Skocz do zawartości

Wał w SBD, wymiana shortblock.


arfi

Rekomendowane odpowiedzi

- do pierwszych 5000tys. kilometrów nie przekraczałem 3000tys. obrotów, bo to jest boxer - musi się dotrzeć!!!!

 

Rety! 5000 tys to 5 milionów kilometrów! Już dotarłeś, czy jeszcze jesteś w takcie? :)

 

Ale każdy nawet średnio inteligentny wie chyba o co chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ich natura, że Japończycy wyślili coś dla Europejczyków na siłę.... :)

 

nie na "siłę" tylko dla pieniędzy.

oczywiście że tak...:)

 

- do pierwszych 5000tys. kilometrów nie przekraczałem 3000tys. obrotów, bo to jest boxer - musi się dotrzeć!!!!

 

Rety! 5000 tys to 5 milionów kilometrów! Już dotarłeś, czy jeszcze jesteś w takcie? :)

 

Oczywiście że nie 5000tys, tylko 5tys. :) to po pierwsze...rozpędziłem sie z zerach.....:)

Wiedziałem że zaraz ktoś będzie szukał jakiś "pomyłek...", a nie skupimy sie tu na meritum..:P

 

A po drugie po przejechaniu tych kilku tysięcy...auto sprawowało się b.dobrze!

i dla mnie bez problemów!

 

- do pierwszych 5000tys. kilometrów nie przekraczałem 3000tys. obrotów, bo to jest boxer - musi się dotrzeć!!!!

 

Rety! 5000 tys to 5 milionów kilometrów! Już dotarłeś, czy jeszcze jesteś w takcie? :)

 

Ale każdy nawet średnio inteligentny wie chyba o co chodzi .

 

i tutaj cie zaskoczę...:) nie kazdy, oczywiście bez obrazy....

bo z wieloma osobami "zwykłymi użytkownikami..." pierwszego subaru rozmawiałem.....

i przyznam,że Wielu osobom wydawało się że będą jeździć tak jak "każdym innym autem"...

Nie każdy czyta forum..itp....

i dlatego moim zdaniem duzo jest "dziwnych przypadków" w dieslem...

 

Pozdrawiam

Bq

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego moim zdaniem duzo jest "dziwnych przypadków" w dieslem...

 

znowu coś w stylu braku "kompatybilności użytkownika z samochodem", z taką argumentacją to można kazdą awarię i każej marki wtyłumaczyć i każdą wadę konstrukcyjną. Nawet jeśli jest w tym jakaś cześć prawdy to i tak w kontekscie ilości padniętych wałów SBD, mnie to nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaszyn powiedział: Nawet jeśli jest w tym jakaś cześć prawdy to i tak w kontekscie ilości padniętych wałów SBD, mnie to nie przekonuje. ile silników Pan zmieniał w swoim aucie

 

żadnego i raczej nie zamierzam wymianiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, kupiłem ipreze, cieszyłem się z prowadzenia, z samochodu, wlazłem na to forum zacząłem czytać, teraz jak jadę to nasłuchuję tylko czy coś nie stuka a po nocach śnią mi się koszmary o ukręconym wale na wakacyjnym wyjeździe, zaczyna się robić jakaś paranoja z tymi silnikami, gdzie włażę na forum to ino piszą o uwalonych wałach

https://www.subaru-community.com/subaru-foren/boxer-diesel/p1105239-boxer-diesel-2008-2009-wirklich-so-viele-motorprobleme/#post1105239 mało który samochód z przełomu 08/09 dojechał do 100kkm.

Edytowane przez slavok
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało który samochód z przełomu 08/09 dojechał do 100kkm.

Mój niegdysiejszy '08 dojechał ... na drugim short block'u :biglol:

 

wlazłem na to forum zacząłem czytać, teraz jak jadę to nasłuchuję tylko czy coś nie stuka a po nocach śnią mi się koszmary o ukręconym wale na wakacyjnym wyjeździe, zaczyna się robić jakaś paranoja z tymi silnikami,

Mnie było mało SBD, więc kupiłem WRX 2.5 i też po lekturze Forum nic innego nie robię tylko nasłuchuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie pozwać subaru za utratę zdrowia psychicznego :lol: dzisiaj na noc muszę sobie setkę walnąć by zasnąć przed jutrzejszą wizytą w ASO :biglol: nigdy nie wiadomo który tysiąc będzie trzeba z kieszeni wyciągnąć ;)

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli patrząc na koszty , niestety masz racje :( . Koszt jest zabójczy , ale nie można z drugiej strony powiedzieć ze FHI nic nie zrobiło , owszem zrobiło , i od 2010 sa zmodyfikowane czesci bloku , mało tego można kupić osobno czesci :) , więc to duży plus i remont tyle nie wyniesie .

 

P.S. I to nie jest problem wału , mógłby byc nawet z tytanu :)

to w czym problem? złe panewki wał dostaje luzu wzdłużnego? wibruje i w koncu pęka? czy to wina slabego alumionowego bloku który po pewnym przebiegu traci sztywność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że subaru zrobiło "super boksera-diesla"... i mimo tych 150KM jeżdził na prawdę fajnie... ale na co Ja zwracałem uwagę?.... i Tu pewnie teraz pojawi się zdziwienie Większości "normalnych uzytkowników subaru-diesli" - czyli prawie każdego przeciętnego posiadacze wcześniej np: VW pasata TDI -kombi... który zapragnął kupić coś "leprzego w podobnej promocyjnej cenie".... Po pierwsze..... każdy nowy użutkownik SUBARU... jeżdzący wcześniej samochodem napędzanym na jedną oś... musi przyzwyczaić się do sprzęgła, skrzyni biegów-man oraz napędu AWD...

 

Zgadzam się. Po SJS diesla i kilku spotach mam podobne spostrzeżenia.

Zauważam również, że najczęściej o SBD piszą na forum osoby, które nim nie jeżdżą - z całym szacunkiem dla nich.

 

W moich Foresterach mam te rzekomo "najgorsze, najbardziej nietrwałe, awaryjne ponad miarę silniki świata": SBD i 2,5T. Jeździ się nimi super i z olbrzymią przyjemnością (w obu przebiegi 140k km bez kłopotów) - pewnie dlatego tak się sprawują, bo nie są "świadome swojej beznadziejności" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało który samochód z przełomu 08/09 dojechał do 100kkm.

mój 205kkm i został sprzedany - dalej jeździ (silnik pierwszego montażu ;) )

 

mój też z 2008 i 123 kkm,

 

dodajcie jeszcze jedno Legacy. Kilka dni temu jeździłem My08 150k km przebiegu na JEDNYM silniku :) Sprzęgło wymienione przy 120k km. Oryginalne amory a prowadził się bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...