Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2018 o 09:32, rombu napisał:

 

Widzę, że dałeś strzałkę w dół.

W jakiej spółdzielni chcesz zgłaszać tą wymianę bezpieczników w prywatnym domu ?

Weź się ogarnij.

 

Radzę dokształcić się zdać egzamin państwowy SEP (normy, ustawy) to wtedy ogarniesz sprawę i nie będziesz pisać głupot na forum ! Prokuratorowi powiesz: "każdy sam może grzebać w instalacji elektrycznej" ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownego rozwiązania na regały, szafki do garaży. 

 

Macie jakieś sprawdzone, sensowne rozwiązanie?

 

Regały, plus stół roboczy... 

 

Kupiłem kiedyś jedną sztukę czegoś takiego: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/regaly/regaly-metalowe-wolnostojace/regal-metalowy-metalkas-stabil-120-x-40-x-180-cm-ocynkowany.html

 

I wbrew nazwie stabilność zero :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam coś takiego https://www.jula.pl/catalog/artykuly-budowlane-i-farby/przechowywanie/polki-i-szuflady-do-skladowania/polki-do-przechowywania/regal-magazynowy-666023/

nie ma jako takich półek tylko siatkę ale do przechowywania większych rzeczy jak najbardziej się przydaje.

Mam też takie z jak z Castoramy ale tam gdzie blisko podjeżdzam autem w zimę do nich to od dołu zaczęły 

rdzewieć. Moim zdaniem one się nadają na położenie na nich czegoś i zapomnieniu o tym, bo kilkukrotne

wstawianie i wystawianie powoduje, że regał co raz bardziej się chwieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chojny napisał:

Szukam sensownego rozwiązania na regały, szafki do garaży. 

 

Macie jakieś sprawdzone, sensowne rozwiązanie?

 

Regały, plus stół roboczy... 

 

Kupiłem kiedyś jedną sztukę czegoś takiego: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/regaly/regaly-metalowe-wolnostojace/regal-metalowy-metalkas-stabil-120-x-40-x-180-cm-ocynkowany.html

 

I wbrew nazwie stabilność zero :toobad:

 

Niestety robią to z takich cienkich blaszek jak puszki na napoje, po zakotwieniu do ściany trzyma jako tako i coś lekkiego można ułożyć.
Jeśli chodzi o coś solidnego i w miarę przyjaznego dla portfela to polecam kątowniki perforowane. Kupujesz na metry, dobierasz wymiary jakie Ci pasują, skręcasz śrubami, a na półki sklejka lub płyty. Jest to znacznie stabilniejsze bo profile mają ściankę 2-4 mm, a nie 0,4 mm jak marketowe wynalazki.
Stołu warsztatowego szukaj zrobionego z profili zamkniętych, albo zleć jakiemuś spawaczowi w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sensownego rozwiązania na regały, szafki do garaży. 
 
Macie jakieś sprawdzone, sensowne rozwiązanie?
 
Regały, plus stół roboczy... 
 
Kupiłem kiedyś jedną sztukę czegoś takiego: https://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/regaly/regaly-metalowe-wolnostojace/regal-metalowy-metalkas-stabil-120-x-40-x-180-cm-ocynkowany.html
 
I wbrew nazwie stabilność zero :toobad:

Ja zamiast regałów kupiłem szafki i tablice na ścianę ma narzędzia . Stołu raczej nie będę kupował , Man w firmie :)
a29e50b2fcd2701df0714ea1b2eee7ac.jpg
14207c61363cd53055aa1928af5d61ad.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojny można samemu zrobić stół http://rrrekin-budowa.blogspot.com/2013/05/skadany-sto-warsztatowy.html?m=1 oczywiście imadło to podstawa ;).

 

W Castoramie przecinają płyty ;).  

 

Regał możesz przymocować do ściany, czy nawet zrobić jakieś kątowniki.

 

 

 

Miarka do ręki i robisz wszystko po swojemu tym bardziej, że to garaż a nie kuchnia. Zawsze mogę doradzić stolarza. Pomyśl o lodówce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chojny napisał:

Chyba poszukam klamotów z jakiegoś starego warsztatu do kupienia. Te nowe i plastikowe jakoś mi nie leżą. Nie mają klimatu. :(

 

 

Coś takiego ? :

https://www.olx.pl/oferta/stol-warsztatowy-slusarski-ciezki-CID628-IDvv24j.html#731e0259e7

Ten jest fajny https://www.olx.pl/oferta/stol-warsztatowy-z-imadlem-metalowy-solidny-CID628-IDvAqbz.html#4feb23c79f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:

Dokładnie tak sobie wyobrażałem stół w garażu :thumbup:

 

Jak się ogarnę z tematami pierwszej potrzeby to zacznę polowanie :)

Ja chcę kupić garaż przy moim bloku. Problem jest taki, że są cztery wolne, ale w żadnym nie są uregulowane sprawy spadkowe. Są to małe garaże i dlatego kombinuję już przyszłościowo z rozkładanym stołem :). Teraz do Subaru mam 15 minut drogi z buta :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

Teraz do Subaru mam 15 minut drogi z buta :facepalm:.

