Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Dottoree napisał:

I jak to z grubsza wygląda finansowo u Ciebie? Budujesz dom szkieletowy, dobrze kojarzę? 

Tak, szkieletowy. Budżet niestety poleciał w kosmos przez ceny materiałów budowlanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, eurojanek napisał:

@skwaro ile wyszło peelenów/m2 stan deweloperski? To porównamy budowę gospodarską kontra prefabrykowaną z firmy.

Jak będę miał chwilę to policzę i się odezwę bo i tak mam do Ciebie biznes. Chcesz z osprzętem typu pompa, reku, itd. czy bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pompy i reku. Te we własnym zakresie robiłem. U mnie stan = płyta fundamentowa + domek z oknami drzwiami zewn. dachówka cement. odwodnienie + wszystkie powierzchnie kaflowe (technik, łazienka, kuchnia, korytarz) + biały montaż + ściany sufity płyta gk bez spoinowania + gniazdka +  elewacja na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie stan deweloperski inaczej wygląda, ściany są na gotowo zagruntowane, tylko pomalować, ale nie ma płytek, białego montażu, gniazdek, itd. Ale to Ci wszystko na PW opiszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaca68 napisał:

To z tego co pamiętam z własnej budowy, dopiero teraz prawdziwe koszty się zaczynają. ;)

To zależy od budżetu i fantazji architekta wnętrz. Moja architekt dostała mocny limit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaca68 napisał:

To z tego co pamiętam z własnej budowy, dopiero teraz prawdziwe koszty się zaczynają. ;)

tak - zwłaszcza jak sie chce coś ciut lepiej - tu ciut  tam ciut i się zbiera a potem brak na pare innych gratów. Dla mnie najgorsze były niespodzianki w stylu - przyszli panowie kleić podłoge drewnianą. Zrobili pomiary szczepności na wylewkach i poszło extra 2000 na grunt żywiczny. Tynkarze spartolili tynki i po dwóch próbach odbioru po prostu uciekli zostawiając niezapałcone 15%. Starczyło na materiał i zyrafę ale sam kładłem gładzie. ZIomki od podbitki drewnianej mieli zrobić kawałek eleewacji drewnianej - 4m szeroka i 9m wysoka w cenie /m2 jak dla podbitki. No ale im nagle się cena zmeniła x4 więc zyskałem sprawność małpy skaczącej po rusztowaniu :)

  • Super! 1
  • Trzymaj się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, STIFF napisał:

tak - zwłaszcza jak sie chce coś ciut lepiej - tu ciut  tam ciut i się zbiera a potem brak na pare innych gratów. Dla mnie najgorsze były niespodzianki w stylu - przyszli panowie kleić podłoge drewnianą. Zrobili pomiary szczepności na wylewkach i poszło extra 2000 na grunt żywiczny. Tynkarze spartolili tynki i po dwóch próbach odbioru po prostu uciekli zostawiając niezapałcone 15%. Starczyło na materiał i zyrafę ale sam kładłem gładzie. ZIomki od podbitki drewnianej mieli zrobić kawałek eleewacji drewnianej - 4m szeroka i 9m wysoka w cenie /m2 jak dla podbitki. No ale im nagle się cena zmeniła x4 więc zyskałem sprawność małpy skaczącej po rusztowaniu :)

Coś mi się zdaje że mylicie stan surowy zamknięty ze stanem deweloperskim, gdzie te wszystkie rzeczy są już skończone. Stan deweloperski to wstawić drzwi, pomalować ściany, położyć podłogi, zrobić łazienki i kuchnię, założyć osprzęt elektryczny (gniazdka, kontakty, lampy) i wstawić meble. Trzeba mieć naprawdę solidny budżet żeby wykończeniem przeskoczyć koszt stanu deweloperskiego w domu.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, skwaro napisał:

To zależy od budżetu i fantazji architekta wnętrz. Moja architekt dostała mocny limit

Ooo architekt wnętrz. Na bogato :)

Nie znam nie korzystałem, a kilka mieszkań i jeden dom udało się urządzić.

Anegdota z osiedla znajomych w okolicach Kosakowa. Domy według standardowych projektów dewelopera. Toaleta na parterze w wymiarze klitki, jakieś przegrody dziwne lustra i pytanie dumnej właścicielki: Czy wchodząc do środka miałeś wrażenie że można się tu zagubić, bo taki efekt architekt wnętrz chciał osiągnąć. :yahoo:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał:

Stan deweloperski to wstawić drzwi, pomalować ściany, położyć podłogi, zrobić łazienki i kuchnię, założyć osprzęt elektryczny (gniazdka, kontakty, lampy) i wstawić meble.

