Skocz do zawartości

Jubileuszowy X Zlot Plejad Subaru 2013


guma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Ojciec Założyciel
Ja słyszałem takie story. Pierwotnie za słupek miało być +1 minuta - i tak masz wpisane w czasie. Potem uznano, że to za dużo i zamieniono na Taryfy. Ale jak taryfa to już nie powinno być +5s ????

Sprawa 1 minuty za potrącenie słupka nie była uzgadniana z organizatorem ( ten odcinek obsługiwał właściciel sprzętu, nie sedziowie sportowi ).

Taryfa jest generalnie nadawana tam, gdzie czas przekracza o ponad 50% czas najlepszego w danej klasie.

Na tej próbie wpisywanow przypadku potrącenia słupka z definicji czas + 1 minuta ( co de facto nie jest zgodne z normalnym systemem zapisu - powinno być fatyczny czas przejazdu + w sąsiednie rubryce kary - tu 1 min ). Taki zapis otrzymali wszyscy, którzy słupek potrącili.

Nie było żadnego uzgadniania że "1 minuta to za dużo"; było zapytanie z komisji obliczeniowej, czy nie jest to błąd, albowiem normalnie za potrącenie słupka liczone jest tylko 5 s. Wobec sytuacji. Nawet jeżeli istotnie jest to błąd, to nie chcieliśmy go korygować, gdyż to wysunęłoby na pierwsze miejsce w klasie wolnossacej ... TJ ( już sobie wyobrażam komentarze na ten temat :wub: ) . Czyli odpowiedź była negatywna. Natomiast w samym procesie liczenia wyników komisja obliczeniowa nie patrzyła już na to, która próba była którą. W efekcie zapis przy załodze 122, obejmujący oprócz dolicznia minuty do czasu przejazdu także zapis "słupek" zaowocował naliczeniem dodatkowej kary 5s ( tak jak przy innychy próbach ). Efekt jest znany.

Oczywiście nie zmienimy ani czasu, ani oficjalnych wyników - Plejady to przede wszystkim wspólna zabawa.

Natomiast załoga 122 otrzyma niejako honrowe statuetki "dla najszybszej " załogi w kategorii wolnossącej na trasie szosowej X Zlotu Plejad. ( nagród rzeczowych nie będzie - budżet już przekroczony :P ).

 

Myślę, że takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captain Slow? ;)

 

Po wielkim come back -u , zdecydowanie lepszy jest Eddie Edwards :biglol:;) , czyli lider z koszulką " koniec wyścigu " :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zastrzeżenia co do nałożonej dla 5 załóg kary drugiego dnia 100 sekund. Pierwszego dnia kilka załóg była zauważona poza przebiegiem trasy w książce, ale nie otrzymały z tego tytułu żadnej kary, co nieco podważa zasadność nakładania kar drugiego dnia, skoro pierwszego było to potraktowane ulgowo. Oczywiście sens kary jest słuszny - i zasadny, ale albo mamy fair play przez dwa dni, albo mamy "widzi mi się to dzisiaj inaczej".

Edytowane przez siekla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila z SIP odnośnie mojej reklamacji na wyniki tur-ter kobiet. Jednak była pomyłka i nie wygrał zespół 406 a 425 czyli dziewczyny Iza i Klaudia. Dostana nagrody i statuetki, fajnie ale wiadomo ze bardzo boli brak możliwości wyjścia na scenę i pozdrowienia znajomych :( Mimo wszystko szacunek dla organizatora ze podszedł uczciwie do sytuacji, myślę tylko ze w przyszłości powinny być najpierw listy a potem nagrody, może uniknęłoby sie bolesnych pomyłek.

Edytowane przez sebekian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zastrzeżenia co do nałożonej dla 5 załóg kary drugiego dnia 100 sekund. Pierwszego dnia kilka załóg była zauważona poza przebiegiem trasy w książce, ale nie otrzymały z tego tytułu żadnej kary, co nieco podważa zasadność nakładania kar drugiego dnia, skoro pierwszego było to potraktowane ulgowo. Oczywiście sens kary jest słuszny - i zasadny, ale albo mamy fair play przez dwa dni, albo mamy "widzi mi się to dzisiaj inaczej".