 

 

Pociesz się, że do jednego Subaru mam godzinę jazdy w korkach a do drugiego pół... ;) 

 

Ale już niedługo całe stadko będzie wreszcie w jednym miejscu. :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

Ale już niedługo całe stadko będzie wreszcie w jednym miejscu. :yahoo:

To super :). Znajomy pokazał mi mega garaż. Pełna kulturka kanapa, lodówka, TV LCD.  Chłopaki należeli do jakiegoś klubu motocyklowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, powierzchnia 4000m2, ziemia gliniasta , mocno nasłoneczniona. Jaka trawę polecacie żeby nie splajtowac na samym koszcie trawy. Będą tam dzieciaki biegały, ktoś tam czasem przejdzie i w kilku miejscach będzie przejeżdżac auto.

Ziemia już została zrównana spychaczem, nie ma chwastów. Jest jako tako ubite, teraz będę organizował traktor z jakąś broną a potem chciałbym to zasiac.

 

Jeśli chodzi o pytanie powyżej o pompę ciepła - Uzytkuje PC od roku i w miarę dało radę, choć możliwe że u mnie jest nieco za mała pompa do powierzchni więc dużo grzała ale też to była pierwsza zima w domu po zamieszkaniu więc się musiał dom wygrzac. Ogólnie jeśli masz podlogowke to pompa ogarnie.

Napisz konkretnie co chcesz wiedzieć, jest na forum kilka osób z PC.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PLayer napisał:

Panowie i Panie, powierzchnia 4000m2, ziemia gliniasta , mocno nasłoneczniona. Jaka trawę polecacie żeby nie splajtowac na samym koszcie trawy. Będą tam dzieciaki biegały, ktoś tam czasem przejdzie i w kilku miejscach będzie przejeżdżac auto.

Ziemia już została zrównana spychaczem, nie ma chwastów. Jest jako tako ubite, teraz będę organizował traktor z jakąś broną a potem chciałbym to zasiac.

 

Pojechałem do LM, kupiłem najtańszą trawę w workach po 6 czy 8kg, przyjechał nasz dotychczasowy ogrodnik, wysiał, posypał nawozem jakimś, zaczęło kiełkować po tygodniu, po 2 tygodniach zrobił oprysk, po 3 zielono, po 4 trawa jak dywan. Ledwo nadążam kosić. 

 

Przy "trawniczku" bym się pewnie zastanawiał nad dobraniem lepszej mieszanki czy coś, ale od pewnego areału i połączenia w dalszej części z łąką kwietną, czyli dużą szansą na zasiew innych roślinek z okolicy to nie bardzo ma to sens. 

 

Ważne abyś miał system nawadniania, który w razie takich suszy jak w tym roku podał odpowiednia ilość wody. 

 

Z tym że mamy ziemię taką, że "wbijam patyk i wyrasta drzewo". ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w trawę z rolki ( 3 letnia ) i nie żałuje , oczywiście system nawadniania to podstawa . Do tego automatyczna kosiarka i efekt taki ze stadion narodowy by się nie powstydził ;) .
8d0e9273c55aa04458f827dc89b7c782.jpg

Z tym ze ja nie mam hektarów trawy :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, pytanie ile m2 ma ta kosiarka do koszenia? sam się zastanawiam nad czymś takim ale ja mam pod samym domem około 1500m2+ następne 3500m2 łąki. Wiem, że łąkę taka kosiarka nie ogarnie (mam traktorek na tą łąkę)ale żeby chociaż pod domem dała radę.

 

Co do PC to od 3 lat użytkuję i nie zamieniłbym jej na nic innego. Dom 160m2, tylko podłogówka, w pompie od razu wyłączyłem

grzałkę elektryczną, bo mój instalator stwierdził, że tak trzeba dobrać PC żeby działało bez niej. PC wziąłem od razu o "rozmiar większe" (chyba mam 7.6kW) niż wychodziło z wyliczeń do tego ma 3 odwierty i tak samo z wyliczeń wychodziło, 3x60 metrów, a ja zrobiłem 3x80 metrów. W zimę mam w domu zawsze 22 stopnie, rachunki za prąd w zimę wychodzą w okolicy 550zł za wszystko (ogrzewanie+ciepła woda+dom) i to chyba jest do zaakceptowania. Najważniejsze to brak kotłowni i myślenia o zimie żeby kupić węgiel, ekogroszek itd- u mnie kotłownia to teraz spiżarnia, a PC stoi w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leinad napisał:

carfit, pytanie ile m2 ma ta kosiarka do koszenia? sam się zastanawiam nad czymś takim ale ja mam pod samym domem około 1500m2+ następne 3500m2 łąki. Wiem, że łąkę taka kosiarka nie ogarnie (mam traktorek na tą łąkę)ale żeby chociaż pod domem dała radę.