U mnie podłoga z kuchnią kosztowały tyle co mury. ;)

 

I nie zaczynajmy dyskusji o drzwiach albo meblach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał:

Ooo architekt wnętrz. Na bogato :)

Nie znam nie korzystałem, a kilka mieszkań i jeden dom udało się urządzić.

Anegdota z osiedla znajomych w okolicach Kosakowa. Domy według standardowych projektów dewelopera. Toaleta na parterze w wymiarze klitki, jakieś przegrody dziwne lustra i pytanie dumnej właścicielki: Czy wchodząc do środka miałeś wrażenie że można się tu zagubić, bo taki efekt architekt wnętrz chciał osiągnąć. :yahoo:

Moja koleżanka, z którą się znam ponad 20 lat się tym zajmuje, więc mam specjalne ceny. I bardzo dużo fajnych zmian nam zaproponowała, my jesteśmy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał:

U mnie podłoga z kuchnią kosztowały tyle co mury. ;)

 

I nie zaczynajmy dyskusji o drzwiach albo meblach.

 

Trochę się czasy zmieniły, murów za cenę kuchni i podłogi nie zrobisz, chyba że masz wszędzie włoskie marmury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, skwaro napisał:

Coś mi się zdaje że mylicie stan surowy zamknięty ze stanem deweloperskim, gdzie te wszystkie rzeczy są już skończone. Stan deweloperski to wstawić drzwi, pomalować ściany, położyć podłogi, zrobić łazienki i kuchnię, założyć osprzęt elektryczny (gniazdka, kontakty, lampy) i wstawić meble. Trzeba mieć naprawdę solidny budżet żeby wykończeniem przeskoczyć koszt stanu deweloperskiego w domu.

 

nic nie mylę ale nie odnosiłem się tylko do stanu deweloperskiego a do ogółu. Elewacja czy tynki to ofc stan deweloperski. Ale gładzie już nie. I teraz - gdybym miał zrobione tynki zgodnie z normą to bym gładzi nie robił. Panowie mieli pecha, że na pierwszy i drugi odbiór przyszedł inspektor a myśleli, że po pierwszym razie uznam, że poprawili wszystko.

A przebić wykończeniem stan deweloperski nie jest aż tak trudno jak się wydaje. Na kuchniach i łazienkach można na prawdę srogo popłynąć. Z resztą sam osprzęt elektryczny - ja na gniazda i łączniki po dobrych zniżkach wydałem 30k (a dolicz montaż jak sam nie robisz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, STIFF napisał:

 

nic nie mylę ale nie odnosiłem się tylko do stanu deweloperskiego a do ogółu. Elewacja czy tynki to ofc stan deweloperski. Ale gładzie już nie. I teraz - gdybym miał zrobione tynki zgodnie z normą to bym gładzi nie robił. Panowie mieli pecha, że na pierwszy i drugi odbiór przyszedł inspektor a myśleli, że po pierwszym razie uznam, że poprawili wszystko.

A przebić wykończeniem stan deweloperski nie jest aż tak trudno jak się wydaje. Na kuchniach i łazienkach można na prawdę srogo popłynąć. Z resztą sam osprzęt elektryczny - ja na gniazda i łączniki po dobrych zniżkach wydałem 30k (a dolicz montaż jak sam nie robisz).

No u mnie gładzie już są, zagruntowane od razu, tylko pomalować. A osprzęt elektryczny mam na myśli same gniazdka nie całe puszki. Całą instalację elektryczną mam zrobioną, okablowanie, puszki, itd. tylko wyłączników i gniazdek jeszcze nie ma. Nie mów że na same włączniki i gniazdka wydałeś 30k :) Bo sama instalacja wiem ile kosztuje, dlatego np. cały LAN robiłem sam. Głupia rolka kabla kat. 6 to 600zł, a gdzie reszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekta wnętrz od "architekta wnętrz" często dzieli przepaść. Doświadczony architekt wnętrz potrafi czasami zaoszczędzić inwestorowi więcej pieniędzy niż wynagrodzenie, które weźmie. Gdyż pomyłki są często kosztowne.

 

Ale o dobrego naprawdę b. trudno.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...