Jump to content

przymarznięte szyby/drzwi czym smarować?

simonnt
 Share

Recommended Posts

jak w temacie, czym można przesmarować/ psiknąc na uszczelki drzwi żeby przy mrozie nie otworzyć drzwi tak żeby szyba została na uszczelce...psikałem przed sezonem jakims sprayem do uszczelek(silikon czy coś) ale jak dziś nie mogłem otworzyć przymarzniętych drzwi to myślałem, że albo wyrwe klamke albo szyba zostanie przy aucie(to minus drzwi bez ramek :)) . Macie jakiś sprawdzony środek dzięki któremu można bezproblemowo otwierać drzwi w zimę?

najlepszy znam w aptece srodek opatrunkowy ktoey bodaje silol sie nazywa lub nazywal. Wazylina brudzi bo rozpuszcza gume

Jak już ktoś pisał - tylko gliceryna. Stosuję raz przed zimą i wystarcza.

Próbowałem sztyftu sonax, Auto Uszczelki (czy jakoś tak) ale gliceryna jest bezkonkurencyjna.

Pozdr.

Jeżeli masz pod ręka nivea (ten niebieski, bialego softa nie tykaj - jest mocno nawilzajacy czyli ma w skladzie sporo wody), badz inny tlusty krem, bierz krem. Jeżeli mialbym specjalnie kupować, wzialbym gliceryne.

Ja dziś zacząłem test o od kremu Nivea Bambino taki różowy. Za tydzień mogę zdać relację. Uszczelki po prostu posmarowałem to grubiej to cieniej bez czyszczenia. Zobaczę jaki to da efekt.

gliceryna czy nivea?

Gliceryna, poza konserwowaniem gumy, wypiera wodę. Po posmarowaniu uszczelka "rosi" tak, że trzeba ją wytrzeć suchą szmatką. Więc de facto nie zostawiasz nic na powierzchni uszczelki => nie będziesz brudził szyb.

Pozdr.

mała uwaga poparta na autopsji , w sobotę wybrałem się na przejażdżkę po mieście i pokonawszy już około 30 km zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, chcąc go dolać miałem problem z otwarciem klapy :huh: okazało się że tam też jest uszczelka gumowa o której zapomniałem podczas smarowania gumy od drzwi :biglol:

gliceryna czy nivea?

Gliceryna, poza konserwowaniem gumy, wypiera wodę. Po posmarowaniu uszczelka "rosi" tak, że trzeba ją wytrzeć suchą szmatką. Więc de facto nie zostawiasz nic na powierzchni uszczelki => nie będziesz brudził szyb.

Pozdr.

Potwierdzam, sam stosuje gliceryne do uszczelek i jest git :)

mała uwaga poparta na autopsji , w sobotę wybrałem się na przejażdżkę po mieście i pokonawszy już około 30 km zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, chcąc go dolać miałem problem z otwarciem klapy :huh: okazało się że tam też jest uszczelka gumowa o której zapomniałem podczas smarowania gumy od drzwi :biglol:

Dobrze wiedzieć, dzięki z info. :)

Edited by Abbaman