Skocz do zawartości

Pierwsza hybyda Subaru juz w tym roku!


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

a po co tu hybrid. juz sie odezwaly glosy, ze to be itp. Na miejscu Subaru przestalbym cokolwiek ponizej 200 KM sprzdawac w Europie tylko.Tu i tak sam malkontenci. Jedyne co sie liczy to 0-100 a spalanie rzedu 14 l/100 to pikus :P

Juz dawno powinno wyjsc. Ciekawe jaka ma technike ?

Edytowane przez haubi65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co tu hybrid. juz sie odezwaly glosy, ze to be itp. Na miejscu Subaru przestalbym cokolwiek ponizej 200 KM sprzdawac w Europie tylko.Tu i tak sam malkontenci. Jedyne co sie liczy to 0-100 a spalanie rzedu 14 l/100 to pikus :P

Juz dawno powinno wyjsc. Ciekawe jaka ma technike ?

 

Co do hybrydy mam nadzieję, że nie będzie taka jak w VIZIV concept z tego co zauważyłem nie ma tam wału napędowego a tylne koła napędza tylko elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli hybryda ma spowodować że będzie możliwe wprowadzenie benzynowych turbo do większej ilości modeli (poprzez obniżenie normy CO2) to czemu nie. Oby to tylko nie poszło w stronę powolnego montowania hybryd w kolejnych modelach bo Imprezy STI hybrid im nie wybaczę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po głowie mi się kołacze, że Toyota dlatego kupiła kilka akcji FHI by móc pociągnąć coś z ich eksperymentów nad napędem hybrydowym - a nie w drugą stronę ;) Ale może to błędne skojarzenia albo tłumaczenia z japońskiego.

Obstawiam, że hybryda prezentowana na salonie będzie bezkompromisowa - 2.0DiT + drugie tyle z prądu :mrgreen:

 

A to ciekawe.... Może jakieś szczegóły?

 

Ja z kolei obstawiam, że Subaru toyocieje, a nowa hybryda to będzie Subyota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były przyczyną zakupu, ale rzeczywiście próby ze strony FHI były. Trochę mnie to dziwi, że tak mały koncern w tak gigantyczne przedsięwzięcie, jakim są silniki hybrydy w ogóle wchodził. Uważam, że niepotrzebnie. Lepiej byłoby za tę kasę dopracować takie szczegóły jak wygodniejsze fotele, lepsza aerodynamik wyciszenie, sprzęt audio, itd.

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jest już sporo informacji o nowym XV Hybrid. Polecam wchodzenie na stronę Japońską przez Google Chrome, która przetłumaczy nam "krzaczki".

http://www.subaru.jp/xv/hv/

Subaru XV Hybrid będzie oparte na silniku 2.0 (150KM razem z elektrycznym) + CVT

http://www.subaru.jp...ving/boxer.html

Cen można się spodziewać w okolicach odpowiednio wyposażonego Forka + ok. 10000 zł (na moje oko)

http://www.subaru.jp/xv/hv/grade/

Galeria

http://www.subaru.jp/xv/hv/gallery/

Edytowane przez FilipBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde wiedziałem że współpraca z Toyotą tak się skończy :(

 

Hybryda wcale nie musi być złem koniecznym,

Fakt - jest pozbawiona dźwięku (-) jeździ bezszumowo

Miałem okazje testować Lexusa GS450h i wrażenia były niesamowite, rewelacyjny moment, dynamika (0-100 - 5,9) - trzeba się przejechać taką hybrydą aby zmienić zdanie.

 

Jeżeli BMW buduje wspólnie z Toyotą super samochód z napędem hybrydowym, jeżeli mercedes pracuje nad SLRem z tym napędem to hybryda nie musi być kojarzona tylko z ekologią i ekonomią.

Podwójna moc : silnik spalinowy + hybrydowy może się przyjąć również w Subaru. Skoro wprowadzony został diesel to dlaczego nie HSD.

Uważam, to za dobry kierunek, w ofercie trzeba mieć szeroki wachlarz produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...