 

Ja wiem że napewno drugiego dnia byli wysłani ludzie do sprawdzenia tego czy wszyscy jeżdzą zgodnie z ksiażka,ponieważ pierwszego dnia niektórzy kombinowali.Dlatego z pierwszego dnia nie było kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast załoga 122 otrzyma niejako honrowe statuetki "dla najszybszej " załogi w kategorii wolnossącej na trasie szosowej X Zlotu Plejad.
Bez podlizywania - w pełni zasłużona nagroda!
Po wielkim come back -u , zdecydowanie lepszy jest Eddie Edwards , czyli lider z koszulką " koniec wyścigu "
Zaczyna się :thx:
Mam małe zastrzeżenia co do nałożonej dla 5 załóg kary drugiego dnia 100 sekund. Pierwszego dnia kilka załóg była zauważona poza przebiegiem trasy w książce, ale nie otrzymały z tego tytułu żadnej kary
Chyba nie zostali złapanie na "gorącym uczynku"! Ja przyjmuję karę bez gadania, bo rzeczywiście było do złamanie regulaminu :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe zastrzeżenia co do nałożonej dla 5 załóg kary drugiego dnia 100 sekund. Pierwszego dnia kilka załóg była zauważona poza przebiegiem trasy w książce, ale nie otrzymały z tego tytułu żadnej kary, co nieco podważa zasadność nakładania kar drugiego dnia, skoro pierwszego było to potraktowane ulgowo. Oczywiście sens kary jest słuszny - i zasadny, ale albo mamy fair play przez dwa dni, albo mamy "widzi mi się to dzisiaj inaczej".

 

Ja wiem że napewno drugiego dnia byli wysłani ludzie do sprawdzenia tego czy wszyscy jeżdzą zgodnie z ksiażka,ponieważ pierwszego dnia niektórzy kombinowali.Dlatego z pierwszego dnia nie było kar.

 

Drugiego dnia to sam mijałem bordowego outbacka organizatorów zaparkowanego przy knajpie przy trasie. Z uwagi na to, że powiedziano mi że ostatni PKC jest także liczony czasowo - a przeznaczenie 30 minut na zwiedzanie zamku z dojściem itp to stanowczo za mało - wybrałem trasę po trasie głównej - zdążyłem na PKC ale złapałem karę /tutaj słusznie/. Mam zatem prośbę - by wydłużać czas na takie atrakcje jak zadanie z zamkiem.

 

Chyba nie zostali złapanie na "gorącym uczynku"! Ja przyjmuję karę bez gadania, bo rzeczywiście było do złamanie regulaminu :rolleyes:

chyba zostali....

 

Eddie - ja także przyjmuję karę - jako słuszną, bo regulamin jest regulamin, ale mam pewne ale co do innych przypadków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem takie story. Pierwotnie za słupek miało być +1 minuta - i tak masz wpisane w czasie. Potem uznano, że to za dużo i zamieniono na Taryfy. Ale jak taryfa to już nie powinno być +5s ????

Sprawa 1 minuty za potrącenie słupka nie była uzgadniana z organizatorem ( ten odcinek obsługiwał właściciel sprzętu, nie sedziowie sportowi ).

Taryfa jest generalnie nadawana tam, gdzie czas przekracza o ponad 50% czas najlepszego w danej klasie.

Na tej próbie wpisywanow przypadku potrącenia słupka z definicji czas + 1 minuta ( co de facto nie jest zgodne z normalnym systemem zapisu - powinno być fatyczny czas przejazdu + w sąsiednie rubryce kary - tu 1 min ). Taki zapis otrzymali wszyscy, którzy słupek potrącili.

Nie było żadnego uzgadniania że "1 minuta to za dużo"; było zapytanie z komisji obliczeniowej, czy nie jest to błąd, albowiem normalnie za potrącenie słupka liczone jest tylko 5 s. Wobec sytuacji. Nawet jeżeli istotnie jest to błąd, to nie chcieliśmy go korygować, gdyż to wysunęłoby na pierwsze miejsce w klasie wolnossacej ... TJ ( już sobie wyobrażam komentarze na ten temat :wub: ) . Czyli odpowiedź była negatywna. Natomiast w samym procesie liczenia wyników komisja obliczeniowa nie patrzyła już na to, która próba była którą. W efekcie zapis przy załodze 122, obejmujący oprócz dolicznia minuty do czasu przejazdu także zapis "słupek" zaowocował naliczeniem dodatkowej kary 5s ( tak jak przy innychy próbach ). Efekt jest znany.

Oczywiście nie zmienimy ani czasu, ani oficjalnych wyników - Plejady to przede wszystkim wspólna zabawa.

