Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, przemekka napisał:

 

No dobra. To była "Toskania" pod Krakowem. ;)

Zrobiliśmy sobie wycieczkę do winnicy Jura, w której był dziś dzień otwarty. Przy okazji postanowiłem uciorać trochę Vitarę, więc pojechaliśmy na przełaj. :D

 

W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Dolinę Mnikowską

i wstąpiliśmy na kawę do Zamku w Przegorzałach.

 

To nadal zazdroszczę, ale trochę mniej :P

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Z tym odbiorem bagaży to rzeczywiście irytujące, ale reszta chyba na plus.

Bagaze to raczej wina lotniska nie linii. We wtorek kupilem bilety na piątek. Zarezerwowalem apartament w kameralnym pensjonacie i wynająlem auto z dostawą i odbiorem na lotnisku. Takie własnej roboty last minute, ale bez all inclusive i stada pijanych rodaków w pakiecie. 

Ps. 

Grecką fetę i tzatziki mogę jadać codziennie. A zapiekana feta to już odkrycie tygodnia. :)

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ryanair'em latałem tylko do Edynburga bo bezpośrednio tylko oni latali, ale że służbowo to zawsze brałem zwykły bagaż, bo do podręcznego łychy nie włożę. A na bezcłowym drożej niż na mieście i wybór bez szału :) Ale nie pamiętam ile było za to dopłaty. Nawet na pierwszy ich rejs na tej trasie się złapałem. Ale odprawa u nich to masakra, warto dopłacić za priorytet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, przemekka napisał:

W Ryanerze liczą dodatkowo 100zł za bagaż podręczny. Podstawowa cena obejmuje tylko torebkę.

Wiem ;)

Wszędzie doliczają, ale nie muszę czekać na lotnisku.

 

Jak wracałam z Porto to nadałam walizkę pełną porto na bagaż dodatkowy :lol:

Z Karaibów wiozłam chyba 3 dodatkowe bagaże :mrgreen:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ryanair'em latałem tylko do Edynburga bo bezpośrednio tylko oni latali, ale że służbowo to zawsze brałem zwykły bagaż, bo do podręcznego łychy nie włożę. A na bezcłowym drożej niż na mieście i wybór bez szału  Ale nie pamiętam ile było za to dopłaty. Nawet na pierwszy ich rejs na tej trasie się złapałem. Ale odprawa u nich to masakra, warto dopłacić za priorytet. 

Raz leciałem i więcej nie chcę. Bo właśnie suma tych wszystkich „priorytetów” i innych pierdół dała cenę wyższą od Lotu, Lufthansy, czy innych drogich linii.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, B-52 napisał:


Raz leciałem i więcej nie chcę. Bo właśnie suma tych wszystkich „priorytetów” i innych pierdół dała cenę wyższą od Lotu, Lufthansy, czy innych drogich linii.

Dokładnie tak jest, dlatego latałem z nimi tylko na tej trasie bo miałem wybór, Ryan albo przesiadka na Heathrow albo Schiphol i 2/3h dłużej... 

 

Ale zmieniłem robotę i już nie latam do Edin, teraz London. Ale jak się to wariactwo skończy to mam zaplanowaną w firmie wycieczkę do SG :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaca68 napisał:

Spróbuj tego z 15 latką - miała największą walizkę z naszej trójki. ;)

E tam, da się ;) przećwiczone wiele razy. 

Teraz (19) bierze mniej rzeczy ode mnie... :lol:

 

Gorzej, jak jedziemy samochodem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aga napisał:

Ja nie latam z dużą walizką, tylko podręczny bagaż i torebka, a raczej plecak. Polecam ;)

 

Już tak zrobiłem ale leciałem sam...miałem drobna przesiadke "na styk". Samolot był lekko opóźniony i gdyby nie to, że miałem wszystko w bagażu podręcznym (nieduży plecak) to bym nie zdążył na ten główny lot, bo primo nie musiałem czekać po odbiór bagażu, a secundo szybciej się biegnie przez cały terminal z niedużym plecakiem niż ciągnąc walizkę :faja:

 

25 minut temu, B-52 napisał:


Sam dałbym radę nawet bez torebki emoji57.png.
Niestety z dzieciakami dwoma (1 i 4 lata) niedasie emoji57.png.

 

Absolutna racja...w dodatku moja lepsza połowa nie zapewnia mi wsparcia w tej kwestii więc trudno mi przeforsować mój wariant.

 

22 minuty temu, B-52 napisał:


Raz leciałem i więcej nie chcę. Bo właśnie suma tych wszystkich „priorytetów” i innych pierdół dała cenę wyższą od Lotu, Lufthansy, czy innych drogich linii.

 

Potwierdzam. Mam kolegę, który sporo lata i już dawno przestał korzystać z oszustów zwanych "tanimi liniami" - ląduja na jakis "zadu..ach" 100km albo lepiej od miejsca docelowego i maja mnóstwo poukrywanych opłat, a kwestie obsługi posprzedażowej (zmiany rezerwacji itp.) to już są astronomiczne kwoty...ale czasami jesteśmy na nich skazani, wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, llkuba napisał:

Co ciekawego udało wam się "przywieść" za granicy ?

Przywieźć. Z zagranicy ;)

 

Alkohol i jedzenie. Z Krety w tym roku przywiozłam ser i oliwki pakowane w folii, kilka sztuk.... i dużo sera ;)

 

A i jeszcze zioła, herbatę i przyprawy przytargałam :mrgreen:

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aga napisał:

Przywieźć. 

 

Jak byłem dzieciakiem mój wuja przemycił dwa skorpiony z Algierii ;) dlatego napisałem w " "

 

23 minuty temu, llkuba napisał:

"przywieść"

 

;)

 

Mój Tata kiedyś sprowadził w dużej walizce grilla elektrycznego :biglol:.

 

Kiedyś nawet zapakował dużą maczetę i kilka noży ale w tamtych czasach tak nie sprawdzali bagaży :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przywiozłem taką fajną wielką muszlę od jakiegoś ślimaka. Sobie wynurkowałem w egejskim, w Adriatyku to znalazłem pobitą lampkę od szampana i skorupkę od jeżowca, a w innym miejscu rurkę do nurkowania :) A w Jońskim i Atlantyku nie polecam, nic ciekawego nie znalazłem :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...