Jump to content

Pierwsza hybyda Subaru juz w tym roku!

Than_Junior
 Share

Recommended Posts

Co tu duzo gadać: na salonie samochodowym w Nowym Jorku zaprezentowany zostanie XV z napędem hybrydowym!

http://www.fhi.co.jp..._20e_87411.html

Aktywny jest juz web-special na temat tego auta: http://www.subaru-gl....com/ms2013/ny/

Ale oficjalna prezentacja odbedzie sie dopiero 28 marca wiec musimy sie uzbroic w cierpliwosc co do szczegolow technicznych :)

Mozemy obstawiac co to bedzie siedzialo pod maska:

- 2.0 DIT + Hybrid

- 2.0 N/A + Hybrid

- 1.6 N/A + Hybrid

???

262184_453733878039176_1741057540_n.jpg

Filmik znaleziony przez Dark Knight :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PA1dFZd6Go0

Edited by Than_Junior

Kurde wiedziałem że współpraca z Toyotą tak się skończy

a co w tym zlego?

jak to co ? no przecież, jak nie pali 20/100 i wydechem nie budzi pół osiedla to nie samochód :D

a poważnie, to zła będzie cena .. jak zawsze ;)

Co tu duzo gadać: na salonie samochodowym w Nowym Jorku zaprezentowany zostanie XV z napędem hybrydowym!

http://www.fhi.co.jp..._20e_87411.html

Aktywny jest juz web-special na temat tego auta: http://www.subaru-gl....com/ms2013/ny/

Ale oficjalna prezentacja odbedzie sie dopiero 28 marca wiec musimy sie uzbroic w cierpliwosc co do szczegolow technicznych :)

Mozemy obstawiac co to bedzie siedzialo pod maska:

- 2.0 DIT + Hybrid

- 2.0 N/A + Hybrid

- 1.6 N/A + Hybrid

???

może 1,6DIT+hybrid? zarówno kop jak i oszczędności :)

a wszystko być może za jedyne 200tys. :yahoo:

Zeby od razu ostudzic emocje: poniewaz prezentacja odbedzie sie na salonie w NY, czyli raczej lokalej scenie, zakladam ze Hybryda bedzie wpierw dostepna wlasnie w Stanach, dopiero pozniej w EU (jesli wogole).

No i chyba lepiej niż na toyotę w tym temacie nie dało się trafić, więc może nie będzie źle :). Jeszcze chyba w tamtym roku bmw skumało się z toyotą, żeby pomogli im w hybrydach w zamian za diesle, bo ich hybrydy okazywały się tylko szybkie(np. x6) :D.

Jeszcze chyba w tamtym roku bmw skumało się z toyotą, żeby pomogli im w hybrydach w zamian za diesle, bo ich hybrydy okazywały się tylko szybkie(np. x6)

To nie tak, BMW ma wspolprace z Toyota w kwestii napedu wodorowego (ogniwo paliwowe) :)

Ale faktem jest, ze Toyota Motors ma najwieksza wiedze i najbardziej zaawansowana technologie w dziedzinie Hybryd!

Motoryzacja idzie do przodu, technika się zmienia, dobrze, żeby Subaru dorównywało konkurencji a nie stało w miejscu. Niech inżynierowie bawią się, doświadczenie zawsze się przyda. Dopóki jest dostępna wersja normalna a dodatkowo hybryda to nie widzę w tym nic złego (przynajmniej w XV). Jadnak bardziej byłbym zadowolony jakby do tego modelu włożyli silnik z turbo, albo zrobili BRZ STI, albo nowe STI, albo.... :rolleyes:;)

PS Fajny kolor :)

Gdzieś po głowie mi się kołacze, że Toyota dlatego kupiła kilka akcji FHI by móc pociągnąć coś z ich eksperymentów nad napędem hybrydowym - a nie w drugą stronę ;) Ale może to błędne skojarzenia albo tłumaczenia z japońskiego.

Obstawiam, że hybryda prezentowana na salonie będzie bezkompromisowa - 2.0DiT + drugie tyle z prądu :mrgreen:

Jeszcze chyba w tamtym roku bmw skumało się z toyotą, żeby pomogli im w hybrydach w zamian za diesle, bo ich hybrydy okazywały się tylko szybkie(np. x6)

To nie tak, BMW ma wspolprace z Toyota w kwestii napedu wodorowego (ogniwo paliwowe) :)

Ale faktem jest, ze Toyota Motors ma najwieksza wiedze i najbardziej zaawansowana technologie w dziedzinie Hybryd!

Rzeczywiście, teraz doczytałem. A panowie z tvn turbo powinni uściślać informacje, bo to, o czym pisałem usłyszałem przy porównaniu 5 hybrydowej i z dieslem chyba w automaniaku, czy moto-on :toobad:.

Hybryda jest nadzieją na powrót pełnej gamy turbolotów do EU:)

W końcu nie ma przymusu kupowania a normy flotowe polecą na łeb na szyję:D

1.6 + hybryda i dajcie nam XV WRX :yahoo:

Ja tam się nie znam, ale słowo "hybyda" czy hybryda źle mi się kojarzy . ;)

To eko-lizusostwo wobec eko-politruków. Fajna ekologia, kilogramy baterii do utylizacji, jak z milionami żarówek eko. Wyjdzie 'hybaohyda' Edited by limeryk

Strzał w 10kę. Pierwsza fajna miejska hybryda.

Than_Junior przeklej mój filmik do pierwszego posta jeśli chcesz, ja go usunę potem. Edited by Dark Knight

Rzeczywiście, teraz doczytałem. A panowie z tvn turbo powinni uściślać informacje, bo to, o czym pisałem usłyszałem przy porównaniu 5 hybrydowej i z dieslem chyba w automaniaku, czy moto-on .

no problemo :) Akurat w tym sie dosc dobrze orientuje bo to czesc mojego zawodu ;) A to, ze dziennikarze dzialaja niechlujnie to juz inna sprawa...

Than_Junior przeklej mój filmik do pierwszego posta jeśli chcesz, ja go usunę potem.

zrobione B) dzieki!!

PS "built in a zero emissions plant" czyli w Indianie :)