Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

@pawel szuszu - tak to ta Twoja, tylko nie mów, że chcesz z powrotem - i tak nie oddam :P

                            Dobry obiektyw - chociaż nie umiem nim robić zdjęć w pomieszczeniach (nie używam wbudowanej lampy).

 

@kudlatypawelek - RAW,  nad obróbką popracuję. Korzystam z Fast  Stone Image Viewer (darmowy) - rozumiem, że wystarczy czy szukać czegoś innego?

Takie opcje ma:

ustawienia.jpg

 

Lubię zabawę z ostrością, kolorami, bokehem (o tak!!)  drzewo nadgryzione przez bobra zrobiłem kitem 18-105, w sumie na pełne słońce chyba lepszy obiektyw, bo mogę lepiej  wykadrować - nie zawsze mogę podejść blisko.

Z drugiej strony fotografowanie z preselekcją przesłony (2.8) i jedynie zabawa ISO jest dla mnie łatwiejsza.

 

To może do kompletu jeszcze takie:

 

brama.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Lightroom. Można ściągnąć trzydziestodniowy trial i sprawdzić jak działa. Co prawda ja zatrzymałem się na wersji 4, ale nawet ona daje olbrzymie możliwości obróbki, a przy okazji ułatwia katalogowanie i selekcję zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel szuszu - tak to ta Twoja, tylko nie mów, że chcesz z powrotem - i tak nie oddam :P

                            Dobry obiektyw - chociaż nie umiem nim robić zdjęć w pomieszczeniach (nie używam wbudowanej lampy).

 

@kudlatypawelek - RAW,  nad obróbką popracuję. Korzystam z Fast  Stone Image Viewer (darmowy) - rozumiem, że wystarczy czy szukać czegoś innego?

Takie opcje ma:

ustawienia.jpg

 

Lubię zabawę z ostrością, kolorami, bokehem (o tak!!)  drzewo nadgryzione przez bobra zrobiłem kitem 18-105, w sumie na pełne słońce chyba lepszy obiektyw, bo mogę lepiej  wykadrować - nie zawsze mogę podejść blisko.

Z drugiej strony fotografowanie z preselekcją przesłony (2.8) i jedynie zabawa ISO jest dla mnie łatwiejsza.

 

To może do kompletu jeszcze takie:

 

brama.jpg

no ja byłem zadowolony z niego strasznie...

 

mam nikkor 17-55 już długo, to taka lepsza wersja tej sigmy

a ten programik fajny, ściagne sobie jesli darmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest mieć możliwośc odszumiania fotek w postprodukcji. Nie wiem jakie opcje masz ustawione w puszce, ale ja np mam bardzo niskie, albo żadne odszumianie. Dopiero przy wywoływaniu odszumiam. W screenach powyżej nie widze tej opcji i tak jak kolega sorevell polecę Lightrooma.

 

Odnośnie ISO - staraj sie zawsze pstrykac na jak najniższej wartości (w dzień, na dworze 100 spokojnie starcza) - jak dasz 800+ to potem fotka zaczyna szumieć, do tego masz cropową matrycę więc efekt będzie szybciej widoczny (też to mam w moim 600D). Wyższe ISO tylko w pomieszczeniach i jak brakuje światła - wtedy też pomaga 2.8, które w dzień warto przymykać do f4, f5.6 aby nie prześwietlić (możesz też korygować ekspozycje), choć wtedy GO już robi się większa

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz trzymam się ISO 200, tak jakoś wygodniej (może pozostałość po analogu, gdzie zawsze kupowało się kolorowe 200 Agfy).

Kiedyś nie było tej całej obróbki - i jeśli się skopało sprawę przy robieniu zdjęcia to już nic nie pomagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szumów to mam wrażenie, że najbardziej przeszkadzają na monitorze i sporym rozmiarze zdjęcia. Bo jak się wydrukuje to problem wydaje się być pomijalny ;) Co innego wierność odwzorowania kolorów też spadająca wraz z większym ISO, ale to też zależy jaka matryca. 

Przymknąć obiektyw czasem warto by mieć większą ostrość zdjęcia, wiele szkieł na pełnym otworze nie błyszczy tutaj specjalnie. Poświęcamy jednak wtedy głębię ostrości. Ja lubię robić fotki przy użyciu teleobiektywu 70-200 spiętego z APS-C, trzeba mieć wtedy oczywiście więcej miejsca, krótszą migawkę, ale nawet jak się przymknie do F/4 to dalej przy portretach itp. GO jest papierowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje porady.

