Skocz do zawartości

Ratujemy kucyka od rzeźni


Marcin Kierkus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Majac takiego kucyka i 1500zl mozna by ubrac i nakarmic wiele potrzebujacych dzieci.

 

Czy jest jakis konkretny powod aby uratowac od rzezni akurat tego kucyka, a tysiace innych zwierzat nie?

 

 

Uwierz mi lub nie. Pomagam dzieciom , innym zwierzakom , a akurat ten temat podałem na forum myśląć, że brać subarowa się skrzyknie i będzie ok.Uratujemy a później inna inicjatywa.

Ale skoro sprawa przybrała taki obrót nie zamierzam podejmować innych inicjatyw. A gdy osobiście ktoś po mnie jedzie to jedno mam do powiedzenia. Spotkajmy się oko w oko i niech taka osoba to samo mi powie. Bardzo łatwo stać się hejterem jak to popularnie się teraz mówi. Z moje doświadczenia zawodowego często są to biedni mentalnie zagubieni ludzie którze nie zaznali miłości ze strony bliskich i przeżywają dramaty wewnętrzne sięgając częśto po alkohol z powodu nerwicy lękowej. Tak 90% ich. Reszta psychicznie chorzy . To taki offtop od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moje doświadczenia zawodowego często są to biedni mentalnie zagubieni ludzie którze nie zaznali miłości ze strony bliskich i przeżywają dramaty wewnętrzne sięgając częśto po alkohol z powodu nerwicy lękowej. Tak 90% ich. Reszta psychicznie chorzy . To taki offtop od tematu

Nie za bardzo jarzę o kim teraz mówisz/piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, nie mam nic do pomocy ludziom, choć i tak 90% z nich nie dostaje pieniędzy od darczyńcy. Patrz ile kasy ze Stowarzyszeń otrzymujących 1% podatku z PIT wydaje na reklamę w TV. Jest to prawie 50% otrzymanej kasy... takich wałków jest jeszcze więcej.

 

Jednak ratowanie kucyków/koników od zjedzenia we włoskiej restauracji jest dla mnie mało zrozumiałe.

Niektórym ludziom w dzisiejszych czasach się chyba w głowach pomieszało i nie wiedzą co robić. Za takie mięso kiedyś się zabijali...

 

To samo ratowanie jakichś psów okaleczonych itp. przez właścicieli czy w wypadkach. Czy ten kraj nie ma na co wydawać kasy ?

Na zachodzie się je usypia i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda polska tolerancja.

 

Jeden kupi sobie Brembo do STI-aja, inny poleci zdobywać Mt. Everest z hordą Szerpów, a jeszcze inny kupi wolność, tudzież życie zwierzątku. Uważacie, że macie moralne prawo to oceniać :?:

 

W przeciwieństwie do podatków zarządzanych prze królującego nam "pod słońcem Tuskanii" Jana Vincenta-Rostowskiego, wpłaty są tutaj zupełnie dobrowolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa. A co powinno się robić z człowiekiem który okaleczył zwierzę? Kiedyś się zabijano o takie mięso tak tak hmm 12-14 wiek ? Czy może mówimy o pierwszych ludach germańskich na naszych ziemiach którzy napieprzali się kamieniami. Na niektórych wyspach przysmakiem jest ludzkie mięso. Jak uważasz, może wprowadzimy to do naszego menu ?

 

 

Moja rada przesiądź się z subaru na nie wiem w sumie co bo konia zjesz, to może na strusia bo żylasty ale też może posmakować. No dobra poleć z włócznią w las na 2 nocki i zobaczysz jak szybko wrócisz z niczym. Jakbyś nie zauważył mamy postęp, nie tylko technologiczny ale i mentalny. Jakby nie różne akcje ratowania zwierząt, rafy koralowej itd byśmy na pustni żyli i jednak na wzajem siebie wpieprzali. Koni we cywilizowanym świecie poza rejonami kulturowymi nie je się. Psów kotów również. Ludzi również.

 

Mi się w głowie nie poprzewracało. Ukończyłem prestiżowe studia, mam b dobrze prosperującą swoją firmę, super rodzinę. Nie jestem pijakiem, ćpunem . A moja wrażliwość i poczucie obowiązku wobec innej istoty jest takie jakie jest i chciałbym aby niektórzy to uszanowali. Powiedz co dało tobie i innym wypisywanie tego bullshitu. Wiesz jak to się czyta faktycznie śmiać się chce z głupoty piszących.

 

Macie inne zdanie. Napiszcie np te pieniądze lepiej przeznaczyć dla jakiejś chorej osoby, ktoś wymaga czegoś. Wiecie ale nasz naród taki jest i nie wpierajcie mi że jest inaczej.

