Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

 Nie mierzę wilgotnosci, bo się nie dorobiłem wilgotnościomierza, (mam gdzieś taki do drewna, ale gdzie?) po za tym dobrze w swoim domu się czuję. Może za często podłogę myjemy, prania za dużo, wspomniane akwarium choć szczelnie przykryte - strat wody w nim nie ma.

Parkiet sam robiłem, mogę fotki Ci przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w firmie dostawcy od parkietów i paneli w grudniu byli na plotkach i postulują żeby im umożliwić montowanie czujniczków pod parkietem, żeby w razie reklamacji tyłki mogli swoje chronić: mierzy to wilgotność i temperaturę na wypadek gdyby klient pałkę przegiął/przegrzał z podłogówką. W sumie dobry patent, ale tylko na Polskę przejdzie może. W DE certyfikaty i tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować sobie dobrą stację pogodową. Pokaże i temperatury i wilgotności i ciśnienie. Na dodatek dostaje dokładny czas przez GPS z Kolonii.

z tym "dobra", to trzeba pare setek na taka z kalibracja wydac. Mialem trzy rozne sztuki (jedna juz padla, dwie na roznych pietrach) i wilgotnosc podaja +/-5%. W sumie to wystarczy, by zorientowac sie w trendach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką z LIDLA za 60zł z czujnikiem zdalnie wysyłającym dane. Działa już kilka lat i bez zarzutu. Baterie wymieniam co dwa lata. Do mierzenia wilgotności mam jakiś rosyjski przyrząd wojskowy i działa doskonale

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką z LIDLA za 60zł z czujnikiem zdalnie wysyłającym dane. Działa już kilka lat i bez zarzutu. Baterie wymieniam co dwa lata. Do mierzenia wilgotności mam jakiś rosyjski przyrząd wojskowy i działa doskonale

no wlasnie taka mi padla - a konkretnie wlasnie czujnik wilgotnosci w bazie oraz czujnik zewnętrzny w calosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam taką z LIDLA za 60zł z czujnikiem zdalnie wysyłającym dane. Działa już kilka lat i bez zarzutu. Baterie wymieniam co dwa lata. Do mierzenia wilgotności mam jakiś rosyjski przyrząd wojskowy i działa doskonale

no wlasnie taka mi padla - a konkretnie wlasnie czujnik wilgotnosci w bazie oraz czujnik zewnętrzny w calosci.

 

 

 

To zapytaj w sklepie żeglarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Koledzy, z uwagi i zaczalem budowac dom, szukam jakies okazji cenowych na plytki, parkiety i armature, ma ktos moze jak pomoc ?

 

Ja jestem już prawie po zakończeniu budowy domu (zostało kilka drobiazgów w środku ) i odradzam ci kupowanie w marketach miałem znajomych co brali i nie są zadowoleni (np serie płytek kończą się po wyprzedaniu i jeśli nie daj coś się stanie płytka odpryśnie a nie kupiłeś kilku zapasowych to już nie dokupisz). Jak wiadomo na market idą rzeczy, które nie sprzedały się w sklepach tzw pozostałości za niższa cene. Ja dostałem bardzo dobrą cenę na płytki, drzwi w sklepie Fachowiec mają kilkanaście sklepów w Polsce. Rabat dostałem kilkutysięczny i można negocjować ceny polecam w 100% bardzo rzetelny sklep przynajmniej w Częstochowie.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast ze sklepem Fachowiec mam niemiłe wspomnienie. Ale to sklep w żyrandowie a wiadomo Każdy fachowiec to inna bajka.

 

Panowie ogólnie ja mogę dużo pomoc oraz przebić każda ofertę jeśli Chodzi o dach (oczywiście na tym samym materiale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już prawie po zakończeniu budowy domu (zostało kilka drobiazgów w środku ) i odradzam ci kupowanie w marketach miałem znajomych co brali i nie są zadowoleni (np serie płytek kończą się po wyprzedaniu i jeśli nie daj coś się stanie płytka odpryśnie a nie kupiłeś kilku zapasowych to już nie dokupisz)

To jest czesciowa prawda - sa artykuly powszechnie dostepne, sa takie, ktore w marketach sa zawsze i sa takie, ktore maja swoje nazwy wlasne marketowe i trudno lub nawet nie sposob kupic je gdzie indziej.

