Skocz do zawartości

Auto na firmę , oferta dealera z EU


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi w tej całej matemetyce cos sie nie zgadza - skoro koszt samochodu to 52K EUR a całkowity koszt z tym "niby leasingiem" to 55200 EUR, to jakim cudem ubezpieczenie 1500 EUR / rok tam sie zmieściło ?

No bo mi nie wychodzi nijak żeby w 3200 EUR zmieścić 4500 EUR + koszty kredytu (zakładam że ten dealer nie finansuje tej usługi przez 3 lata z zasobow swojej skarpety tylko podpiera sie jakimś finansowaniem zewnętrznym, które go też coś kosztuje )...

Pomijam w tej chwili kwestie prawno podatkowe ...

Na pierwszy "rzut oka" jakiś gruby wałek - pralnia VAT-u albo inna cholera ...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rombu no własnie to jest dokładnie to co pisałem wcześniej , ze ja sobie nie odliczę ( oprócz 6k ) VAT-u

Ale w tym linku jest jeszcze informacja, że nie za bardzo można w koszty wrzucić. Dokładnie jest to powiązane z przebiegami.

Ale Ty robisz duże, więc nie będzie raczej problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu jest nie tak. Leasing jest usługą. Faktura zakupu to tylko faktura wykupu auta. Czyli limit 6kpln powinien dotyczyc tylko wykupu. Moje wszystkie leasingi to starej daty kratki ale tak właśnie to było rozliczane pod względem amortyzacji tylko z wykupu a leasing to czysty koszt. Inna sprawa jest z kredytem. Jeśli nie jest tak to muszę wiecej czasu poswiecic na rozmowy z ksiegowa. Kontrole watowskie mam prawie non stop ze wzgledu na speczyficzna dzialalnosc i jak do tej pory caly wat odzyskiwalem

Edytowane przez dzioba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio porównywałem ceny DE/PL dla auta z silnikiem 2.5T...58.900eur(244 392,28PLN) vs 260.600PLN nie ma to jak zarabiać conajmniej 4 razy wiecej i mieć zamochody tańsze o niemal 7%... to tylko pierwszy z brzegu efekt porównania

No i do jakiego wniosku to ma prowadzić? Że polscy dealerzy są zachłanni? W DE są niższe podatki niż w PL więc nic dziwnego że cena brutto jest niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio porównywałem ceny DE/PL dla auta z silnikiem 2.5T...58.900eur(244 392,28PLN) vs 260.600PLN nie ma to jak zarabiać conajmniej 4 razy wiecej i mieć zamochody tańsze o niemal 7%... to tylko pierwszy z brzegu efekt porównania

No i do jakiego wniosku to ma prowadzić? Że polscy dealerzy są zachłanni? W DE są niższe podatki niż w PL więc nic dziwnego że cena brutto jest niższa.

moim wnioskiem jest to, że kolejne auto kupię najprawdopodobniej w Hamburgu a nie w Szczecinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, nie bardzo rozumiem dlaczego miałbys nie odliczyc Vatu od comiesiecznej fvat za wynajem??? normalna kosztowa fvat i imho te 6 tys odliczenia tyczy sie tak jak dzioba napisał poźniejszego zakupu auta po tych 3 latach

Niestety tak nie jest. Nawet firmy wynajmu długoterminowego typu Arval, Leasplan itd. rozbijają Ci fakturę za wynajem na 2 składniki - koszt wynajmu i koszty serwisowe, administracji, ubezpieczenia itd. Robią to po to żebyć od drugiej części odliczył cały VAT, a od części finansującej auto może odliczyć łacznie max 6 tyś przez cały okres trwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarejestruję je tutaj :) mam zameldowanie więc mogę je tu zarejestrować... oczywiście koszt ubezpieczenia będzie nieco wyższy ale przy dużej różnicy w cenie troszkę to potrwa zanim ubezpieczenie zje tą różnicę...

 

pamietaj o KFZ Steuer... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, nie bardzo rozumiem dlaczego miałbys nie odliczyc Vatu od comiesiecznej fvat za wynajem??? normalna kosztowa fvat i imho te 6 tys odliczenia tyczy sie tak jak dzioba napisał poźniejszego zakupu auta po tych 3 latach

Niestety tak nie jest. Nawet firmy wynajmu długoterminowego typu Arval, Leasplan itd. rozbijają Ci fakturę za wynajem na 2 składniki - koszt wynajmu i koszty serwisowe, administracji, ubezpieczenia itd. Robią to po to żebyć od drugiej części odliczył cały VAT, a od części finansującej auto może odliczyć łacznie max 6 tyś przez cały okres trwania umowy.

potwierdzam - niestety tak jest - firma leasingowa odlicza od zakupu ten "ograniczony" VAT i tylko taki przeniesie na leasingobiorcę. Wykup nie ma nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Rzeczpospolitej był duży artykuł nt. nowego genialnego patentu na bezpodatkowe sprowadzanie drogich samochodów - rejestruje się takie coś na pomoc drogową i w ten sposób oszczędza 18.6% akcyzy. Podobno w Polsce w zeszłym roku pojawiły się już nawet Ferrari jako pomoc drogowa :blink: sama rejestracja jest podobno banalna, wystarczy przykrecić hak, koguta i tasmę po bokach, oczywiście w 5 minut po zarejestrowaniu wszystko znika :dance: zainteresowanym polecam przeczytać wczorajszą rzepę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przeczytać:

 

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat-akcyza/135459,0,Jak-odliczyc-pelny-VAT-od-zakupu-samochodu-osobowego.html

 

Podsumowanie:

 

Przytoczona interpretacja wskazuje na bardzo interesującą praktykę podatkową, dzięki której podatnicy mogą odliczać 100% VAT naliczonego przy nabyciu samochodów osobowych. Mianowicie, aby odliczyć 100% VAT naliczonego, wystarczy zakupić samochód i wynająć go na okres minimum 6 miesięcy (przy czym taką umowę najmu można zawrzeć z własnym pracownikiem). Jak wynika z treści interpretacji, samochód może być wynajmowany do celów prywatnych pracownika, a jednocześnie może być wykorzystywany przez niego w celach służbowych. Z przytoczonej interpretacji wynika też, że zmiana wykorzystania samochodu (np. przeznaczenie go wyłącznie do celów służbowych) po upływie okresu najmu nie powoduje utraty prawa do pełnego odliczenia.

 

Ode mnie:

Ja to się zaczynam zastanawiać czy któryś z dealerów nie oferuje usługi podnajęcia sprzedawanego auta - klient kupuje auto u dealera, od razu wynajmuje je dealerowi na demo (może to być demo wystawowe, bez jeżdżenia) na 6 miesięcy, a potem je zabiera i używa go już do innych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...