 

Wiecie co

Moja pajcentka chora na mukowiscydozę lat 4. Kochana dziewczynka. Zbierała na nowy inhlalator i jeszcze parę innych rzeczy. Wiecie kto dał. Nikt nic nie dał. Zawsze komentarze są inne dzieci , jest ktoś inny potrzebujący, w afryce głodują. Także nie zasłaniajcie się gadaniem że inne dzieci , afryka głoduje. Jak jest potrzeba chwili żeby pomóc każdy ma w dupie. Koniec kropka

Zawsze znajdą sie szydercy , hejterzy którzy w necie chcą pokazać jacy są wspaniali a kolesie klakierują. Szkoda że nikt taki mądry w realu nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, podalbys przynajmniej jakis dobry powod, dlaczego warto ratowac akurat tego kucyka.

 

 

co mam ci powiedzieć, że ma złote brembo i jest doinwestowany?? Dobry powód dla mnie taki aby pomóc. Przecież nie proszę ciebie konkretnie o pomoc. Co miesiąc pomagam zwierzętom. Wiesz nigdy nie przeszło mi na myśl dlaczego po co a ile to warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdą sie szydercy , hejterzy którzy w necie chcą pokazać jacy są wspaniali a kolesie klakierują. Szkoda że nikt taki mądry w realu nie jest.

 

 

OK, dajmy już spokój. Nie ma sensu. Ja ze swojej strony szczere PRZEPRASZAM.

 

Oby się git akcja zakończyła.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt taki mądry w realu nie jest.

 

Jest, tylko jest również bardziej ostrożny. Bo tutaj możesz napisać, co o innych myślisz, co jednak bardziej świadczy o Tobie, a nie o podmiotach lirycznych. W tzw. realu jest gorzej, bo nie znam Ciebie, a może chciałbyś przejść od słów do czynów ? Dlatego to tylko wydaje Ci się, że w realu jesteś najmądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac Brembo dajesz jakiemus Chinczykowi na miske ryzu, tak samo jadac na wakacje. Co da uratowanie tego konkretnego kucyka? Czym on sie rozni od tej krowy, ktora mialem dzis na obiad?

 

Kuce – niewielkie konie o wysokości w kłębie nie przekraczającej 148 cm (151 cm przy mierzeniu konia w podkowach). Kuce wykazują zwykle właściwości swych dziko żyjących przodków, m.in. żywotność. Użytkowane są jako konie wszechstronne; przy pracy odznaczają się wysoką wydajnością [1]. W Europie i Ameryce Północnej kuce wykorzystuje się przede wszystkim do jazdy dla dzieci i młodzieży oraz hipoterapii. Poza tym, kuce pracują przy transporcie lekkich ładunków, w cyrku, w rekreacji jeździeckiej oraz rajdach konnych.

 

Krowa – samica bydła domowego, która jest głównym źródłem mleka oraz wołowiny. Krowy należą do roślinożerców przeżuwających.

Określenie krowa odnosi się też do samic innych dużych ssaków, np. karmiących samic wielorybów. Odpowiednio młode ssące wieloryby nazywa się wówczas cielakami

 

 

Skoro nie wiesz co jesz to bądź czujny możesz kiedyś zjeść szczura

 

 

Bardzo często te uratowane kucyki i konie pomagają dzieciom chorym w hipoterapii , nie nie wiem już co masz na myśli , dzieci ich nie jedzą tylko jeżdżą na nich

 

Leczę w mojej przychodni dzieci z porażeniem mózgowym i innymi chorobami oun . Hipoterapia daje super efekty. A może przyniosła by lepszy skutek jakby dziecko jadło konia , a może konia zabijało!!

 

-- 22 paź 2012, o 21:32 --

 

Szkoda że nikt taki mądry w realu nie jest.

 

Jest, tylko jest również bardziej ostrożny. Bo tutaj możesz napisać, co o innych myślisz, co jednak bardziej świadczy o Tobie, a nie o podmiotach lirycznych. W tzw. realu jest gorzej, bo nie znam Ciebie, a może chciałbyś przejść od słów do czynów ? Dlatego to tylko wydaje Ci się, że w realu jesteś najmądrzejszy.

 

 

Bardzo ale to bardzo rzadko przechodzę do rękoczynów. I to nie w merytorycznej dyskusji. Jedyny raz gdy mechanik ukradł moje auto w Gorzowie Wlkp powiesiłem go za szelki na dźwigu od silnika :mrgreen:

Bardzo lubię merytoryczną dyskusję ale mój post miał charakter informacyjny . Przecież nie było napisane "warunkiem bycia forumowiczem jest wpłata 100zł "

 

Uratowałem już 4 konie. Mało dużo nie wiem. Co roku dostajemy do domu fotki i zaproszenie iż można przyjechać i pogłaskać pordę spojżeć w oko.

 

Na koniec powiem wam jedno pomagając ludziom (jestem lekarzem) i zwierzakom czuję się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem . Koniec kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Kierkus, bardzo mnie cieszy Twoja postawa. Nie jestem wegetarianinem ale koń jest dla mnie zwierzęciem niejadalnym. Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, ale jest w nim coś niezwykle szlachetnego. Nawet w takim małym kucyku Kacprze.

Pytania w stylu dlaczego pomóc temu a nie innemu zwierzakowi kończą się tym, że nie pomagamy żadnemu. Zresztą dotyczy to także ludzi, co najlepiej pokazuje opisany przez Ciebie przykład.

