Jump to content

grzala

Użytkownik
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  mężczyzna
 • Skąd
  Zgierz
 • Auto
  było SL IV MY05
 • Zainteresowania
  psucie i naprawianie

Recent Profile Visitors

406 profile views

grzala's Achievements

..:: Swojak ::..

..:: Swojak ::.. (2/13)

4

Reputation

 1. grzala

  klima-zapach

  Bo podobnie jak preparaty do czyszczenia klimatyzacji np. wurth'a oparte są na izopropanolu. Środki do gaźników mają pewnie dodatki ułatwiające usuwanie np. nagaru stąd mogą lepiej działać, ale również na plastiki Efekt identyczny jak ww. środki daje użycie kompresora i myjki z wężykiem zalanej IPA z butelki. Taniej i efektywniej. Ozonowanie jest super, 7g/h spokojnie wystarczy do obsługi samochodu... Ozon nie jest obojętny na organizm ludzki ale traci swą aktywność dość szybko (30miniut), w stężeniach przy ozonowaniu samochodu nie ma się czego obawiać, również wpływ na wnętrze samochodu (plastiki, tapicerkę, skórę) jest mały... wystarczy dobrze przewietrzyć po ozonowaniu, odczekać chwilę i można latać... rzeczywiście zapach "basenu" może utrzymywać się nawet do 2 dni po ozonowaniu i to może drażnić. Osobiście polecam ozonowanie, tym bardziej, że niewielkim kosztem można zbudować własny generator za mniej niż 1/5 ceny urządzeń oferowanych na allegro... koszt dwóch zabiegów ozonowania Co więcej sprzedawane produkty "made in poland" mają identyczne chińskie bebechy.
 2. w Gacusiu IV radio jest wbudowane w panel, emulator w tym przypadku może być "kablem zakończonym jackiem" ))
 3. a np można podłączyć telefon do AUX żeby działało jak zestaw głośnomówiący?? Kolejne pytanie. Mam dwa kluczyki do samochodu, ale jeden nie odpala go. Centralny otwiera ale nie ma możliwości odpalenia samochodu. Do kluczyka przyczepione są blaszki z numerkami. Pewnie coś z immo nie tak?? Pan "kluczyk" poradzi sobie z takim czymś?? nie próbowałem w ten sposób bo mam zestaw głosnomówiący spięty z radiem, myślę jednak, że nie będzie działało bo po podpięciu telefon rozpozna emulator jako słuchawki. co do kluczyka to wygląda na to, że w tym który "nie odpala" nie zaprogramowany jest immobilaizer, raczej do ogarnięcia
 4. Bez problemu działa emulator mp3 z radiem GX-201LH, w ten sposób radio obsługuje 6 "płyt" - folderów z muzyką zapisanych na karcie lub nośniku USB, albo można podpiąć cokolwiek przez gniazdo AUX. Emulator mieści się ładnie w schowku w miejscu gdzie montowany był fabrycznie napęd CD do nawigacji
 5. brawo @pathrow gratuluje udanych poszukiwań
 6. Moim zdaniem powinna być, zazwyczaj wiązka elektryczna jest kompletna a wyposażenie auta finalnie określa specyfikacja. Nie spotkałem się żeby w subaru brakowało okablowania pod montaż osprzętu którego pierwotnie nie było. Z tego co pamiętam to oprócz kostki do wiązki haka znalazłem u siebie również kostkę pod gniazdo zapalniczki w bagażniku... którego nie mam. Osobiście rozebrałbym obie strony i szukał kostek... po trasie wiązki elektrycznej do świateł. U mnie, po wpięciu w znalezioną kostkę, hula gniazdo haka 13 pinowe, tym bardziej będzie działało 7 pin. Co do wiązki haka dedykowanej do legacka to z tego co pamiętam w sklepie zakładowym (sklep.subaru.pl), występują wiązki pod 7 jak i 13 pinów.
 7. Wiązka do haka powinna być seryjnie, w przypadku wątpliwości najlepiej jej poszukać Wtyczka instalacji gniazda haka do wiązki auta będzie obsługiwała 7 albo 13 pin w zależności od wybranej wiązki, będzie inna ilość przewodów i wykorzystanych styków wtyczki wiązki haka. Osobiście polecałbym montaż haka z wiązką 13 pin i ewentualny adapter do gniazda na 7 pin, bo jest bardziej uniwersalne Zależy od modelu haka, do weryfikacji u producenta/dystrybutora. U siebie trochę podcinałem zderzak, wystaje tylko kostka pod wpięcie kuli i gniazdo.
 8. Odkręcanie wg schematu odpowiednio kombi i sedan Wiązka do haka jest schowana (w kombi przynajmniej) w słupku (strony nie pamiętam) otworu bagażnika, jak wybebeszysz podłogę i boczki to jest ładnie dopięta do karoserii. Osobiście podpinałem P&P ale jak musisz rzeźbić z wiązką to miernik i do boju.
 9. grzala

  Dwumasa

  Fajnie, brawo za odwagę. Cenię prekursorów
 10. Subaru to, wbrew niektórym opiniom, nie jest prom kosmiczny i w przypadku jazdy cywilnej chemia eksploatacyjna niczym nie różni się od tej z aut innych marek. Najważniejsze jest pilnowanie interwałów przeglądów i wymian, a samochód będzie służył dłużej. Wątek olejowy ciągnie się na forum w myśl zasady, że mój najlepszy... zatem trzeba wybrać to co aktualnie na fali albo samemu Co do hamulców w legacku IV to d**y nie urywają, zatem jeśli Ci brakuje "pewności działania" warto poczytać watki o konwersji na większe średnice tarcz i klockach z wyższych regałów... Spodziewałeś się może odpowiedzi dobry/zły, ok/ble... ale według mnie to Twój samochód i Ty decydujesz
 11. http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/83280-b%C5%82otnik-do-dziada/ i tyle w tamacie. Patrz w regulamin.
 12. z tego co pamiętam poziom trudności - łatwe. grill odkręcałem bo było łatwiej, halogeny wykręcić, nie pamiętam czy ruszałem tablice rejestracyjną, od dołu masz punkty mocowania i w nadkolach... schodzi bez marudzenia i bez szarpania trudno zdemolować.
 13. jak chcesz się "przymierzyć" do Legacka '05 kombi to zapraszam do Zgierza. Termin do obgadania na PW.
 14. Czy to jest te miejsce obok stacyjki, w którym znajduje się ten czujnik?20151222_140539.jpg tak.
×
×
 • Create New...