. Jak wiadomo na market idą rzeczy, które nie sprzedały się w sklepach tzw pozostałości za niższa cene.

Nie wiadomo - to mit.

Ja dostałem bardzo dobrą cenę na płytki, drzwi w sklepie Fachowiec mają kilkanaście sklepów w Polsce. Rabat dostałem kilkutysięczny i można negocjować ceny polecam w 100% bardzo rzetelny sklep przynajmniej w Częstochowie.

Budowlanka (i np. opony samochodowe, czesci itp.), to branza, gdzie cena katalogowa jest z kosmosu i byle sklep dla byle czlowieka z ulicy na wiele produktow daje domyslnie dwucyfrowy "rabat". Poniewaz kazdy daje zblizony dwucyfrowy rabat, to taka "okazja" przestaje byc okazja.

 

Z doswiadczenia - warto rozejrzec sie po skladach i hurtowniach budowlanych, ale zyskac mozna maks pare % od sredniej ceny rynkowej. Im wiecej rzeczy w trakcie budowy bierze sie z jednego skladu/hurtowni, tym wieksze upusty mozna dostac, wiec warto od razu szukac na poczatku takiego sklepu, ktory ma najszerszy asortyment na caly stan surowy zamkniety i oferuje dla stalych klientow sprzedaz na telefon z faktura pro forma (platne przelewem) i tanim lub nawet darmowym dowozem - takze drobnych ilosci (procz HDSa musi dysponowac tez mniejszym busem i byc niedaleko inwestycji). Jeszcze jedno kryterium, to mozliwosc zwrotow niewykorzystanych materialow w ilosciach wiekszych i mniejszych.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budową to temat rzeka.

Ja zakończyłem budowę w 2014. Budowałem dom niecały rok.

Jeśli chodzi o materiały do wykończenia to szukaliśmy głównie w internecie.

Ale przykładowo wybraliśmy zlewozmywak na internecie gdzie najtaniej kosztował 999zł i któregoś razu będąc w Leroy Merlin natrafiliśmy na ten zlew bo mieli wymiane ekspozycji. I Pan przyniósł nam nowy w kartonie za 549zł. Identyczny.......

 

zatem ogólnie jak wiemy co chcemy dokładnie to nawet chodząc w markecie gdzie jest masówka można znaleźć coś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przykładowo wybraliśmy zlewozmywak na internecie gdzie najtaniej kosztował 999zł i któregoś razu będąc w Leroy Merlin natrafiliśmy na ten zlew bo mieli wymiane ekspozycji. I Pan przyniósł nam nowy w kartonie za 549zł. Identyczny.......

 

zatem ogólnie jak wiemy co chcemy dokładnie to nawet chodząc w markecie gdzie jest masówka można znaleźć coś dobrego

Oczywiscie - zlew tak samo kupilem w markecie (Casto) w dokladnie takiej samej sytuacji i b. podobna roznica cenowa.

 

Ze stanem surowym w internecie jest o tyle problem, ze ceny internetowe sa b. dobre, ale albo loco magazyn, albo caly TIR, a az tyle nie potrzebujemy materialow. Za to wykonczeniowka (plytki, instalacje, kotly, grzejniki, panele, deski, baterie, wyposazenie lazienek itp. itd.) jak najbardziej internet. Ja znalazlem sklep internetowy z siedziba w moim miescie, w ktorym cena byla porownywalna z najnizszymi wycenami internetowymi w Polsce i zamowilem calosc do dwoch lazienek i troche innej wykonczeniowki z dodatkowym jeszcze rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z doswiadczenia - warto rozejrzec sie po skladach i hurtowniach budowlanych, ale zyskac mozna maks pare % od sredniej ceny rynkowej

 

Ale ja sprawdzałem wszystkie sklepy u mnie w mieście i tam dostaliśmy najlepszy rabat i innych sklepach to dopiero kosmos był, tak samo z oknami kilka tysi taniej było w mniejszej prywatnej firmie niż w wielkim sklepie :). Ja się ciesze ze już jestem po budowie mnie zajęło to kilka lat ale bez kredytu na 25-30 lat wszystko za gotówke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci gratuluję jak za gotówkę dom wybudowales.

