Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, gourmet napisał:

Tzn. w mikrorurkę i całość w peszel, czy tylko w mikrorurkę? Mikrorurka ma fi wewn.4 mm, peszel >11. Na logikę łatwiej wyciągać i wkładać z szerszej.

Mikrorurka wystarczy, światłowód się wtłacza do środka smarując płynem i nie ma prawa się nigdzie zaczepić w środku. Tylko pamiętaj żeby nie było załamań, trzeba zachować duże promienie gięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, gourmet napisał:

Jak rozwiązuje się przejście przez narożniki wewn. i zewn.?

Ja gubiłem kąt narożnika wysokością, ale miałem trochę łatwiej bo mikrorurka poleciala w szkielet. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kompromis. Ponieważ światłowód dochodzi wyłącznie do routera, a stamtąd wi-fi lub zwykłą skrętką, wykonam miejsce pod router na wejściu do mieszkania. Czyli gniazdo 230V i kilka kabli UTP zatopionych w tynk zakończonych tam, gdzie będą odbiorniki sygnału.

45 minut temu, dobee napisał:

Hmm..moze przewiercic po skosie naroznik i w przewiercie puscić rurke???

Na zewnętrzny to dobry patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gourmet napisał:

Znalazłem kompromis. Ponieważ światłowód dochodzi wyłącznie do routera, a stamtąd wi-fi lub zwykłą skrętką, wykonam miejsce pod router na wejściu do mieszkania. Czyli gniazdo 230V i kilka kabli UTP zatopionych w tynk zakończonych tam, gdzie będą odbiorniki sygnału.

Na zewnętrzny to dobry patent.

 

Dom czy mieszkanie?

Remont czy budowany wlasnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to o ile moge doradzic, to zapewne bedziesz to jakos "oslanial/zabudowywal", w sensie ten router, kable itd... w jakiejs szafce moze na pawlaczu itd..

 

Zakup sobie takie cos:

https://www.speckable.pl/pl/product/24934,uchwyt-scienny-do-urzadzen-rack-19-4u-330mm-czarny-neku

 

i jakis patch panel:

https://www.speckable.pl/pl/product/3891,patch-panel-rack-19-kat-6-24p-utp-z-polka-1u-czarny-neku

 

+ polka:

https://www.speckable.pl/pl/product/20719,polka-stala-do-szafy-rack-19-1u-250mm-czarna-neku

 

Nie bedziesz mial burdlu i plataniny kabli. 

 

Ewentualnie jak 19" to za szeroko to poszukaj analogicznych dupereli ale na 10"

I jak majstry beda Ci kable ze sciany wypuszczac to niech Ci jakis przepust zaloza a nie po prostu wywala i zaszpachluja :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sąsiedzi raportują, że w naszej spokojnej jak dotąd okolicy pojawili się złodzieje i włamania mają miejsce coraz bliżej nas. 

Doradźcie proszę, jaką wybrać kamerę Wi-Fi, z podczerwienią, aktywowaną ruchem, alarmującą i zapisującą zdarzenia ? 

 

Po wpisaniu hasła, wyskoczyła mi np. taka, ale nie wiem czy to dobry produkt/producent ? 

https://orllo.pl/kamera-zewnetrzna-obrotowa-zoom-wifi-goodcam-z10.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze nie pomoge CI z konkretnym modelem, ale pare porad wujka dobra rada na zasadzie nie znam sie to sie wypowiem :)

1. Opcja wykrywania ruchu czasami jest problematyczna.

2. Zapisywanie na wbudowanej karc ie nie ma sensu IMHO.

3. Kamery srednio sprawdzaja sie jako "straszak" czy ogolnie w sytuacjach gdzie masz zlodzieja.

 

#1 - Jak nie zadziala nie masz nagrania

#2 - Jak zlodziej wie co robi to pieprznie w kamere i zabiererze ja razem z reszta gratow w tym i karta z nagraniem

#3 - Wystarczy ze ma na sobie kaptur. Tyle z kamery.

 

Instalowalem co ciekawe praktycznie taka sama kamere (tylko z LTE) kumplowi przy stajni. On to mial na dupnym slupie ktory zreszta w tym celu zbudowal z jakims panelem i akumulatorem.

 

Sama kamera jest OK, proces odnajdywania i apka troche irytujaca ale dziala OK wiec w sumie nie ma co sie specjalnie czepiac.

 

Ale jezeli chodzi o straszaka na zlodzieja to naprawde srednio. Jak sie obawiasz to zamiast wywalac 900 na kamere chyba lepiej z jakims alarmowcem pogadac niech Ci zalozy centralke z paroma bezprzewodowymi czujkami dookola chatki czy co tam wymysli z monitoringiem do stacji.

