Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja rowniez bardzo sie ciesze,ze jest pelny sezon  i trzymam kciuki za Robsona a Fiesta w rekach A style moze okazac sie super autem niz w rekach parytaczy z M-sportu :P

Ludzie ogarnijcie się, jeżeli będzie  (..o ile będzie z A style) to nie ma co porównywać do półfabryki, to jest nieduża wypożyczalnia aut i raczej daleko im do tego co wie M-Sport.

Jak narazie Robert przejechał dwa "rajdy" po torze gdzie można praktycznie wszystko robić podczas rajdu, co innego będzie na MŚ gdzie do serwisu nieraz jest 300km.

 

Także poczekajmy co będzie, ja narazie marze aby nie był to A style, to raczej będzie jednoznaczne z ostatnim sezonem w MŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sezonem 2014 Wilson mało miłości Robertowi nie wyznał a w trakcie sezonu była już jakaś "zła krew". Trochę to dziwne bo w sumie chodzi o pieniądze. Lotos płaci i wymaga. ale mimo wszystko było jakoś tak krzywo, a najbardziej kierownica. I Kubek jakoś M-sportu nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP to raczej przepisało tekst co pojawił się już wcześniej w internecie, że jak Robert zostaje w Fordzie to będzie M-Sport. Od Portugalii to Tanak i Evans będą jeździć nową Fiestą więc prywatni pewnie poczekają dłużej.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna polska.Rowiński

:facepalm:

może my dwa różne artykuły czytaliśmy:

 

Wystawienie nowego, ulepszonego w ponad 50 procentach Forda Fiesty WRC w sezonie 2015 zapowiada zespół M-Sport. Poprawiona wersja samochodu, którym w przyszłym sezonie będzie startował Robert Kubica będzie gotowa na Rajd Portugalii. 

Nowa Fiesta ma przynieść brytyjskiemu zespołowi kilka rajdowych zwycięstw w 2015 roku i być najszybszym samochodem kiedykolwiek przygotowanym przez firmę Malcolma Wilsona. Co więcej, specyfikacja nowej Fiesty WRC będzie największą modyfikacją auta, odkąd został on zaprezentowany w 2011 roku. 

Zmiany dotyczyć będą układów napędowego, wydechowego, chłodniczego, elektroniki oraz osprzętu. Mają one zapewnić M-Sportowi pierwsze rajdowe zwycięstwo od Rajdu Walii w 2012 roku. - W przyszłym roku chcemy wygrać kilka rajdów - mówi otwarcie Christian Loriaux, dyrektor techniczny M-Sportu. 

 

Ulepszona Fiesta na trasie pojawi się w Rajdzie Portugalii (21 - 24 maja), piątej rundzie mistrzostw. Do tego czasu kierowcy będą korzystać z poprawionej wersji Fiest z 2014 roku, która jest wyposażona m.in. w pneumatyczny system zmiany biegów, przygotowany przed minionym sezonem dla Roberta Kubicy. Polak wielokrotnie przekonywał się o jego awaryjności, kiedy zdarzało się, że wypadał z drogi przez zbyt późno załączający się bieg. Dużo skuteczniejszy, ale dużo droższy jest system hydrauliczny, z którego Kubica korzystał startując w Citroenie. Do Rajdu Portugalii, wszyscy kierowcy M-Sportu będą skazani na układ pneumatycznym, chociaż Brytyjczycy zapewniają, że został on poprawiony. 

 

Pierwszeństwo w dostępie do zapowiadanych nowych rozwiązań w Fieście będą mieli Ott Tanak i Elfyn Evans, czyli kierowcy punktujący na konto M-Sportu. Kubica, tak jak w tym roku, startować będzie w zespole klasyfikowanym jako prywatny i na ulepszoną Fiestę może poczekać trochę dłużej. 

 

Maciej Rowiński 

 

Jacky czytanie ze zrozumieniem to dość przydatna umiejętność w życiu zwłaszcza gdy chce się później błysnąć newsem na forum... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo miło mi usłyszeć, że ktoś jeszcze na starszego pana przed czterdziestką mówi młodzież - to naprawdę sympatyczne. A treść artykułu została wklejona żeby nikt nie sugerował się bzdurami które właśnie napisałeś powołując się na to własnie źródło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tu sie podniecaja pismaki i niektórzy forumowicze niestety , skoro ja o tym pisałem bodaj dwa tygodnie temu , a wcześniej wspominałem w okolicach września ze w MS sie nic nie zmieni do polowy sezonu . Rajd Portugalii trzeba traktować mocno umownie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...