Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

o wiatę.

Chodzi Ci o przestrzen do manewrowania? Wolisz to niz mozliwosc ewentualnego ogrzania zamknietej przestrzeni zima i dlubania przy aucie?

 

czyżby podnieśli. Jakiś czas temu było ograniczenie 25m.kw.

Z drugiej strony bardziej martwiłbym się sąsiadem niż urzędasami.

Podniesli - od 28 czerwca bodajze obowiazuje nowelizacja, dzieki ktorej na taki garaz nie trzeba PnB i projektu, a na taka wiate nawet zgloszenia. Yupii!!

 

A sasiadem sie nie przejmuje - juz raz warunki zabudowy jakies 4 lata temu dostalem na garaz w tym miejscu i sie nie pultal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, sorry ze w tym temacie bo to jednak taki offtop, ale skoro się budujecie lubmacoe zamiar analizę plusów minusów macie za sobą:) od dłuższego czasu się przymierzam, rachuje, nad własnym kątem z żoną i poltorarocxna córeczka i powoli sklaniamy się mu domu pod miastem. I tak cały czas myślimy czy to będzie dobra decyzja, od Warszawy będzie to ok 50 km okolice Żyrardów, Mszczonów może ciut bliżej...Jestem ciekawy jak to wygląda z waszych doświadczeń? Dowozu do szkół itp jakość szkolnictwa..Bo jeśli chodzi o dojazdy do pracy to akurat nie jest tematem. Może to głupie pytanie, ale nie mam nikogo kto stałby w podobnej sytuacji żeby podpytac o doświadczenia. Wiadomo jak ktoś już ma działkę daleko to i tak się buduje albo sprzedaje i robi bliżej. Gorzej jak trzeba wszystko kupić, wtedy człowiek zaczyna myśleć czy dobrze wyda kasę. Ktoś coś może podpowiedzieć? Wiadomo i tak sam muszę zdecydować, ale jestem ciekawy jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce jak dziecko ma już 6 lat i musi iść do szkoły itp. Czy wieś nie ogranicza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, co na wsi nie wyrobili, bo po dojazdach czasu na nic nie starczało. Nam schodzi 20-30 min, kolega przez Poznań jedzie 40.

Dzieciaki przeszczepialiśmy na nowe, jak młody szedł do I, starszy do IV, więc też zmiana trybu z jednego nauczyciela nauczania początkowego na szkołę prawdziwą.

U mnie na wsi podstawówka do bani, gimnazjum super. Mówię o kadrach, bo dzieciaki te same, podstawówka była udręką, do gimnazjum chodziły w podskokach. Nie chwaląc się młody skończył wioskowe gimnazjum jako laureat wojewódzkich konkursów, więc to szkoły średnie biły się o niego. No ale nauczycielom chciało się pracować, historie z podstawowej ytpu "a dzisiaj pani x z panią y to majtki kupywały na allegro - skąd wiesz - na tablicy multimedialnej się wyświetlało" przeszły do kanonu rodzinnych opowieści.

Wieś wsi nierówna, podmiejskie pełne miastowych, a po prawdziwej chodzi się w gumofilcach. U mnie przekrój społeczny pełen od postPGR po kasę o której nam się nie śniło. 

Masz przybliżoną lokalizację, pobuszuj na stronach rejonowych szkół, maja się czym pochwalić, albo i nie. Przed zakupem działki wybadaj odległości do szkoły, przystanku - gminy mają obowiązek zapewnić dojazd. Jedynym utrudnieniem jest rozproszenie kolegów, ale jak puszczasz na rower, to jakoś tak bezpieczniej, jak w mieście. Dragów w szkole nie było, parę bójek owszem, ale dzieciaki w małym środowisku nie są anonimowe, więc zastanowią się dwa razy, zanim przeskrobią.

Edit:

Osobiście byłem uzależniony od sklepu całodobowego. Tutaj tez miałem, teraz zmienili do 22-giej, ale w międzyczasie się odzwyczaiłem. Inna filozofia robienia zakupów, większa lodówka i wogóle jakoś tak mniej podżeram po nocach. A piwa takiego, jakie bym chciał i tak nie mają ;) .

Edytowane przez BiP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba czestym gosciem tu, bo  zaczynam budowe domu dla córki . :) 

Narazie to zaczynam szukać ziemi do wyrownania terenu , a na wiosnę ruszyć z kopyta , Wszelkie informacje z terenu nowego sącza , czy małopolski , o dobrych firmach budowlanych , a przede wszystkim o dobrym architekcie mile widziane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przeglądałeś dostępne już projekty ? Są ich tysiące i można je modyfikować w miarę własnych potrzeb ;)

tak , coś patrzyłem , ale szczerze to nic mi nie przypadło do gustu , jak dajesz filtry to okazuje sie ze masz do dyspozycji 3/4 projekty :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim stylu szukasz, oraz jakiego typu ma on być, ale to aż dziwne, że tylko tyle zostaje :o

Byłem na kilku stronach i jak dajesz filtrację dom do 160 m2 , dwupietrowy + poddasze , + garaz na 2 auta , + cześciowe podpiwniczenie to tyle wychodzi , chyba że źle szukam 

Spróbuj archon.pl jest masa projektów

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

No własnie dałem , wyskoczyły mi dwa projekty :) jako zabudowa szeregowa "bliżniak" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z Żoną wybrałem najbardziej odpowiedni dla nas gotowy projekt i pół domu rozrysowalismy pod siebie oraz dodaliśmy podpiwniczenie i usunelismy garaz. Jest to dobra opcja tylko dużo droższa bo projekt trzeba rozrysowac od poczatku. U nas był to dom w nagietka metraż podobny z tego co pamietam