 

I jeszcze tylko dodam ze mam wlasnie kumpla pasjonata alrmow i monitoringow :) ktory w tym siedz po uszy, co oznacza ze robi cos dobrze, czyli dobiera optyke pod konkretna sytuacje, ustala gdzie ma byc kamera, zeby widziala inna kamere itd itp...

Jak mam jakiegos klienta ktory potrzebuje alarm albo monitoring to wlasnie kumpel to ogarnia ale zawsze powtarza mi ze kamery w przypadku sytuacji "zlodziejskich" nic nie daja, chyba ze zlodziej to skonczony idiota.

 

Jak chcesz dam Ci do niego numer to sobie pogadacie. I nie probuje nic Ci sprzedac, ale po prostu podpowie Ci co i jak. Oczywiscie nieodplatnie :) Wiecej dowiesz sie niz od takich domoroslych specow jak ja.

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piwozniak napisał:

Obawiam sie ze nie pomoge CI z konkretnym modelem, ale pare porad wujka dobra rada na zasadzie nie znam sie to sie wypowiem :)

1. Opcja wykrywania ruchu czasami jest problematyczna.

2. Zapisywanie na wbudowanej karc ie nie ma sensu IMHO.

3. Kamery srednio sprawdzaja sie jako "straszak" czy ogolnie w sytuacjach gdzie masz zlodzieja.

 

#1 - Jak nie zadziala nie masz nagrania

#2 - Jak zlodziej wie co robi to pieprznie w kamere i zabiererze ja razem z reszta gratow w tym i karta z nagraniem

#3 - Wystarczy ze ma na sobie kaptur. Tyle z kamery.

 

Instalowalem co ciekawe praktycznie taka sama kamere (tylko z LTE) kumplowi przy stajni. On to mial na dupnym slupie ktory zreszta w tym celu zbudowal z jakims panelem i akumulatorem.

 

Sama kamera jest OK, proces odnajdywania i apka troche irytujaca ale dziala OK wiec w sumie nie ma co sie specjalnie czepiac.

 

Ale jezeli chodzi o straszaka na zlodzieja to naprawde srednio. Jak sie obawiasz to zamiast wywalac 900 na kamere chyba lepiej z jakims alarmowcem pogadac niech Ci zalozy centralke z paroma bezprzewodowymi czujkami dookola chatki czy co tam wymysli z monitoringiem do stacji.

 

I jeszcze tylko dodam ze mam wlasnie kumpla pasjonata alrmow i monitoringow :) ktory w tym siedz po uszy, co oznacza ze robi cos dobrze, czyli dobiera optyke pod konkretna sytuacje, ustala gdzie ma byc kamera, zeby widziala inna kamere itd itp...

Jak mam jakiegos klienta ktory potrzebuje alarm albo monitoring to wlasnie kumpel to ogarnia ale zawsze powtarza mi ze kamery w przypadku sytuacji "zlodziejskich" nic nie daja, chyba ze zlodziej to skonczony idiota.

 

Jak chcesz dam Ci do niego numer to sobie pogadacie. I nie probuje nic Ci sprzedac, ale po prostu podpowie Ci co i jak. Oczywiscie nieodplatnie :) Wiecej dowiesz sie niz od takich domoroslych specow jak ja.

 

 

 

Bardzo Ci dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Sąsiedzi raportują, że w naszej spokojnej jak dotąd okolicy pojawili się złodzieje i włamania mają miejsce coraz bliżej nas. 

Doradźcie proszę, jaką wybrać kamerę Wi-Fi, z podczerwienią, aktywowaną ruchem, alarmującą i zapisującą zdarzenia ? 

 

Po wpisaniu hasła, wyskoczyła mi np. taka, ale nie wiem czy to dobry produkt/producent ? 

https://orllo.pl/kamera-zewnetrzna-obrotowa-zoom-wifi-goodcam-z10.html

 

 

 

Hmmm ja tam się może i nie znam ale raczej bym zainwestował w dobre ubezpieczenie niż w podgląd tego jak włamywacz "buszuje" w moim domu/mieszkaniu. 

No może i w jedno i drugie ale w pierwszej kolejności w ubezpieczenie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PiotrGS napisał:

Hmmm ja tam się może i nie znam ale raczej bym zainwestował w dobre ubezpieczenie niż w podgląd tego jak włamywacz "buszuje" w moim domu/mieszkaniu. 

No może i w jedno i drugie ale w pierwszej kolejności w ubezpieczenie. 


Dobry kierunek.
W PZU, ubezpieczenie od dewastacji, podpalenia, zalania, losowych + OC (gdyby na naszej posesji złodziej się poślizgnął i złamał nogę, to wtedy ma prawo do roszczenia :ok:) to koszt 845 pln/rok przy wartości domku 100k i moim kodzie pocztowym, gdzie odnotowano spory wzrost włamań i kradzieży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:

Dobry kierunek.
W PZU,

No może nie najgorszy ale znam lepsze.