 

Szukam aparatu dla siebie.

Nie jestem wymagającym fotografem.

Dotąd miałem niskobudżetowe kompakty.

Zdjęcia robię często : wycieczki małe i duże, gdy grzebie przy aucie, na co dzień gdy coś mnie zainteresuje.

Ogólnie lubię robić zdjęcia, sprawia mi to przyjemność, jednak ostatnio chciałbym iść oczko wyżej.

 

I Teraz pytanie : czy amatorowi który przeważnie robi zdjęcia w automacie, na szybko jest potrzebna lustrzanka ?

Aktualnie jest w dobrej cenie  : Canon EOS 1200D + 18 - 55 mm

 

Czy się nie wygłupiać i kupić, jakiś zgrabny kompakt np : Panasonic Lumix DMC-TZ57

 

Może macie jakieś propozycje, wakacje się zbliżają i coś trzeba ruszyć w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest potrzebna. Zwłaszcza, że jest większą i przez to mniej poręczna.

 

Jeśli nie potrzebujesz wymiennej optyki to do twoich potrzeb kompakt w zupełności wystarczy (fajne są aparaty fuji ;) stylizowane na stare analogowe).

 

Jeśli koniecznie chcesz się bawić z obiektywami to pomyśl o bezlusterkowcu.

 

Ew. o jakimś dobrym smartphonie. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

 

"Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się wywoływania plików RAW lub po prostu szukasz profesjonalnego programu do edycji zdjęć, mam dla ciebie świetną wiadomość.

DxO udostępniło zupełnie za darmo swój sztandarowy program OpticsPro 9 Elite Edition, który jest największym konkurentem Lightrooma."

 

Jak skorzystać z promocji?

Wystarczy wejść na stronę promocji przygotowaną przez DxO we współpracy z ProfiFoto. Witryna jest dostępna tylko w języku niemieckim, ale w niczym to nie przeszkadza. Na stronie wystarczy zostawić swój adres email (koniecznie prawdziwy) i kliknąć zielony przycisk.

Po chwili na maila przychodzi link do pobrania DxO OpticsPro 9 Elite Edition w wersji na Maca i PC. Dostajemy też klucz aktywujący licencję.

Co ważne, promocja trwa do końca sierpnia, ale licencja na program jest dożywotnia! Wystarczy do końca sierpnia aktywować program, by mieć go na stałe. Podobnie jak Lightroom, DxO OpticsPro jest dostępny w języku angielskim.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda:

 

"Jeśli zawsze chciałeś nauczyć się wywoływania plików RAW lub po prostu szukasz profesjonalnego programu do edycji zdjęć, mam dla ciebie świetną wiadomość.

DxO udostępniło zupełnie za darmo swój sztandarowy program OpticsPro 9 Elite Edition, który jest największym konkurentem Lightrooma."

 

Jak skorzystać z promocji?

Wystarczy wejść na stronę promocji przygotowaną przez DxO we współpracy z ProfiFoto. Witryna jest dostępna tylko w języku niemieckim, ale w niczym to nie przeszkadza. Na stronie wystarczy zostawić swój adres email (koniecznie prawdziwy) i kliknąć zielony przycisk.

Po chwili na maila przychodzi link do pobrania DxO OpticsPro 9 Elite Edition w wersji na Maca i PC. Dostajemy też klucz aktywujący licencję.

Co ważne, promocja trwa do końca sierpnia, ale licencja na program jest dożywotnia! Wystarczy do końca sierpnia aktywować program, by mieć go na stałe. Podobnie jak Lightroom, DxO OpticsPro jest dostępny w języku angielskim.

Całkiem ok, ale w porównaniu do LR potwornie wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kilka dobrych lat temu, kompaktem za 200 zł zrobiłem taki bokeh ??

Ostatnio remanent robiłem a tu takie "kwiatki" :)

 

176d0f24ec10f7c8gen.jpg

 

 

Poszukiwań ciąg dalszy.

 

 

09d5a9dd96731892gen.jpg

 

Cheap Compact ;--)

Edytowane przez Max 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...