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez GeFo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z Żoną wybrałem najbardziej odpowiedni dla nas gotowy projekt i pół domu rozrysowalismy pod siebie oraz dodaliśmy podpiwniczenie i usunelismy garaz. Jest to dobra opcja tylko dużo droższa bo projekt trzeba rozrysowac od poczatku

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

podejrzewam ze tak sie skonczy , natomiast znależć dobrego , rozsądnego architekta , to ze swieca szukac …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić na pw tylko w poniedziałek bo papiery mam w robocie.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki , choć nie jestem pewien , czy ten architekt nie powinien być z moich okolic , aby miał swiatopogląd na działke , usytułowanie itd. Niestety poprzedni dom , zbudowałem ot tak , i niejestem zadowlony do konca i teraz chce uniknac błedow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety poprzedni dom , zbudowałem ot tak , i niejestem zadowlony do konca i teraz chce uniknac błedow

Dopiero piąty wychodzi ok.

 

Dzięki za otuchę :);) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy do końca nie wyjdzie tak jak się chce. Tym bardziej ze w miedzy czasie dochodzą różne pomysły i inne rozwiązania niż pierwotnie się planowalo ;)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez GeFo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem w jakim stylu szukasz, oraz jakiego typu ma on być, ale to aż dziwne, że tylko tyle zostaje :o

Byłem na kilku stronach i jak dajesz filtrację dom do 160 m2 , dwupietrowy + poddasze , + garaz na 2 auta , + cześciowe podpiwniczenie to tyle wychodzi , chyba że źle szukam 

Moja propozycja, wyszukaj domy o tym metrażu, z garażem i w bryle jaka CI się podoba ( bardziej lub mniej zwarta, kwadrat, prostokąt etc etc) i napisz do firmy oferującej ten projekt. Przerobienie poddasza na mieszkalne to chwila pracy w Autocadzie, a  poszerzenie garażu lub wystawienie części poza budynek to kolejna taka chwila. Co do podpiwniczenia, to zależy od gruntu jaki masz. Jak woda gruntowa będzie wysoko to bym się w to nie pchał, bo będzie to bardzo podnosiło koszty budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem w jakim stylu szukasz, oraz jakiego typu ma on być, ale to aż dziwne, że tylko tyle zostaje :o

Byłem na kilku stronach i jak dajesz filtrację dom do 160 m2 , dwupietrowy + poddasze , + garaz na 2 auta , + cześciowe podpiwniczenie to tyle wychodzi , chyba że źle szukam 

Moja propozycja, wyszukaj domy o tym metrażu, z garażem i w bryle jaka CI się podoba ( bardziej lub mniej zwarta, kwadrat, prostokąt etc etc) i napisz do firmy oferującej ten projekt. Przerobienie poddasza na mieszkalne to chwila pracy w Autocadzie, a  poszerzenie garażu lub wystawienie części poza budynek to kolejna taka chwila. Co do podpiwniczenia, to zależy od gruntu jaki masz. Jak woda gruntowa będzie wysoko to bym się w to nie pchał, bo będzie to bardzo podnosiło koszty budowy.

 

Dzieki  , jesli chodzi o wode gruntowa , to niestety mam problem , i bedzie podchodzić , ale chce miec piwnice, w tej chwili mam w starym domu , i mam delatacje , + pompe głebinowa i samoczynnie odprowadza nadmiar z piwnicy , tu tez chce tak zrobić , bo moim zdaniem piwnice są bardzo potrzebne , tam robie pralnie , suszarnie , kotłownie , i mój gabinet do gier :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej głębokości ona jest ? Zawsze możesz zrobić ściany z betonu C30/37 W8 ( B30), jest on już wodoszczelny sam w sobie więc wody nie przepuści, ale to rozmowa z projektantem bo trzeba zbrojenie zaprojektować pod to, ale może się opłacać, bo odejdzie ciężka izolacja oraz pompa i instalacje do niej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej głębokości ona jest ? Zawsze możesz zrobić ściany z betonu C30/37 W8 ( B30), jest on już wodoszczelny sam w sobie więc wody nie przepuści, ale to rozmowa z projektantem bo trzeba zbrojenie zaprojektować pod to, ale może się opłacać, bo odejdzie ciężka izolacja oraz pompa i instalacje do niej.

Ooo bardzo cenna uwaga , nie wiem na jakiej tak naprawde , ale jak były grube opady deszczu , ale takie naprawde grube to miałem z 10-20 cm wody w piwnicy, zrobiłem delatację + pompe i zrobił sie spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada, zrób badania gruntowe, często pomijane i uważane za zbędne, ale dadzą one Tobie a raczej projektantowi na pogląd, jaki to jest grunt, w jakim jest stanie, na jakiej głębokości jest woda.
Na podstawie tego powinien policzyć obciążenia, nośność, jeżeli zrobi ściany żelbetowe to optymalną ilość stali i betonu by nie wyszło za drogo, no i pozwoli uniknąć rys od nierównomiernego osiadania budynku.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byłem na kilku stronach i jak dajesz filtrację dom do 160 m2 , dwupietrowy + poddasze , + garaz na 2 auta , + cześciowe podpiwniczenie to tyle wychodzi , chyba że źle szukam

 

bo za mało metrów jak na podane wymagania. Wpisz 200 - 230 i będzie więcej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...