Niestety teraz młodzi w 99%jeśli chcą się pobudowalem to tylko kredyt. Super jak coś od rodziców dostaną.

 

Fajnie jest coś dostać ale z drugiej strony samemu wybudować i nikt nigdy Ci nie wspomni...haha...bo wiadomo jak z rodziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdybym nie pracował w Anglii najpierw z żona potem sam (oczywiście sporo wyżeczeń przez te lata bo po taniości nie budowaliśmy) to by ńie było szans niestety i tak jak większość pewnie by trzy kredyt na 25 lat brać. Na szczęście my z żona jesteśmy właścicielami a nie bank jak to jest do końca spłacania kredytu.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy jest ktoś w stanie ocenić wycenę zrobienia fundamentów pod dom?

Rzut i przekrój oczywiście mogę wysłać

W skrócie: fundamenty o powierzchni 16.5 x 7,5m, mniej więcej w połowie podpiwniczone, teren lekko nachylony - różnica około 1m

Chciałbym się zorientować, czy wycena przyszłego wykonawcy jest w miarę uczciwa

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy jest ktoś w stanie ocenić wycenę zrobienia fundamentów pod dom?

Rzut i przekrój oczywiście mogę wysłać

W skrócie: fundamenty o powierzchni 16.5 x 7,5m, mniej więcej w połowie podpiwniczone, teren lekko nachylony - różnica około 1m

Chciałbym się zorientować, czy wycena przyszłego wykonawcy jest w miarę uczciwa

pozdr

 

wyślij mi info na PW - zapytam kolegi??....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kochani , zaczynam ruszać z kopyta z budową i mam kilka pytań :

 

1. Ekipa budowlana ( z dobrego polecenia ) wycenila mi tak : 

- fundamenty 6 tys. 

- 1 kondygnacja ze stropem 11 tys

- 2 kondygnacja ze stropem 11 tys. 

oczywiscie w tym  scianki działowe itp. 

- kominy 3szt  2 tys. 

Razem 30tys. . dom o powierzchni 139m2 , średnio skomplikowany , pełne dwa piętra bez skosów  , robocizna bez dachu , więźby dachowej itp. ale muszę kupić deski na szalunki , zupełnie nie wiem ile to kosztuje . 

 

To dużo , mało , średnio ? 

 

 

2. Pozwolenie na budowe lada moment odbieram , przyłacza , wszystkie uzgodnione , mapki itd. są . jest to goła działka w sensie nie ogrodzona , i teraz sie zastanawiam , mam ją ogrodzić ? jesli tak , to prowizoryczne ogrodzenie , czy już takie na tip-top . z bramą wjazdową , furtką itd.  No bo zamówie materiał , a rano sie może okazać że materiału już nie ma  :unsure:  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani , zaczynam ruszać z kopyta z budową i mam kilka pytań :

 

1. Ekipa budowlana ( z dobrego polecenia ) wycenila mi tak : 

- fundamenty 6 tys. 

- 1 kondygnacja ze stropem 11 tys

- 2 kondygnacja ze stropem 11 tys. 

oczywiscie w tym  scianki działowe itp. 

- kominy 3szt  2 tys. 

Razem 30tys. . dom o powierzchni 139m2 , średnio skomplikowany , pełne dwa piętra bez skosów  , robocizna bez dachu , więźby dachowej itp. ale muszę kupić deski na szalunki , zupełnie nie wiem ile to kosztuje . 

 

To dużo , mało , średnio ? 

