Skocz do zawartości

Impreza WRX 2005 warto ?


wilu117

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem trochę na ten temat na forum ale są to zwykle informacje sprzed kilku lat i dotyczą starszych modeli Imprezy.

Głównie interesuje mnie temat eksploatacji tego auta, przeglądałem sklep internetowy z częściami do tego auta i stwierdzam że raczej nie jest jakoś strasznie drogo. Natomiast w internecie spotykam się nonstop z opiniami że utrzymanie tego auta jest bardzo drogie.

Jakie są typowe bolączki tego modelu ?

Generalnie nie jestem "upalczem" a auto miało by służyć do jazdy na codzień, średnio robię ok 20kkm rocznie.

Edytowane przez wilu117
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to najmniejsza różnica :)

Skrzynia STI nie do zabicia , hamulce o niebo lepsze WRX nie hamuje :wacko:, zawieszenie dużo twardsze , ukł kierowniczy o innym przełożeniu , co do silnika STI czy WRX cierpi na to samo :wacko: reszta ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "upalczem" a auto miało by służyć do jazdy na codzień

Normalnie mnie wzruszają takie wyznania. :rolleyes::biglol:

Wsiąkniesz w foruma,pojedziesz na parę spotów,poczytasz o pojeżdżawkach i upalankach.A wtedy........................ :mrgreen::yahoo:

Uznasz że warto spróbować jazdy po torze,lotnisku itp.Popatrzysz na pomodzone fury innych,posłuchasz o modach i innych takich.

Uznasz że musisz co zrobić ze swoim autem. :P Kroczek po kroczku i poszłooooooooo.Grube mody w toku. :P:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "upalczem" a auto miało by służyć do jazdy na codzień

Normalnie mnie wzruszają takie wyznania. :rolleyes::biglol:

Wsiąkniesz w foruma,pojedziesz na parę spotów,poczytasz o pojeżdżawkach i upalankach.A wtedy........................ :mrgreen::yahoo:

Uznasz że warto spróbować jazdy po torze,lotnisku itp.Popatrzysz na pomodzone fury innych,posłuchasz o modach i innych takich.

Uznasz że musisz co zrobić ze swoim autem. :P Kroczek po kroczku i poszłooooooooo.Grube mody w toku. :P:biglol:

 

weź i mnie nie strasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "upalczem" a auto miało by służyć do jazdy na codzień

Normalnie mnie wzruszają takie wyznania. :rolleyes::biglol:

Wsiąkniesz w foruma,pojedziesz na parę spotów,poczytasz o pojeżdżawkach i upalankach.A wtedy........................ :mrgreen::yahoo:

Uznasz że warto spróbować jazdy po torze,lotnisku itp.Popatrzysz na pomodzone fury innych,posłuchasz o modach i innych takich.

Uznasz że musisz co zrobić ze swoim autem. :P Kroczek po kroczku i poszłooooooooo.Grube mody w toku. :P:biglol:

 

weź i mnie nie strasz :D

 

toć to przecież zachęta jest ;)

kupuj i ciesz się subaru , wartoooooooooooooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem "upalczem" a auto miało by służyć do jazdy na codzień

Normalnie mnie wzruszają takie wyznania. :rolleyes::biglol:

Wsiąkniesz w foruma,pojedziesz na parę spotów,poczytasz o pojeżdżawkach i upalankach.A wtedy........................ :mrgreen::yahoo:

Uznasz że warto spróbować jazdy po torze,lotnisku itp.Popatrzysz na pomodzone fury innych,posłuchasz o modach i innych takich.

Uznasz że musisz co zrobić ze swoim autem. :P Kroczek po kroczku i poszłooooooooo.Grube mody w toku. :P:biglol:

 

weź i mnie nie strasz :D

 

mnie tez :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2005, czyli ewentualny budżet Buga lub Bloba STi.

Technicznie te samochody są bardzo zbliżone, a nawet starsze bywają lepsze. A zatem odpowiedzią jest: STi, a jeśli nie ma funduszy, to poprzednie generacje STi.

Lub doinwestowany i udokumentowany WRX - wiele osób zaczynało od WRX'ów i włożyło w nie majątki, sprzedając później te samochody za cenę wsadzonych bebechów.

 

Wybór masz. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał EVO...krótszy adres na forum, więcej gratów do tuningu w dziale sprzedam :)

A tak serio to jeżeli nie planujesz modów na 400KM+ ani upalania na torach, tylko zamierzasz jeździć zwyczajnie po mieście i nawet od czasu do czasu "spiłować" auto jak najdzie Cie ochota to WRX w zupełności wystarczy. Opinie typu nie hamuje, tłoki wychodzą bokiem, skrzynia z papieru etc. są moim zdaniem przesadzone.

Owszem w STI jest to bardzie pancerne ale nie dajmy się zwariować...przy użytkowaniu z głową, WRX pojeździ długo...

