Skocz do zawartości

Spalanie forester 2.0 xt/2.5 xt


peha92

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie dowiedziec jak to sie dzieje ze forestery tyle pala. Chodzi o modele IIgen np (w innych nie mam porownania). Chodzi o to ze taki forek 2.0xt pali z 12-14/100, a takie bmw m5, czy audi s5 z ogromna moca duzo wieksza niz forek, pala po 6-7/100. Ktos to moze jakos sensownie wytlumaczyc? Nie narzekam oczywiscie, po prostu dziwna sprawa i mnie to zaciekawilo, chialbym poznac moje autko dokladniej czemu tak wola o paliwko ciagle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze taki forek 2.0xt pali z 12-14/100, a takie bmw m5, czy audi s5 z ogromna moca duzo wieksza niz forek, pala po 6-7/100. Ktos to moze jakos sensownie wytlumaczyc?

Z górki i z wiatrem, czyli w warunkach dla jakich te wartości są podane forek powinien spalic nawet mniej, bo ma tył raczej średnio opływowy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że chodzi tu o serię 5 z 2-litrowym dieslem i a5 2.0tdi, ew. przed 6 i 7 brakuje jedynek :D. I porównując samochody trzeba brac pod uwagę epokę w której je zaprojektowano. 2.0 XT to lata bmw e39, a audi a5/s5 pewnie jeszcze nie było w planach. Tak samo można zapytac dlaczego nowy forek pali z automatem przy większej wadze i mocy mniej niż poprzednie.

Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam nieraz info o spalaniu różnych znanych mi auto to się uśmiecham bo spalanie spalaniu nierówne a zwykle każdy chce w lepszym świetle swój wóz pokazać. Realne spalanie z wykorzystaniem walorów jakie posiada taki wóz odbiega od tych minimalnych wartości mocno. Przy dużych silnikach różnica między maksymalnym i minimalnym spalaniem będzie większa bo taki motor w trasie się nie wysila i pracuje prawie na wolnych obrotach przy powiedzmy 90 km/h ale już starty spod świateł i kręcenie na czerwone i wychodzi x 2 to spalanie minimalne z trasy. Moim zdaniem zamiast podniecać się spalaniem w benzynie tego czy tamtego i szukanie różnic 2 czy 3 litrów lepiej założyć lpg i mieć to w d...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwia mnie to bmw, ponad 300KM, 3l silnik, i niecale 7/100 spala, audi juz normalniej ;p

 

ale moze faktycznie forek trochw starszy i tamtejsza technilogia nie przewidywala mniejszego spalania ;p

gazowac nie ma co, zwlaszcza ze dbam o niego i karmie go Pb98 wiec nie po co zeby go zagazowac potem. i zeby nie bylo ze narzekam, po prostu bylem ciekawy ;)

post-11673-0-96075400-1365630279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko racja, każdy też inaczej podchodzi do swego auta. Ja jednak miałem jakąś barierę psychiczną żeby przyciskać mocniej na mieście jak jeździłem na benzynie jak słyszałem ten wir w baku :). Teraz jazda bardziej beztroska jest, zobaczymy czy tak też będzie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywac 2 samochodów które aż tak się różnią (porównać można np Golfa 1,6 i Corollę 1,6).

Co z tego, że moc większa? Ja mam Fiestę ST i pali średnio 8,4l/100. Impreza ojca jest słabsza o 25KM, a pali więcej.

Inny napęd, inna masa, inny silnik, inne opory, inny kierowca = inne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, stałem się kilka dni temu szczęśliwym posiadaczem forka 2000 r 125km AT , wracając z Niemiec z prędkością około 130km/h auto mile mnie zaskoczyło - 7.5 litra na 100 km. Auto ma 226tyś km. przebiegu. Co do spalania miałem też Merca W211 3.2 litra 220km automat, palił na trasie do 100km/h około 10-11 litrów w mieście 15-17. Forek jest super, dziwi mnie tylko bradzo donośny dźwięk toczących się opon , czy to normalne?

Edytowane przez krzych_29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frek jest super dziwi mnie tylko bradzo donośny dźwięk toczących się opon , czy to normalne?

 

Słabe wyciszenie Forestera jest rzeczą zupełnie normalną, dodatkowo sprawdź jaka jest głośność toczenia twoich opon (jeżeli masz w miarę nowe powie ci to metka EU) i to ci też dużo powie dlaczego jest tak głośno.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość auta jest według mnie dość dobrze wyciszona, tylko na przykłądzie wielu innych aut w foresterze bardzo wyraźnie słychać dźwięk opon, oczywiście w zależności od rodzaju asfaltu, raz głosniej raz ciszej, poza tym jestem bardzo mile zaskoczony. Mam jesze jedno pytanie, jak sprawdzić czy funkcjonuje samopoziomujące się zawieszenie i czy ten forester z 2000r (model 2000-2002). ma takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stań na zewnątrz samochodu i niech ktoś wejdzie do środka i go odpali, dodatkowo załaduj bagażnik. Jak tył ci siądzie to SLS-y ci padły albo ich nie masz.

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy to możliwe aby spalanie Forestra 2005 2.0XT mogło osiągnąć 19-20l na 100km. Robiłem 2 pomiary (fakt ze po małych przebiegach) ale tak mi w przybliżeniu wyszło.  Jazda to miasto, raczej krótkie odcinki (czasem słabe rozgrzewki). Jestem nowym użytkownikiem Forestera i wiadomo że "układam sie z autem", ale takie spalanie troche mnie podłamało. Jazda raczej spokojna, czasem jakiś szybki start, bo pokusa jest silniejsza, ale bez saleństw, palenia itp. Rozumiem 14-6l na 100 ale 20l !!!

Proszę o opinie - może cos wymaga sprawdzenia?

 

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowane przez wozwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...