Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

pogoda o tej porze roku w finlandii jest prawie gwarantowana

Masz rację, byłem 6 czy 7 lat temu na rajdzie i przeżyłem chyba najcieplejsze dni w swoim życiu. Bywałem w cieplejszych krajach ;) , ale 4 dni biegania od świtu do wieczora po oesach przy 33 stopniach dało nieźle w kość.

jest ochydna

To co pić, którą drogą iść?.... jak żyć? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pić, którą drogą iść?.... jak żyć? :blink:

 

nie pamietamn w tej chwili czym sie raczylismy ;) , wystrzegaj sie piwa z charakterystycznym "misiem" na etykiecie , straszny syf .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiak, Rajd Akropolu to wciaz jedno z moich wyzwan. Marze od dawna! :)

 

A co do wody, to moze dla wielu bedzie to ciekawostka, ale sprawa wyglada tak, ze Finlandia znana jest zagranica, a sami preferuja Koskenkorve. A co tez ciekawe, maja takie wynalazki 32%, np. Leijona, ktore to juz wodkami nie sa - za slabe. :P

Nieno, "likier" na to mowia, choc dla mnie to cus smakuje jak wodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w momencie pisania posta pojawily sie pytania "jak zyc, panie premierze". JA GORE! :P

 

Nieno, muli forum jak niewiem...

 

To z niedzwiedziem, to na 100% Karhu - bylo duma Pori, teraz koncernowy napitek. Zreszta ichnie piwa nieco inny smak maja, niz ten, do ktorego przywyklismy. Zreszta do tej pory mnie telepie, jak mam ponad 3€ za Pilsnera placic. No i w ogole mnie telepie, ze masa piw tylko w puszkach jest. Nie lubie... :wacko:

Warto regionalnych piw probowac. Wlasciwie to nie wiem, czy w Jyvaskyli jakies jest.

 

Co mi jeszcze do glowy przyszlo i wkleje to tez w podrozach, zeby dla potomnych zostalo, to kuchnia.

Skoro czwartek, to musowo grochowka, ale inna od naszej. Nie wiem, jak sie dokladnie pisze i pewnie nigdy sie tego nie naucze, ale jak ktos dociekliwy, to sobie znajdzie w internecie - hernekeitto.

Co jeszcze, tak na szybko - leipäjuusto. Nie wiem, jak to opisac - wyglada jak smazony na "blacie" pieca ser; no i wlasnie - to jest albo chleb serowy, albo ser chlebowy. :P

Z rana pedzluja puuro - lot taka owsianka, czy jak to nazwac.

Warto takze sprobowac pierogow z Karelii - Karjalan pirakka, czy jakos podobnie, a jak ktos kaszanke lubi, to mustamakkara - byc moze to jest to samo.

Polecam takze nabial - bardzo dobre maslo, mleko takie 4%, jak u nas kiedys bylo, ze sie z niego smietana robi i kwasne, a nie, ze dwa tygodnie dobre, a pozniej zepsute. Jogurty takze, w tym wyczajony przez Monta z orzechow laskowych, kwasne mleko naturalne i smakowe - Villi czy Viili. Se znajdziecie. :)

Aaaa, jak ktos bedzie w sklepie, to niech zobaczy, jak wyglada, a mozna spotkac, kielbasa krakowska. :biglol:

Ogory kiszone z beczek tez mozna kupic.

Co jeszcze - sledzie surowe i wedzone (chyba silli)- u nas nie widzialem, ale ja na poludniu mieszkam, to byc moze w Gdansku bywaja.

Tez taka dziwna rybe widzialem i ona sie chyba "minog" nazywa - nie wiem, czy to ichnia specjalnosc, ale wyglada jak otwieracz do piwa. :P Wystepuje wedzone, albo smazone. Nie pamietam.

No i droga w sumie rzecz - wyglada jak zolta malina - lakka - owoce, likier, dzem za cztery dychy. :lol:

 

Jak cos mi sie jeszcze przypomni, to dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly by jaja jak by faktycznie pojechał wurcem asfalty co nie brzmi wcale tak nierealistycznie bo Loeb pewnie ma juz WTCC w głowie a Mikko orlem na asfalcie nigdy nie był wie Citroën jest troszke w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly by jaja jak by faktycznie pojechał wurcem asfalty co nie brzmi wcale tak nierealistycznie

 

Myslisz ze Citroen nie złozył juz mu takiej propozycji :question:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly by jaja jak by faktycznie pojechał wurcem asfalty co nie brzmi wcale tak nierealistycznie

 

Myslisz ze Citroen nie złozył juz mu takiej propozycji :question:;)

 

Nie wiem co myślę bo jak w każdej królewskiej kategorii motorsportu oprócz talentu liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa i znajomości w dowolnej kolejności ale było by bosko jak by to była prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jak jeszcze zrobią Robertowi "wolne miejsce" na prawą łapkę w kokpicie, to będą spełnione warunki konieczne dla ewentualnej przesiadki...

Ucieszyłoby mnie to pośrednio, bo Robert chce powrotu do F1, ale osobiście wolałbym go widzieć jak miażdży konkurencję w WuRCu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapminajcie ze jutro zaczynaja się kwalifikacje podaj o 18 , my ladujemy jutro dopiero o ok. 21.45 w Helsinkach , więc od czwartku będziemy oglądać ten niesamowicie szybki a zarazem trudny rajd , zobaczcie ile sław sportu miało tam nie lada problemy ! Miejmy nadzieje ze Robert dojedzie cało do mety , choć wyniku na pudle tym razem się nie spodziewam , choć

Kto wie , obym się mylił :)

 

Relacje w miarę możliwości netu w lasach będę oczywiście pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie liczę na zwycięstwo Roberta. To jest Finlandia i tu kierowcy doskonale wiedzą jak się jeździ na limicie po tych oesach. Taki na przykład Lappi tanio skóry nie odda, a podobnych do niego jest kilku. Ważne, żeby Robert utrzymał koncentrację i dojechał w czołówce.

A my mamy już flagi kupione, jakieś sugestie na napis? :) W czwartek chyba tylko jeden oes zobaczymy, ale później cała Finka nasza :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi mowili mi ze na OSy dobrze jest jezdzic specjalnymi autobusami

 

- Bus permanents de Jyväskylä Travel Centre à partir de 16h00

- Dernier départ de Killeri à 23h30

- Billet aller-retour

7,50 e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...