Skocz do zawartości

Zamek centralny od kierowcy nie dziala


Subus

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, zanim podjade do ASO, macie jakies pomysly na moja usterke? Przy otwieraniu auta zdalnie kluczykiem, wszystkie drzwi sie otwieraja, z wyjatkiem drzwi kierowcy. Tak samo, w srodku aktywujac przycisk LOCK, nie dziala on tylko po stronie kierowcy. Moze bezpiecznik? Dziekuje za sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nie, bo raczej odpowiada za całość. Obstawiałbym raczej awarię siłowniczka w drzwiach kierowcy. Co się dzieje, jak otwierasz auto kluczykiem? Działa otwieranie pozostałych drzwi? Może tylko rozpięła się wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik nie, bo raczej odpowiada za całość. Obstawiałbym raczej awarię siłowniczka w drzwiach kierowcy. Co się dzieje, jak otwierasz auto kluczykiem? Działa otwieranie pozostałych drzwi? Może tylko rozpięła się wtyczka?

Wlasnie, ze nie dziala. Moge kluczykiem zamknac mechanicznie tylko drzwi kierowcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subus, najprawdopodobniej winny jest silnik siłownika centralnego zamka. u siebei miałem podobne objawy, skończyły się szczotki w silniku... żeby to potwierdzic najlepiej wybebeszyć boczek i będzie widac czy cięgna się ruszają, a przede wszytkim słychać lub nie silniczek zamka. W nowszych modelach Legacków podobno to poprawili wstawiajac inny zamek, bo wczesnijsza generacja IV czesto ma takie problemy. Czasem wystarczy wyczyścić szczotki silnika ale to loteria, plus to rozkrecany zamek a nie tak jak u mnie sklejany i musiałem rozcinać żeby dopaść silniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj przy drzwiach, czy słychać silniczek od centralnego. Jeżeli nie, to prawdopodobnie jest do wymiany.

Robiłem to w OBK, w ASO kosztuje troszkę... U mnie to były tylne drzwi.

Ale to raczej znany problem, bo część mieli "na stanie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stawiam na silniczek, u mnie już w każdych drzwiach padł i wymieniałem zawsze sam silniczek podmieniając z innego zamka :) pasują na pewno od Toyotowskich zamków np rav4 ma 2 silniczki wjednym zamku więc u nas starcza na 2 drzwi :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w pracy legacy IV jak otwieracie kluczykiem w zamku to otwierają i zamykają się wszystkie drzwi? U mnie pilot i przycisk lock działa na wszystkie drzwi ale kluczyk tylko na kierowcy.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w pracy legacy IV jak otwieracie kluczykiem w zamku to otwierają i zamykają się wszystkie drzwi? U mnie pilot i przycisk lock działa na wszystkie drzwi ale kluczyk tylko na kierowcy.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Kilka dni temu świrował mi alarm i faktycznie kluczyk zamyka tylko drzwi kierowcy. Spore zaskoczenie. Rozwiązałem to mało kulturalnie czyli przy zamykaniu drzwi: otwarte drzwi kierowcy, przełącznik lock (ten poniżej otwierania szyb) i wtedy zamknięcie dzwi (fizyczne) oraz na końcu kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odświeże trochę temat gdyż dotknął mnie ten problem.

Czy te siłowniki http://www.ebay.com/itm/2pc-20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-Motor-Repair-For-Lexus-Toyota-Mabuchi-/281180126864?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4177a43e90&vxp=mtr będą pasować do Legacy z 2005r.

 

Właśnie znalazłem inny temat http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72493-centralka-drzwi-tylne/ w którym są podane podobne siłowniki.

Edytowane przez fasolens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże trochę temat gdyż dotknął mnie ten problem.

Czy te siłowniki http://www.ebay.com/itm/2pc-20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-Motor-Repair-For-Lexus-Toyota-Mabuchi-/281180126864?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4177a43e90&vxp=mtr będą pasować do Legacy z 2005r.

 

Właśnie znalazłem inny temat http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/72493-centralka-drzwi-tylne/ w którym są podane podobne siłowniki.

Na wiosnę Ci odpowiem, chyba, że będziesz szybszy. :)  Zamówiłem 4 sztuki tych silniczków i czekam na cieplejsze dni by dobrać się do drzwi. U mnie objawem jest to, że raz na jakiś na jakiś czas nie mogę otworzyć drzwi kierowcy z pilota. Po chwili i ponownym naciśnięciu pilota zamek się otwiera, ale drażni mnie ta sytuacja, stąd pomysł wymiany silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniałem sam silniczek w Forku. Na obudowie jest oznaczenie silniczka i niestety takowy był dostępny tylko w USA, a przesyłka była nieopłacalna. Zrobiłem tak, że w PL na Allegro kupiłem bardzo podobny silniczek MABUCHI za 45zł i przełożyłem do swojego "dupkę" czyli ten biały plastik z płytką komutatora i szczotkami.

