Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Tanio nie będzie ale jak powiedziałeś A to trzeba powiedzieć i B ;)

Skomplikowane okno=droga roleta.

Ale na pewno da się zrobić rolety zewnętrzne również na takie okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy oknie fasadowym (kolankowym) pozostaje tylko osłona wewnętrzna...

 

Edit:

 

Sprawdziłem i jednak jest możliwość zrobienia systemowej osłony zewnętrznej w postaci markizy na okno fasadowe.

Edytowane przez _ONE_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da ale jakim kosztem ? :)

"Klasyczna" markiza zewnętrzna do "klasycznego" okna o redukcji światła do 90% firmy Fakro kosztowała o ile dobrze pamiętam 200 - 300pln. Na to samo okno roleta to już grubo ponad 1000pln + instalacja + montaż. Przy kilku oknach kwota robi się poważna cyfra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsza jest możliwość wyboru, szlag mnie trafia jak ktoś mi mówi, że się czegoś nie da, nie ma, nie produkują, a po ptokach okazuje się, że można było, tylko ktoś chciał zarobić na swoim produkcie, który nie dokońca spełniał moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okien łatwiejsze w montażu i w użytkowaniu jest okno fakro + polska firma (właściciel pochodzi z Tymbarku, 15km odemnie).

 

Co do szpalet ktoś bardzo dobrze wytłumaczył z tym że boczne mogą być rozwarte, nie koniecznie w idealnym pionie.

 

Co do więźby dachowej broń boże nie jętkowy, musi być z płatwą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 8 kompletów kolankowych Fakro. Nie robilem rolet zewnętrznych bo kosztowały majątek w porównaniu w roletami wewnętrznymi i uznałem, że to bez sensu. I sie nie myliłem a w każdym razie nie brakuje mi rolet zewnętrznych. Założylem wewnętrzne z blokowaniem 100% światła - robi je mały producent z Poznania a nie Fakro - były tańsze i sie sprawdziły. Po całym zeszłym lecie w sypialni było przyjemnie. W sąsiednim pokoju gdzie jeszcze nie mialem rolet było upiornie ciepło. TO takie moje spostrzeżenia.

 

Co do więźby dachowej broń boże nie jętkowy, musi być z płatwą!

o czym ty piszesz? Może zostaw to jednal konstruktorowi - niech on zaprojektuje więźbę i resztę konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz? Moze zostaw do jednal konstruktorowi - niech on zaprojektuje więźbę i reszte Konstrukcji.

 

Tak a po 10 lata płacz jak Ci się krokwie ogieły...

Niektórzy projektanci robią takie karygodne błędy w projektach że głowa boli, a gdy zmienisz na dobre to jeszcze pieniądze będą chcieć ponieważ to trzeba zrobić zmiany w projekcie.

Jeden z najczęstszych to komin w koszu, paranoja. I weź później odprowadź wodę żeby się nie lało. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś wie, czy jak chcę na działce postawić kontener, taki normalny morski, to muszę na zgłoszenie?

 

"tymczasowe obiektów budowlanych niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ale nie później niż w okresie 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu; zwolnienie nie dotyczy obiektów związanych z przedsięwzięciem mogącym znacząco oddziaływać na środowisko, w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska"

 

Na zgłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czemu ma służyć okop wokół domu ?

Jakby Ruscy chcieli podbijac coś więcej niz Krym ;)


 

 

Konstruktywna krytyka mile widziana

Dla mnie budowanie domu z piwnica + garaż tez na poziomie "-1" to proszenie sie o problemy i koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lysykon zajrzyj tu sam niebawem zaczynam budować i w sumie te projekty są inne niż "większość" a zwłaszcza modne teraz domy z płaskim dachem.

http://z500.pl/

 

 

 

Dla mnie budowanie domu z piwnica + garaż tez na poziomie "-1" to proszenie sie o problemy i koszty.

 

100% to jest dobre dla ludzi z kasą a do tego na emeryturze (w końcu mają na to czas)


fajny projekt ale byłby lepszy jakby pod zadaszeniem stał.. .forek :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z czystej ciekawości, ponieważ sam szukam ciekawego projektu, czemu ma służyć okop wokół domu ?

To miało być obniżenie terenu, tylko w miejscu okien z garażu - nie znam na tyle tego programu, żeby narysować pochylenie terenu. Z drugiej strony domu to wejście do piwnicy. Jestem amatorem, a program mam 30 dni i właśnie wygasła mi licencja czasowa :( Nawet nie wiem, czy będzie dalej działał.

