Skocz do zawartości

Problemy ze skrzynia biegow


Abraham

Rekomendowane odpowiedzi

Azrael, cenak z kosmosu bo podobno trzeba je brać od Subaru, a na rynku nie ma dostępnych w takim samym wymiarze i parametrach.

Abraham, tak za oba, bo są w komplecie, tyle, ze jedno kupisz normalnie w sklepie z łożyskami za kilkanaście zł, ale to drugie to jakiś rodzynek o dziwnych gabarytach.

Ja nie rozbierałem swojej skrzyni jeszcze, bo łożyska pracują na razie (odpukać) dobrze, ale kiedyś przy okazji jak się zapoznawałem z rzężącą pracą skrzyni, to spytałem się ile ewentualna wymina łożysk kosztuje, to taką odpowiedź dostałem. Dlatego zaznaczam, ze warto się dopytać, bo może przez rok coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie

Skrzynia rozebrana na dorbne czesci. Wyjecie skrzyni bardzo latwe. Nie trzeba silnika wyjmowac czy podnosic.

Do wyminay mam pare lozysk :) Jest ich troche a do wymiany sa trzy oraz tzw pierscien.

Najpierw jade na Jaktorowska sklep z lozyskami , moze tam mi dobiora, jak nie to jade do SUBARU.

Ten pierscien (kawalek okraglej blaszki to napewno bede musial zamowic w Subaru)

Dodatkowo tarcza sprzegla juz kuleje, na Skoczylasa daja nowa nalewke KOSZT podobno 60 PLN, takze nie oplaca sie nowej tarczy tylko nalewka. Robia na poczekaniu

Martwia mnie tylko te lozyska w skrzyni i ten pierscien. Gdzie w W-wie mam sie udac do SUBARU PO CZESCI????

PS> Lozysko oporowe na wale jest dobre.

Ogolnie nie jestem pocieszony bo jest tych lozysk do wymiany !@! Zobaczymy ile kosztuje . Jutro jade szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec gdzie w W-wie jest salon SUbaru lub sklep dobrze zaopatrzony.

Na stronie znalazlem, kilka odnosnikow, LOminaki, Aleja krakowska etc..

Ktos blizej moze powiedziec gdzie szybko realizuja zamowienia. ?

Jesli nie dostane lozyska w Japan Cars lub na Jaktorowskiej bede zmuszony do nabycia w Subaru Polska..

 

Z gory dziekuje za podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w W-wie

Ja zamawiałem u Kopera (adres na stronie Subaru - ale chyba Robotnicza) reperaturki do hamulców...cena...nie było zamienników więc próbowaliśmy dobrać cos z oferty producenta do innych samochodów - sprawa beznadziejna a i tak cena wyszłaby porównywalna...za komplet na oś - 125 zł...

 

PS. Jutro powinny już być...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy takich kosztach naprawy nie lepiej jaka uzywana skrzynie wrzucic??? Skrzynki w subarach raczej sa trwale, ta musiala pochodzic ze zlej partii badz byla zle uzytkowana (zly olej). U mnie w SI 93' jest cichutko i cale szczescie bo przed zakupem nie zwracalem uwagi na szum (ze wzgl na naped AWD), pedal sprzegla mi tylko ciezko chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czesci zamowione-odbior we wtorek. Troche kosztowalo ale trudno. Bedzie skrzynia ok, dodatkowo sprzeglo robie a w zasadzie tylko tarcze. (tylko nie wiem jak to wyszlo ale w JC dali mi tarcze ze sprezynami a ja jak zdjalem swoja to bez sprezyn. W subaru powiedzieli mi ze kazda tarcza w standarcie miala sprezyny, ta moze byc zamontowa tzw sportowa:)

No to do srody. Zobaczymy jak bedzie chodzic LEGACY po tych zmianach:)

Pozdrawiam

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lozyska same nie sa drogie.

Kosztuja w zaleznosc 60-80PLN chyba ze mowimy o jakis innych.

W sumie jak dostalem jedne na jaktorowskiej koszt 35 PLN, 3 w SUBARU .

A jeszcze jest ich w skrzyniz 6 , takze jest ich sporo. Moze mowimy o jakis innych ktore u mnie sa OK:)

 

Pozd

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Subaru przekonywali mnie do oleju do skrzyni Shell Gear oil. podobno na innych potrafi szumiec....Nie wiem czy to prawda ale olej nie jest taki drogi , zreszta w skrzyni zmienia sie nie tak czesto jak olej silnikowy. a jak juz ma chodzis skrzynia dobrze to niech ma i dobry olej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael, To jak to jest z tym olejem do skrzyni i dyfrów.Szukałem wyszukiwarą ale sami wiecie jak ona działa.Z tego co do tej pory wyczytałem to do SI tylko Shell i nic innego?Popraw mnie jesli jestem w błedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Panowie , wymieniony zostal walek w skrzyni i lozyska..

