2005 vs 2007 (przed- i po-liftowy)


troll

Rekomendowane odpowiedzi

szanowni :)

po długich rozważaniach wybór pada na: outback h6. nie jestem znawcą: jestem totalnym laikiem, ale skoro nie ma głupich pytań... :)

zatem pytanie/a: jakie są różnice między outback h6 2005 vs 2007 czyli: przed- i po-liftowym?

1. czy silnik jest ten sam?

2. różnice w automacie (to ta sama skrzynia?) ale jeśli dobrze rozumiem: poliftowe auta mają skrzydełka przy kierownicy.

3. poza zmianami optycznymi czy są jakieś dodatkowe?

4. inne zawieszenie?

pls o pomoc: różnica w cenie 2005 vs 2007 jest b duża. być może jest to wynikiem jedynie rocznika, ale jest też opcja że nie. pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tobie odpowiem o tych co wiem:

- lopatki przy kierownicy, IMo swietny patent, caly czas je uzywam :)

- inne audio i przede wszystkim navi

- inna deska rozdzielcza (zegary)

- inna wyposazenie, co wazne doszly bixenony (chyba w H6 std)

 

IMO silnik i zwieszenie jest bez zmian. Pamietaj, ze H6 kosztowaly pow 200kzł, takze rocznikowo roznica w cenie moze byc spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- inne audio i przede wszystkim navi

Audio inne ale tak samo dramatycznie kiepskie (głośniki bez zmian). Dopiero w H6 MY10+ wprowadzono jako opcję system nagłośnienia Macintosh. Poliftowy model ma dodatkowo SI-Drive. Na pewno zmianie uległo oprogramowanie skrzyni i o ile pamiętam była jakaś drobna poprawka w zawieszeniu.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- inne audio i przede wszystkim navi

Audio inne ale tak samo dramatycznie kiepskie (głośniki bez zmian). Dopiero w H6 MY10+ wprowadzono jako opcję system nagłośnienia Macintosh. Poliftowy model ma dodatkowo SI-Drive. Na pewno zmianie uległo oprogramowanie skrzyni i o ile pamiętam była jakaś drobna poprawka w zawieszeniu.

 

Tandetne zgoda ale inne :)

Macintosh to był jeszcze w MY04 jako opcja. W tym nowszym modelu chyba tez pojawiły sie ciekawsze opcje nagłośnienia, w szczególności w USDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisałbym jeszcze zmiany w budowie przekładni. Po lifcie nie stukają już tak ostro.

 

co tam dokładnie zmienili ? chodzi Ci o układ kierowniczy .. jeżeli tak to w moim poprzednim MY04 nic nie stukało :)

 

inaczej rozwiązali kwestię maglownicy, która lubiła postukiwać w wersjach przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o podpiecie sie poprzez EOBD, to nie ma problem, proste interfejsy typu ELM daja rade.

właśnie o to :)

 

na razie podsumowując:

- silnik ten sam

- skrzynia ta sama, inne oprogramowanie, dodatkowo w polifcie skrzydełka przy kierownicy

- zmiany optyczne

- minimalna zmiana w zawieszeniu

- inny kokpit (deska rozdzielcza)

- inne audio, dochodzi navi

- w polifcie doszły biksenony

- "jakaś" zmiana w układzie kierowniczym

- w polifcie dochodzi SI-Drive

- nie wiem czy w każdym, ale w polifcie jest autopamięć (programowanie) fotela kierowcy i położenia lusterek

 

gdyby ktoś wiedział coś więcej: pls o info :)

 

teraz poszukam różnicy w ubezpieczeniu i info o podstawowych częściach - uzupełnię dla potomności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć lusterek - wątpie, ale jak już jestesmy przy tym to w końcu po FL pojawiła się możliwość składania lusterek. Fotele są (w opcji) z pamięcią :), poźniej (od M08) jeszcze doszedł fajny bajer w postaci keyless.

aha jeszcze pojawiły się inne wzory felg :)

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie daruję FHI, że nie zrobili Outbacka H6 z manualną skrzynią. :angry:

 

Dla chcącego nic trudnego bo jak to mówią wszystko jest stanem umysłu, a za resztę zapłacisz home_debit.jpg

 

:yahoo:

 

Fajna wypowiedź:

Mam już trzeciego Legasia. Pierwszy 2.0 MY04, potem Outback H6 MY05, teraz H6 z 2007. Skrzynia automatyczna w MY05 rzeczywiście wolna i denerwująca nieco. Jednak wszystko załatwia SI-DRIVE i łopatki przy kierownicy z MY07. Jadąc w trybie automat, można w każdej chwili "zbić" łopatką bieg o 1 lub 2 w dół aby przyspieszyć. Dzięki temu auto jest "gotowe" do manewru wyprzedzania - nie trzeba czekać aż automat zredukuje lub przeżywać redukcji do samego dołu i ostrego szarpnięcia.

Outback MY07 - auto idealne - tanie, wygodne, bezawaryjne, nie ma na rynku auta, które w tej cenie może sie z nim równać.

 

pozdrawiam czytających ten wątek

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te łopatki przy kierownicy coś dają czy to pic na wodę ? Chodzi mi o przyspieszanie. Bo katalogowe 8.5 nie powala.

 

IMO niewiele to daje, jezeli jedzie sie na S# to i tak skrznia zmeinia biegi "wysoko", same lopatki nie przyspiesza procedury zmiany biegow. Takze jezeli mowimy o przyspieszeniu 0-100km/h to nic to nie da.

Za to doskonale sie sprawdza przy wyprzedzaniu, wtedy to ty decydujesz kiedy i jak zmienic bieg, a nie automat albo zwleka albo redukuje o dwa biegi. Podobnie przy hamowaniu silnikiem, bardzo fajnie, sie zrzuca biegi :)

Dla mnie nie jest to bezuzyteczny bajer i mimo, ze auto mam ok 10m to nadal tego uzywam.

 

... no i jeszcze różnica w ... cenie B)

 

Nowsze / lepsze zazwyczaj kosztuje więcej B)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączę się do tego wątku. Bo pytanie prawie w tym samym temacie. Jaka była skrzynia w Outbacku H6 my04. 4EAT czy 5EAT?

Przymierzam się nieśmiało do tego modelu i znalazłem dwie specyfikacje. W każdej jest inaczej.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Żeby doprecyzować: myślę o modelu który wygląda już jak my05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2005.html

generalnie od 2005 w h6 był automat 5 biegowy.

jednak częśc aut wyprodukowanych w 2004 roku jest oznaczona jako MY05 (już w nowej budzie) więc jeśli model "wygląda" jak MY05 to pewnie ma 5 biegowy automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...