 

 

Dla mnie budowanie domu z piwnica + garaż tez na poziomie "-1" to proszenie sie o problemy i koszty.

Dlaczego? Jakie mogą być problemy? Całość domu podpiwniczona, a część piwnicy wydzielona na garaż. Ma to jakieś wady, poza kosztami? Piwnica prawdopodobnie i tak będzie ze względu na nachylenie działki. A schody fundamentowe też trudno wykonać...

 

 

100% to jest dobre dla ludzi z kasą a do tego na emeryturze (w końcu mają na to czas)

Nie rozumiem. Chodzi tylko o koszty?

 

 

fajny projekt ale byłby lepszy jakby pod zadaszeniem stał.. .forek :biglol:

Dzięki. A ArchiCAD'ie nie ma wizualizacji forka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż i piwnica to dodatkowa kondygnacja,czyli dodatkowe koszty, o ile nie musisz głęboko osadzać fundamentów z uwagi na uwarunkowania geologiczne. Poza tym ma jeszcze jedną wadę, zwłaszcza dla osób w "starszym" wieku - za kaźdym razem musisz pokonać schody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

o ile nie musisz głęboko osadzać fundamentów z uwagi na uwarunkowania geologiczne

Tego dowiem się niebawem. Wtedy zapadną decyzje co do podpiwniczenia.

 

 

Poza tym ma jeszcze jedną wadę, zwłaszcza dla osób w "starszym" wieku - za kaźdym razem musisz pokonać schody ;)

Jestem jeszcze młody. Za 30 lat może będę się martwił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał badania geotechniczne będziesz mógł decydować ale jeśl okarze się, że masz wode gruntową wyżej niż fundamenty to odpuść. Koszty cię zjedzą żeby zrobić to szczelnie a i tak przy domkach małe szanse, że ekipa zrobi szczelną konstrukcje i izolację jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał badania geotechniczne będziesz mógł decydować ale jeśl okarze się, że masz wode gruntową wyżej niż fundamenty to odpuść. Koszty cię zjedzą żeby zrobić to szczelnie a i tak przy domkach małe szanse, że ekipa zrobi szczelną konstrukcje i izolację jak nalezy.

Dzięki. Tez taki jest mój plan, ale takich informacji nigdy dość.

 

 

Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Będziesz miał badania geotechniczne będziesz mógł decydować ale jeśl okarze się, że masz wode gruntową wyżej niż fundamenty to odpuść. Koszty cię zjedzą żeby zrobić to szczelnie a i tak przy domkach małe szanse, że ekipa zrobi szczelną konstrukcje i izolację jak nalezy.

Dzięki. Tez taki jest mój plan, ale takich informacji nigdy dość.

 

 

Sent with Tapatalk

 

 

porozmawiaj również z sąsiadami czy nie zdarzają się "mokre wiosny" i woda gruntowa nie pojawia się okresowo.

 

 

Jestem jeszcze młody. Za 30 lat może będę się martwił.

 

też tak mówiłem ale miałem dość schodów po pierwszych kilkunastu miesiącach. :(

zdecydowanie im mniej poziomów/schodów tym lepiej.

 

BTW: planujesz elektryczne ogrzewanie zjazdu do garażu ?

Jak spadnie trochę śniegu to nawet Forek nie wyjedzie przy większej pochyłości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

porozmawiaj również z sąsiadami czy nie zdarzają się "mokre wiosny" i woda gruntowa nie pojawia się okresowo.

Tak zrobię.

 

 

też tak mówiłem ale miałem dość schodów po pierwszych kilkunastu miesiącach. :(

Eee, mam nadzieję, że ze mną nie będzie tak źle.

 

 

BTW: planujesz elektryczne ogrzewanie zjazdu do garażu ? Jak spadnie trochę śniegu to nawet Forek nie wyjedzie przy większej pochyłości. :)

Nawet się nad tym nie zastanawiałem, a może powinienem. Przecież nie jest powiedziane, że zawsze będzie subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie budowanie domu z piwnica + garaż tez na poziomie "-1" to proszenie sie o problemy i koszty.

Wytłumacz dlaczego.

Koszty owszem, przecież więcej budowania, ale dlaczego problemy ?

Mieszkam w domu z piwnicą i garażem i nie wyobrażam sobie inaczej.

Jest gdzie niepotrzebne graty zmagazynować, w piwnicy pracuje kocioł + zasobnik.

A garaż przez całą długość domu, dodatkowo z kanałem - miodzio. Nie trzeba z byle pierdołą mechaników szukać.

Trochę wąski i nie da się wszystkich drzwi przy odkurzaniu otworzyć - taki minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...