Życzę powodzenia i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec powiem wam jedno pomagając ludziom (jestem lekarzem) i zwierzakom czuję się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem . Koniec kropka

jak to sie mówi: "miarą człowieczeństwa jest stosunek do zwierząt".

 

Grzesiek_67, Rico, applause.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego czegoś się po The Forum nie spodziewałem :shock:

IMHO, jeżeli ktoś chce pomóc koniom, schroniskom, chorym dzieciom w Polsce, czy też w Afryce, proszę bardzo. Jest to szczytny cel i wszystko popieram.

Jeżeli nie podoba Ci się akcja, wg Ciebie lepiej przeznaczyć te pieniądze na chore/głodne dzieci, to zrób to, a nie bez sensu "hejtujesz" na forum :roll:

 

Piękną akcję zorganizowało forum Saab'a (http://www.klara-power.pl/index.php). Z nich powinniśmy brać przykład a nie toczyć jakieś głupie kłótnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec powiem wam jedno pomagając ludziom (jestem lekarzem) i zwierzakom czuję się lepszym, bardziej wartościowym człowiekiem . Koniec kropka

+1 :mrgreen:

Popieram wszystkie Twoje wypowiedzi, sam pomogłem już kilku zwierzątkom, z dziewczyną "adoptowaliśmy" dziecko w afryce, brałem też aktywnie udział we wcześniejszych forumowych akcjach pomocowych. To co tu przeczytałem nie jest śmieszne, Panowie, to żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razu pewnego, bawili w okolicy,

W żelazo zakutych kucy kierownicy,

Byli bardzo głodni i przez to złośliwi,

Bo zbrakło im zakąski do zacnej oliwy.

 

Wtem się napatoczył kuc niezbyt obyty,

Wszystkim się spodobał, bo był smakowity,

Jeden go chciał masarz od razu przyprawić,

Lecz miejscowy rolnik nie dał kuca sprawić.

 

Pragnął go przygarnąć gospodarz życzliwy,

Ale siana nie miał i był nieszczęśliwy,

Prosił więc przybyszów, aby byli mili,

I się na to siano dla kuca zrzucili.

 

Goście oznajmili, ludzi szczerość brzydzi,

To co większość myśli, a powiedzieć wstydzi,

Że rolą zwierzęcia, jak amen w pacierzu,

Jest w porze posiłku spocząć na talerzu.

 

Wniosek z tej historii, lekko naciągany:

Chcesz przygarniać kuce musisz być nadziany.

Drugi zaraz wniosek pierwszemu wtóruje:

Kto jada mięsiwo, niechaj sam poluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękną akcję zorganizowało forum Saab'a (http://www.klara-power.pl/index.php). Z nich powinniśmy brać przykład a nie toczyć jakieś głupie kłótnie ;)

 

Ale widzisz tą subtelną różnicę? Chora mała dziewczyna vs mały koń?

 

Marcin Kierkus widać, że jesteś wspaniałym człowiekiem i wielki szacun dla Ciebie! Ale moim zdaniem lepiej jakbyś dał "ogłoszenie" o pieniądzach zbieranych na jednego z Twoich chorych pacjentów. Chociażby tą dziewczynkę chorą na mukowiscydozę, a nie Kucyka. Jest mi go strasznie żal i naprawdę jak patrze na te oczka to serce mnie boli, ale niestety nie jest on jedynym zwierzakiem przerobionym na mięcho :( Taki już jest ten świat, że ludzie jedzą zwierzęta. Fakt - koń to nie świnia, czy krowa... ale jednak zwierzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo tzw. cywilizowane, takie które jako całość coś sobą reprezentuje, poznaje się po dwóch rzeczach: podejściu do zwierząt i czystości kibli... Jak widzę jedno i drugie nie zmieniło się zasadniczo ostatnimi czasy...

 

Kto ma los kucyka w dupie niech oszczędzi żenujących komentarzy, kto ma wolę go ratować niech wpłaca... Koniec kropka.

 

Osobiście jednak zgodzę się z tym, że dylematy jako takie są zrozumiałe: komu, czemu, ile i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja również przepraszam. Poleciałem z tłumem, bylo wesoło, ale nie pomyślałem o drugiej stronie medalu.

 

Na konika nie dam, bo w tym roku zamierzam wspomóc schronisko dla zwierząt, którym nie grozi szybka śmierć, lecz cierpienie, głód i mróz. :( Sam mam psiaka z schroniska i wiem co to za kochane i wdzięczne bydle wielkości kota :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja również przepraszam. Poleciałem z tłumem, bylo wesoło, ale nie pomyślałem o drugiej stronie medalu.

 

Na konika nie dam, bo w tym roku zamierzam wspomóc schronisko dla zwierząt, którym nie grozi szybka śmierć, lecz cierpienie, głód i mróz. :( Sam mam psiaka z schroniska i wiem co to za kochane i wdzięczne bydle wielkości kota :mrgreen:

 

daj namiary na schronisko też wpłacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...