 

 

2. Pozwolenie na budowe lada moment odbieram , przyłacza , wszystkie uzgodnione , mapki itd. są . jest to goła działka w sensie nie ogrodzona , i teraz sie zastanawiam , mam ją ogrodzić ? jesli tak , to prowizoryczne ogrodzenie , czy już takie na tip-top . z bramą wjazdową , furtką itd.  No bo zamówie materiał , a rano sie może okazać że materiału już nie ma  :unsure:  . 

 

 

Bardzo rozsądne ceny... :)

 

Rozumiem ,że Ekipa z polecenia jest solidna ??? , bo różne tematy przerabiałem... :)

 

Mam dobrego kumpla z N.Sącza , który w prawdzie mieszka we Wrocławiu..i tutaj działa ze Swoją firmą .ale rodzinę ma cały czas w Twoim rejonie

i również tam ma różne tematy...jak będziesz potrzebował kogoś do porządnego wykończenia domu daj znać wyślę Ci namiar na PW.

 

naprawdę  polecam!!! - sprawdziłem osobiście przez ostatnie kilka lat ... ;)

 

 

Co do wszelkich spraw z budową ?? materiałami, etapami prac...wycenami... itp tematami....warto żebyś się z Nim zdzwonił....

Edytowane przez Barteq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kochani , zaczynam ruszać z kopyta z budową i mam kilka pytań :

 

1. Ekipa budowlana ( z dobrego polecenia ) wycenila mi tak :

- fundamenty 6 tys.

- 1 kondygnacja ze stropem 11 tys

- 2 kondygnacja ze stropem 11 tys.

oczywiscie w tym scianki działowe itp.

- kominy 3szt 2 tys.

Razem 30tys. . dom o powierzchni 139m2 , średnio skomplikowany , pełne dwa piętra bez skosów , robocizna bez dachu , więźby dachowej itp. ale muszę kupić deski na szalunki , zupełnie nie wiem ile to kosztuje .

 

To dużo , mało , średnio ?

 

 

2. Pozwolenie na budowe lada moment odbieram , przyłacza , wszystkie uzgodnione , mapki itd. są . jest to goła działka w sensie nie ogrodzona , i teraz sie zastanawiam , mam ją ogrodzić ? jesli tak , to prowizoryczne ogrodzenie , czy już takie na tip-top . z bramą wjazdową , furtką itd. No bo zamówie materiał , a rano sie może okazać że materiału już nie ma :unsure: .

 

Bardzo rozsądne ceny...:)

 

Rozumiem ,że Ekipa z polecenia jest solidna ??? , bo różne tematy przerabiałem...:)

 

Mam dobrego kumpla z N.Sącza , który w prawdzie mieszka we Wrocławiu..i tutaj działa ze Swoją firmą .ale rodzinę ma cały czas w Twoim rejonie

i również tam ma różne tematy...jak będziesz potrzebował kogoś do porządnego wykończenia domu daj znać wyślę Ci namiar na PW.

 

naprawdę polecam!!! - sprawdziłem osobiście przez ostatnie kilka lat ...;)

A robi dekarke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robi dekarke?

 

zapytam.... a we Wrocławiu potrzebujesz???, temat dachu to inna kwestia... są firmy, które się w tym tylko specjalizują .....jeden kolega z którym ostatnio jeżdżę STI .. ma firmę , która zajmuję się tematyką dachów (materiały..itp) ...zapytaj go może Ci pomoże??? :) - jest u mnie w znajomych "Macięty", napisz mu PW

Edytowane przez Barteq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem ,że Ekipa z polecenia jest solidna ??? , bo różne tematy przerabiałem...

 

Tak , polecił mi ich mój wujek , który jest inspektorem nadzoru budowalnego i ma wszelkie papiery na kierownika budowy , i od chyba 40 lat siedzi tylko w budowlance .

 

Mam dobrego kumpla z N.Sącza , który w prawdzie mieszka we Wrocławiu..i tutaj działa ze Swoją firmą .ale rodzinę ma cały czas w Twoim rejonie

 

Z miła chęcia skorzystam :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...