Po zlozeniu wyciszylo sie ale nadal sa odglosy .. (slychac w tym samym miejscu) nie jest juz to tak jak bylo . Ale nadal mnie to denerwuje., Teraz jest wtedy jak leciutko sie dodaje gazu (przy 2000-3000 obrotow na trzecim lub czwartym biegu, na innych nie slychac) , albo jak sie zwalnia i ponizej 10km/h hamuje do zera.

Pytanko

Czy ktos juz wymienial jeden walek a drugi pozostal stary i mimo to wszystko chodzilo bez zarzutu.?

Mechanik mowi ze teraz przyczyna tkwi w tym ze jest nowy walek a stary jest lekko sciety (ogladalem i nic nie bylo widac , zadnych uszkodzen) i nie moga sie zgrac.

Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec co to moze byc?Jutro w ramach reklamacji bedzie znow rozbieral skrzynie i ma zobaczyc co jest nie tak.

Lozyska na walku jednym i drugim wymienione. KOszt lozysk to okolo 60 PLN za jedno. Walek 220 PLN. Drugi walek mniejszy kosztuje 450 PLN , ale musialbym czekac caly miesiac (TRAGEDIA).

 

Pozd

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jechalem mojego szwagra... 1993 r. 2000 benzyna. Nie slychac tego

Zreszta on sam sie przejechal i powiedzial ze to brzmi jak jakas blaszke ktos tracalby .. taki dzwiek . Nie jest to takie glosne.

Czasem wcale tego nie slychac , trzeba odpowiednio pokierowac gazem, i odpowiednio czasem przyhamowac,

Normalnie juz mam serdecznie dosc... Kupowalem czesci w ASO , bo robie dla siebie. I w dalszym ciagu nie jest tak jak byc powinno.

Jutro mechanik rozbierze skrzynie i zobaczy na nowo, Czy to jakas filozofia zlozyc skrzynie? W sumie nowe czesci , oryginalne.

Sprzeglo nie powiem zrobili tak, ze szukac w nowym tak dzialajacego.

 

Czy ktos z forum mial podobny problem. Ostatnio jak kupowalem czesci w subaru, to wlasnie jakiegos kolesia robili subaru i on mial jeden walek (ten drugi krapniety) i mieli mu to wymnieniac, takze nie sadze aby mu kazali dwa naraz wymieniac. Nawet sie zasmieli ze moglbym sie z nim zgrac.

Nie mam kontaktu do koelsia aby sie przekonac co mu zrobili i jak teraz dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Panie i Panowie jezdze juz tym Subarakiem.. Jak jest silnik zimny to nic nie slychac ze skrzyni jak sie rozgrzeje czasem slychac czasem nie (olej wlany shell gear oil) . W czwartek jade do KOPERA niech oni posluchaja przy okazji podlacza pod komputer i sprawdza inne podzespoly.

Jezdzie sie rewelacyjnie.Komforcik niezly. Duza bryczka , duzo miejsca. Klima dobrze chlodzi na te upaly:)

 

Pozdrawiam wszystykim subaru-fillów:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szwagier, bo mówiłem, że Subaru to jest to... :D

Ten dźwięk nie jest aż tak uciążliwy, mi się wydaje, że powinieneś jeździć tak jak jest, a szukać jakiejś okazji na całą skrzynię. Pakowanie znowu tych dwóch wałków mija się z celem. Nie wiem jak to jest ze skrzyniami w Subaru do końca, ale skoro bloki silników są prawie identyczne to i skrzynie też powinny, więc problemów ze znalezieniem nie powinieneś mieć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No coz moze rzeczywiscie trza jezdzic.. Choc caly fun z posiadania SUbaru to ten zarabisty dzwiek z silnika BOXERA :) a dzieki tej skrzyni nie jest on tak wyrazisty.

 

Panowie z forum jesli ktokolwiek wie gdzie moge zakupic skrzynie do Subaraka 99" to prosze o info.

 

Pozd

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim kupilem wrx juz slyszalem o chlodzeniu turbiny przez okolo 2-3 min.

i tak robie kocham to auto i nie chce go narazac na ewentualna utrate wigoru poprzez jakiekolwiek problemy z turbo.wystarczy sie zatrzymac i puscic swoj ulubiony kawalek na cd i mozemy sobie spokojnie isc.

Zaden rozsadny kochanek nie wypelni kobiety bez owczesnej minety

a ty jesli kochasz swoje subaru pozwol mu ostygnac z zaru.

Pozdrowienia ari 79 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...