 

Dlaczego tak ? Silniczki mają różne parametry, moc, moment, prąd. A co gorsza różnią się ośkami: są okrągłe, są półokrągłe, różne długości. Dopiero po wymontowaniu silniczka możesz sobie sprawdzić jaki masz i czy jest dostępny silniczek. Jeżeli ośka spasuje, ale silnik ma inne parametry pracy to nie minie dużo czasu i się po prostu spali. Z kolei jak będzie miał mniejszy moment, to może nie otwierać zamka. Bardzo rzadko, ale jednak czasem przepalają się uzwojenia wirnika i wtedy już trzeba cały silniczek nowy. Ale w 95% przypadków padają szczotki.

 

U mnie akcja wymiany silniczka trwała kilka dni, a zabierałem się za to ze 3 lata. Teraz mając doświadczenie i kupiony nowy silniczek jestem w stanie ogarnąć to w godzinę.

 

Możnaby sprawdzić numer części siłownika. Jeżeli to ten sam siłownik co w Forku to byłbym w stanie podać namiar na nowy silniczek w PL, który będzie dawcą.

 

Nie warto kupować używane siłowniki - szybko padają. Podobnie jest z przekładkami z innych siłowników - zakładałem znajomemu i cieszyliśmy się 3 miesiące. Oczywiście to moja opinia, inni mogą mieć inne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a u mnie nie otwierają się tylne drzwi za kierowcą i szyba też się nie opuszcza - nadmienię, że prąd dochodzi bo podświetlenie przycisku się świeci. czy to też może być winą silniczka? generalnie nie mogę drzwi otworzyć w ogóle - ani od srodka ani od zewnątrz... 

 

samemu rozbierać boczek czy lepiej jechać do jakiegoś elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nie otwierają się tylne drzwi za kierowcą i szyba też się nie opuszcza - nadmienię, że prąd dochodzi bo podświetlenie przycisku się świeci. czy to też może być winą silniczka? generalnie nie mogę drzwi otworzyć w ogóle - ani od srodka ani od zewnątrz... 

 

samemu rozbierać boczek czy lepiej jechać do jakiegoś elektryka?

Dwa silniczki w jednym czasie padły - mało prawdopodobne. Szukaj przyczyny w wiązce drzwi, kostce, a potem sprawdź silniczki (drzwi i szyba).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli samemu to jak wygląda sprawa z demontarzem boczków - jest coś na co warto zwrócić uwagę aby nie uszkodzić ich?

Za pierwszym razem wiecej jest strachu niż roboty. Zdecydowanym ruchem trzeba ciągnąć boczek do siebie, najlepiej zacząć od dołu. Jak puści pierwszy kołek to potem idzie już lekko. Oczywiście uprzednio trzeba odkręcić śruby z klamki i kieszonki przy przełączniku szyb, ale dokładnie Ci nie powiem bo nie wiem jaką masz wersję Legacy.

Edytowane przez Tomasz_555
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołączam. Legacy IV '06 Wagon

Problem od 1-2 lat, najpierw prawe tylne, potem lewe. 

Grzegorz, na Jutrzenki obstawia silniczki dokładnie jak napisał grzala w trzecim poście.

Poza sondą lambda to JEDYNA rzecz jaka mi się w Legacy popsuła.

Kupowanie części używanych chyba nie ma sensu, bo wygląda to na stałą przypadłość tego modelu. Gdzieś czytałam, że na AliEkspress czasem się pojawiały za grosze.

Jakby ktoś coś poradzić niech daje znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, zazulwwa napisał:

http://allegro.pl/silniczek-centralnego-zamka-honda-mazda-dlugi-wal-i5706457742.html

Ten silniczek pasuje do Legacy IV po małych "modyfikacjach". Wymieniałem w zeszłym tygodniu. Godzina i po robocie. Jak masz jakieś pytania pisz śmiało

Super!

Ten też pasuje. W cenie tego z Allegro mamy komplet na wszystkie drzwi! :D

https://pl.aliexpress.com/item/20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-For-Mabuchi-Motor-Repair-For-Lexus-For-Toyota-Car/32779589168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WOJO napisał:

No tak, teraz też bym to kupił.

Ten silniczek można umieścić tylko w jeden sposób.

Dodatkowo trzeba delikatnie spłaszczyć wał od połowy długości bo nie da się nałożyć tego "ślimaka".

I po złożeniu ku mojemu zdziwieniu ( ale rym), gdy zamykałem samochód z pilota moje drzwi z wymienionym silniczkiem się otwierały a gdy otwierałem to te się zamykały.

Pomogła dopiero zamiana kabelków sterujących zamkiem w tym siłowniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zazulwwa napisał:

No tak, teraz też bym to kupił.

Ten silniczek można umieścić tylko w jeden sposób.

Dodatkowo trzeba delikatnie spłaszczyć wał od połowy długości bo nie da się nałożyć tego "ślimaka".

I po złożeniu ku mojemu zdziwieniu ( ale rym), gdy zamykałem samochód z pilota moje drzwi z wymienionym silniczkiem się otwierały a gdy otwierałem to te się zamykały.

Pomogła dopiero zamiana kabelków sterujących zamkiem w tym siłowniku.

 

Z jednym problemem (odwrócone bieguny) sobie poradziłeś bezbłędnie. Ponieważ problemem w oryginalnych silniczkach jest szczotko-trzymacz, na pierwszy problem proponuję rozwiązanie polegające na włożeniu starego wirnika w nową obudowę ze stojanem i szczotko-trzymaczem. Działa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...