Jest taka firma z Sopotu co jej nazwa jest tożsama z nazwą ulicy (H.....)  gdzie jest jej centrala :). Mają mniej wyłączeń niż PZU i mniej jest problemów z ew wypłatą odszkodowań. Umówmy się iż nie ma takiej firmy która chętnie wypłaca i to duuuużo $$$ :) (bo wielu z nas miało z nimi do czynienia) ale są te mniej "złe":) - czasem trzeba "tupnąć nogą"  by coś dopłacili.

Pozdrawiam

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że jak „przyjdzie co do czego”, to to towarzystwo na „H”, mniej chętnie płaci niż PZU, ale to jakby nawiasem. A u @Blixten to ubezpieczenie coś drogie mimo wszystko. W takiej jednej firmie na „G” mam ubezpieczoną chatę, nawet z płotem, i jest taniej .
A co do systemów, ja tam jestem zwolennikiem robienia wszystkiego co się da. Kamery, spięte z ochroniarnią, systemem alarmowym i nie wiem co tam jeszcze - mam.
Ale i tak sąsiad mój - Radosław, to skarb najprawdziwszy .

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, B-52 napisał:


Ale i tak sąsiad mój - Radosław, to skarb najprawdziwszy emoji57.png.

To najlepszy alarm. Jakieś 2 tygodnie temu sąsiad mi wysłał smsa że właśnie wystraszył typa, który był mocno zainteresowany co mamy w domu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam odnośnie zabezpieczenia przeciekającego dachu starej altanki na RODOsie. Dach na altance jest obecnie pokryty papą która w 2 miejscach przepuszcza już wodę do środka. Sama konstrukcja wydaje się być w miarę solidna bo z tego co widziałem na dachu są ułożone 4cm deski. Potrzebuję na szybko go teraz zabezpieczyć przed zimą. Mam juz kupiona blachodachowke i teraz pytanie czy można ją przykręcić bezpośrednio wkrętami farmerskimi do obecnego dachu czy trzeba pod to robić jakaś konstrukcję. Sama altanka już ma swoje lata i nie ma sensu za bardzo w nią inwestować. Chodzi tylko o to żeby woda nie lała się przez dach. Dodam że po środku jest już trochę zapadnięty. Nie miałem nigdy doczynienia z taką robotą więc dajcie jakieś rady i pomysły jak to najlepiej zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hestia to dziadostwo, podobnie warta. Z pierwszej korzystalem po włamaniu, z drugiej po tym jak mi drzewo na dom padło. Se problemy i wykręty by dać jak mamiej lub zataić co mi się należy. Na szczęście dobry agent trochę pomógł.

Pd 9 lat PZU i spokój. Za wszystko place 1600 za dom na 1,6mln domek gospodarczy, ruchomości ma Zewnątrz, małą architekturę, OC jak komuś spadnie gałąź ma głowę etc.

Miałem przepięcie i spaliła się pompa w piecu + siłownik bramy. Wypłacił i z rachunku wymiany. Zajumali mieble tarasowe - zapłacili

 

Również uważa, ze mię ma lepszego ubezpieczenia podruznego niż PZU po tym jak nas super obsluzono z leczeni dentystyczmym 5-latka w Bangkoku. W porównaniu z Wartą i zerwanym więzadłem we Francji to przepaść. Warta to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zabraknie tynku. W hurtowni gdzie kupuję zazwyczaj zabrakło, pojechałem do OBI bo najbliżej. Właśnie rozpakowywali paletę (jakiś absurd, pracownik ręcznie przekładał worki z pełnej palety na pustą paletę:facepalm:), załadowałem worki wyprodukowane 3:o dni temu. Z osobliwą promocją - worek zmniejszony z 30 do 25 kg, cena za worek niższa, ale w przeliczeniu na kilogramy wyższa:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gourmet napisał:

Niedługo zabraknie tynku. W hurtowni gdzie kupuję zazwyczaj zabrakło, pojechałem do OBI bo najbliżej. Właśnie rozpakowywali paletę (jakiś absurd, pracownik ręcznie przekładał worki z pełnej palety na pustą paletę:facepalm:), załadowałem worki wyprodukowane 3:o dni temu. Z osobliwą promocją - worek zmniejszony z 30 do 25 kg, cena za worek niższa, ale w przeliczeniu na kilogramy wyższa:rolleyes:.

Z wagą to norma, po prostu na markety są Goldbandy 25kg a nie 30, MP75l to chyba nawet 20. Kleje do płytek zamiast 25kg są 22,5kg albo 20kg. Taki bajer :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...