Natomiast załoga 122 otrzyma niejako honrowe statuetki "dla najszybszej " załogi w kategorii wolnossącej na trasie szosowej X Zlotu Plejad. ( nagród rzeczowych nie będzie - budżet już przekroczony :P ).

 

Myślę, że takie rozwiązanie będzie satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych.

 

Pozdrowienia

 

Brawo :)

Ja proponuję wzorem turystycznej: najlepszy sportowiec :mrgreen:

 

Może taka próba w przyszłym roku B) ?

 

972002_624781837533340_1297570589_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, ale mówisz o tych, którzy pierwszego dnia pogubili się na dojazdówkach (jak np. w Olkuszu), czy też o takich, którzy po prostu skrócili sobie dojazd? Bo to w sumie są dwie różne rzeczy.. Anyway, faktem jest, że dojazd na czas na metę po zamku był delikatnie mówiąc - hardkorowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Alexa po tych Plejadach mamy sporo nowych nickow, Alex nie obraz sie , wiesz ze to przyjacielska szydera :):

Paweł "na następnej próbie odrobie" Plata,

Paweł " mam zestaw kssszzzz kssszzz glosnomowiacy kssszzz ksszzzz" Plata,

Paweł " koniec wyścigu" Plata

 

I jeszcze pare ;)

 

Generalnie gębą mi sie do dziś cieszy, było przewesolo i na prawdę przyjacielsko bez jakis dziwnych podchodow. Zwarta grupa robi sie coraz większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się na mnie przed chwilą popatrzyli w domu, bo zacząłem śmiać się na głos do tableta :) Naprawę było fajnie przez te kilka dni !

 

Ja mam to samo , żona mi mówi czy ja już dokumentnie zwariowalem , ze się ciesze jak murzyn bateryjka , gapiac się w telefon :) . Dawno się tak nie usmialem jak na Plejadach :)

 

Choć i tak hitem Plejad , jest blutów ;) Made in Alex :)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Captain Slow? ;)

 

Po wielkim come back -u , zdecydowanie lepszy jest Eddie Edwards :biglol:;) , czyli lider z koszulką " koniec wyścigu " :yahoo:

Oj, przepraszam ale ten honor jest zarezerwowany dla mnie :D ja zamykałem peleton więc nie dam się łatwo z tej funkcji zrzucić...

No może za rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej na podziękowania dla Dyrekcji.

Kolejne Plejady za nami i muszę przyznać, że były to chyba najlepiej zorganizowane Plejady na jakich byłem. Przede wszystkim świetna trasa terenowa!! Kompaktowa, dużo ciekawych prób, świetne dojazdówki, próba gdzie można było się zakopać rozgrywana jako ostania. Naprawdę szacunek za przygotowanie terenowej! Dodatkowo sędziowie na PKC’ach też stanęli na wysokości zadania, szybko, sprawnie i żadnych problemów co, gdzie wpisać, z czym bywało różnie w poprzednich latach ;)

 

Jeśli chodzi o uwagi, to już tu wspomniano o średnim cateringu ;) pierwszego dnia na terenowej. Dorzuciłbym jeszcze brak PKC’ów właśnie przy przerwie na obiad, co spowodowało szczególnie pierwszego dnia niemałe zamieszanie na parkingu pod zamkiem.

 

Gratuluję oczywiście wszystkim na pudłach. Walka z roku na rok jest coraz bardziej zacięta i to na każdej trasie. Dlatego, wyniki robią się coraz ważniejsze, więc powinno być tam jak najmniej niejasności i błędów. Może dobrym pomysłem byłoby ogłaszanie razem z wynikami prawidłowych odpowiedzi na pytania na trasie?

A propos pytań; co się stało z wielką bazą zwrotek plejadowych?? B)

 

Jeszcze jedno odnośnie wyników. Na trasie terenowej była jedna próba na „dokładność”, znaczy trzeba było przyjechać jak najbliżej czasu 1:50s. Wydaje mi się jednak, że w wynikach OS ten został policzony normalnie, tzn. czas próby został dodany razem ze wszystkim czasami, czyli „zarobili” Ci którzy pojechali szybciej, a to nie o to chyba chodziło. Oczywiście różnice nie są duże i nie sądzę, żeby ten błąd spowodował jakieś znaczące zmiany w wynikach, ale jeśli komuś się nudzi to może to sprawdzić.

 

 

No dobra. Koniec narzekania. Pozdrawiam wszystkich spotkanych i poznanych, jeszcze raz dziękuję za kolejny niezapomniany plejadowy weekend!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...