 

Nic innego jak traktorek i najlepiej bez kosza, bo utylizacja ściętej trawy to przy takich metrach przyczepy od ciągnika... wiem co piszę bo raz przerabiałem w ramach testów traktorek z koszem i zbieranie trawy. Dramat. 

 

Do traktorka zawsze fajnie mieć pług czy przyczepkę można poodgarniać na działce różne sprawy. Do niedawna zwyczajnie jeździłem "załatwiać sprawy na działce" Land Roverem ale od czasu zagospodarowania finalną trawą trochę mi szkoda ;) 

 

Automaty są dobre na trawniczki, skwerki a na łąki i duże areały typu stadion tylko traktorek, chyba że robot przemysłówka ale sprawa ma się tak samo jak z profi traktorkami  ;) 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leinad napisał:

carfit, pytanie ile m2 ma ta kosiarka do koszenia

ok 80 m2

Godzinę temu, chojny napisał:

Automaty są dobre na trawniczki

husqvarna ma modele obsługujące 5000m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny, mam ciągniczek razem z koszem (https://www.i-ogrod.pl/mtd-75-platinum-rd-kosz-105cm-24km-p-614.html) , a z utylizacją trawy nie mam dużego problemu, bo ma gdzie tą trawę wywozić ale chyba jednak będę za rok szukał czegoś jak Husqvarna Rider żeby było tylko mulczowanie , bo u mnie tylko do kosza można. Łąkę koszę bez kosza, bo nie ma problemu, że trawą pobrudzę 

cały dom, trawa wylatuje na kilka metrów do tyłu, leci jak z kombajna ;)  co do przyczepki to się prawie zgodzę, prawie, bo 

żeby pojeździć po lesie lub jakiś nierównościach to już się nie da, kosisko jest za nisko, a zdejmownie jego zajmuje za dużo czasu i tutaj znowu Husqwarna ma przewagę, bo można unieść kosisko bardzo wysoko (pozycja serwisowa). 

 

PLayer, tak 550 zł miesięcznie ale tylko w okresie zimowym w letnim około 320 zł

 

 

carfit, to na 80m2 bardzo fajna sprawa i też bym się nie zastanawiał żeby myśleć jeszcze o koszeniu,

widziałem tą husqwarnę na filmikach i może to też być jakaś opcja do przemyślenia, na szybkiego policzyłem, to żeby skosić 5000m2 kosiarka będzie potrzebowała około 34 godzin (praca+ładowanie), na wiosnę wybiorę się gdzieś na prezentację

i zobaczę co to potrafi, 

tutaj jest fajna ;) https://decofire.pl/ogrod/roboty-koszace-kosiarki-automatyczne/kosiarki-automatyczne-ambrogio-robot-proline/robot-koszacy-akumulatorowy-l400-b-ambrogio-robot

i to nie największa jaką mają

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, carfit napisał:

ok 80 m2

husqvarna ma modele obsługujące 5000m2 :)

 

Dlatego napisałem o robotach "przemysłowych"... choć akurat tej Husqvarny nadal by nam nie starczyło  ;) 

 

 

22 minuty temu, leinad napisał:

co do przyczepki to się prawie zgodzę, prawie, bo 

żeby pojeździć po lesie lub jakiś nierównościach to już się nie da, kosisko jest za nisko, a zdejmownie jego zajmuje za dużo czasu i tutaj znowu

 

Masz nie taki traktorek jak trzeba :P MTD jest za mały, dlatego wybraliśmy Simplicity. Idzie jak zły po terenie a do tego ma szperę. Są też z napędem 4x4 ale po testach nie było to u nas konieczne. 

 

Akurat mam fotę z przejazdu z przyczepą i "załadunkiem" po lesie ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_0441.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leinad napisał:

 

Zbierasz liście? Zawsze przelatywałem po nich kosiarką, która je mieliła. 

 

Zgrabiane były tylko tam, gdzie było ich naprawdę dużo (pod wierzbą np.) i na trawniczkach "reprezentacyjnych" przed domem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...