I na placyku pod sklepem bączki na dwójeczce też pokręcisz tak samo jak STI :rolleyes:

No chyba , że chcesz dobre auto do upalania to jak napisałem na początku....ja bym kupił EVO :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał EVO...krótszy adres na forum, więcej gratów do tuningu w dziale sprzedam :)

A tak serio to jeżeli nie planujesz modów na 400KM+ ani upalania na torach, tylko zamierzasz jeździć zwyczajnie po mieście i nawet od czasu do czasu "spiłować" auto jak najdzie Cie ochota to WRX w zupełności wystarczy. Opinie typu nie hamuje, tłoki wychodzą bokiem, skrzynia z papieru etc. są moim zdaniem przesadzone.

Owszem w STI jest to bardzie pancerne ale nie dajmy się zwariować...przy użytkowaniu z głową, WRX pojeździ długo...

I na placyku pod sklepem bączki na dwójeczce też pokręcisz tak samo jak STI :rolleyes:

No chyba , że chcesz dobre auto do upalania to jak napisałem na początku....ja bym kupił EVO :superhero:

 

Zgadzam się w 90%, co do bączków to WRXem tylko na śniegu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STI są droższe a fundusze też się liczą

 

Jaką kwotą dysponujesz? na tego planowane WRX ,bo jak ba być to jakiś wyniszczony STI to lepiej kup ładnego WRX i bardziej ucieszy.

 

Na pewno koszt utrzymania STI jest większy niż WRX ,przy przebiegach 20tyś km rocznie .

Raczej mało kto tu robi STI 20tyś km rocznie , już nie wspomnę o EVO ,samo paliwo ,oleje robi tu już ładną sumę

Może i WRX nie hamuje ale cena tarcz i klocków w STI może kogoś przyprawić o zawrót głowy

Subaru ogulnie nie jest tanim autem , a STI jest w czołówce i może być tak że nagle coś kleknie i niema z miłuj się ,

WRX łatwiej znaleść w ładniejszym stanie .

Łatwiej o części do WRX niż do STI

 

 

STI jest lepsze!!! bardziej wytrzymałe ,daje więcej frajdy,ładniejsze :) ale kosztuje więcej pod każdym wględam ,zakup ,części ,ogule sprawy eksploatacyje ,jak paliwo oleje ,mandaty ;)

 

Czy warto WRX 05rok pewnie że warto! ostatnie wydanie bloba ,jest tu taki czarny ładny BARDZO ŁADNY !!! na forum Kryształa ,poszukaj w nielegalu ale nie na sprzedasz ,chyba

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał EVO...krótszy adres na forum, więcej gratów do tuningu w dziale sprzedam :)

A tak serio to jeżeli nie planujesz modów na 400KM+ ani upalania na torach, tylko zamierzasz jeździć zwyczajnie po mieście i nawet od czasu do czasu "spiłować" auto jak najdzie Cie ochota to WRX w zupełności wystarczy. Opinie typu nie hamuje, tłoki wychodzą bokiem, skrzynia z papieru etc. są moim zdaniem przesadzone.

Owszem w STI jest to bardzie pancerne ale nie dajmy się zwariować...przy użytkowaniu z głową, WRX pojeździ długo...

I na placyku pod sklepem bączki na dwójeczce też pokręcisz tak samo jak STI :rolleyes:

No chyba , że chcesz dobre auto do upalania to jak napisałem na początku....ja bym kupił EVO :superhero:

Zgadzam sie w 100% z tym postem. Jak bedziesz jeździł tylko po mieście, nie będziesz upalał, kup WRXa, tańszy a też daje mnóstwo frajdy. A że nie hamuje i nie skręca? Dla tych co mają Porsche, to STi też nie skręca i nie jedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto czy nie, to jest dość złożony problem i nie da się jednoznacznie powiedzieć TAK lub NIE ... pooglądaj różne samochody, znajdź taki jaki Ci się podoba i go sobie po prostu kup :D

 

PS. Jak nie planujesz intensywnego upalania, to wrx (z dowolnego rocznika) jest super autem na co dzień, ciekawszym od konkurencji innych marek (głownie pod kątem wrażeń z jazdy) a i okazyjnie poupalać też można ...

 

Oczywiście STI jest lepszy od WRX'a pod każdym względem: jest szybszy, twardszy, głośniejszy, lepiej skręca, lepiej hamuje, więcej pali .... same plusy :D

 

A ja tam bym chciał WRX-a kombi :D;)

 

chcesz bugeye ;):question::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem niedawno przed tym samym pytaniem. Wg mnie warto. Koszty utrzymania nie są specjalnie straszne, jak się dba to i pojeździ, dla mnie puki co jest wystarczająco mocne, wystarczająco dobrze hamuje itd. Wiadomo STI lepszy, ale różnica w cenie/utrzymaniu jest duża.

Ja przed kupnem bałem się przede wszystkim tego, że zaraz się coś z silnikiem stanie, dlatego kupiłem świeżo po remoncie i puki co jestem spokojny. Jeszcze ważna kwestia, z czego się przesiadasz.

Polecam WRXa-warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...