Skocz do zawartości

auto na autostrady


czomolungma

Rekomendowane odpowiedzi

Na wakacje jeżdzimy samochodem a Subaru już dwukrotnie.

W zeszłym roku na Peloponez -ok. 6 tys. kilometrów z czego większość autostradami,w tym roku Kalabria i powrót przez Szwajcarię i Niemcy(Frankfurt-przy okazji zawodowo)-również ok.6 tys,km.

Jazda na autostradzie Legacy2.0D jest naprawdę duzą przyjemnością.Prędkości pomiędzy 140-200 km/h ,średnie spalanie z całej podróży(licznik wyzerowany w domu) równe 7l/100km.Samochód podczas takiej trasy wymaga ok. 0,75 l oleju.Silnik jest wyjątkowo cichy przy wszystkich prędkościach.Poza tym przy deszczowej pogodzie inni zdecydowanie zwalniają a my jedziemy bez większej różnicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, to auto ma pomiescic 2 dorosle osoby z przodu i 2foteliki z tylu, a 3 e46 jest ciasna dla nas :twisted: ja ogladalem smaxa i bylem nim zachwycony bo miejsca ma b.duzo i wszysko i wszyscy sie mieszcza bez upychania :lol: 8) tylko budzet troszke nie ten :roll: i moja lepsza poloweczka stwierdzila ,ze autobusem nie bedzie jezdzila :mrgreen: dlatego wlasnie mondeo :wink:

zoowty, VW i BMW to dla mnie to samo :oops: wszystkie hindusy i polacy tym jezdza niechce, poprostu :?

 

-- 27 wrz 2012, o 21:35 --

 

saszynski, z Toba sie zgadzam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW i BMW to dla mnie to samo :oops: wszystkie hindusy i polacy tym jezdza niechce, poprostu :?

No to teraz do....ś :roll:

BMW w całej tej stawce wychodzi najdrożej. A czemu? A dlatemu, że jest najlepsze.

Kup forda a ja Ci potem powiem, że ford g... wort jak i reszta aut na f :wink:

Pozdrawiam i udanego zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, widze ,ze jestes zagorzalym fanem BMW :mrgreen: spoko :!: ja tam lubie Fordy :mrgreen:

ford g... wort jak i reszta aut na f

masz na mysli rowniez Ferrari oczywiscie :P:mrgreen: szanuje Twoja opinie jak kazda inna :wink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaszWRX, jak z każdą regułą i od tej są wyjątki. W tym wypadku to Ferrari :wink:

Jestem fanem bmw, bo to bardzo dobra marka, o niebo lepsza niż subaru. :wink:

Kupujac czy sprzedając bryczkę w UK nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, więc dlaczego nie spróbować jeździć najmniej awaryjnym autem w klasie? :idea:

Nie spodoba Ci się to sprzedaż :roll: :wink:

Stawiam Jacka, że Ci podpasi.

Bmw 3 nie jest mniejsze od :roll: mondeło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, ja tez uwielbiam BMW, ale z tym, ze trójka nie jest mniejsza od mondka, to doj..., tzn pojechaleś :)

Poza tym jak ktoś jest uprzedzony do marki, to chyba nie ma co przekonywać na sile. Ja to rozumiem, bo np gdyby ktoś mi cała noc tłumaczył, dlaczego jakikolwiek model VW jest najlepszy na świecie, to nawet gdyby taki był - nie kupię go za żadne skarby :) po prostu nie i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23, ja moge przedstawić wyniki wyższości w kwestii bezawaryjności bmw 3 nad mondeo. O silnikach bmw nie trzeba chyba gadać- są najlepsze. Co do przestronności wnętrza, to mondeo może odrobinę jest większe, ale tak jak juz pisałem, ja prze moich 193cm wzrostu idealnie się czułem za kierownicą. Dwa foteliki rzecz jasna zmieszczą się z tyłu. Bmw jest nieporównywalnie bardziej ciche, ma lepszy zawias, stosunek mas na osiach ok 50;50, układ kierowniczy, blachy itd, itd.

Dziś mam e91 m-pakietowe, które nie jest specjalnie większe od e46 i daje radę pod każdym względem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem tylko o przestronnosci i ogólnie wielkości samochodu. Jeśli Mondeo jest "odrobinę większe", to musieli mi sprzedać e91 w wersji short, a mondki, które znam, musiały być w wersji long ;)

Poza tym to dwa zupełnie inne samochody i porównywanie ich troszeczkę nie ma sensu (choćby cena nowego mondka a trójki), to dwa zupełnie inne światy i BMW bije Forda na głowę pod każdym innym względem.

A na autostradę tylko 3.0d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że 3.0, ale ukaszWRX szuka chyba tańszego w tankowaniu, co nie dokładnie się przełozy na racunki biorąc pod uwagę 2 do 3 litrów. W zakupie jednak coś sie zaoszczędzi.

Co do wielkości auta, jeżeli to jest podstawowy parametr, to może warto rozpatrzeć propozycję -730d a to jest autostradowy ideał 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O silnikach bmw nie trzeba chyba gadać- są najlepsze.

Sęk w tym, że nie wszystkie a na pewno nie 2 litrowy diesel.

Co do niezawodności: http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/bmw-3 to w porównaniu do takiego Mondeo lepiej wypadają 3ki po 2005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości auta, jeżeli to jest podstawowy parametr, to może warto rozpatrzeć propozycję -730d a to jest autostradowy ideał 8) :wink:

 

No tak, tylko gdy cos padnie + serwisowanie siódemki BMW - to moze sie okazać, ze np. po dwóch latach mozna sobie bylo kupić dwa Mondki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości auta, jeżeli to jest podstawowy parametr, to może warto rozpatrzeć propozycję -730d a to jest autostradowy ideał 8) :wink:

 

No tak, tylko gdy cos padnie + serwisowanie siódemki BMW - to moze sie okazać, ze np. po dwóch latach mozna sobie bylo kupić dwa Mondki ;)

Nic tam nie padnie :roll: , to nie subaru :D:twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem bmw, bo to bardzo dobra marka, o niebo lepsza niż subaru. :wink:

bluźnisz synu mieszają do do tego niebo :idea::evil::mrgreen::mrgreen:

 

-- 28 wrz 2012, o 08:20 --

 

Jestem fanem bmw, bo to bardzo dobra marka, o niebo lepsza niż subaru. :wink:

bluźnisz synu mieszają do do tego niebo :idea::evil::mrgreen::mrgreen:

Wynika z twoich wywodow ze BMW jest lepsze o subaru od nieba :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, koszty serwisu BWM a Forda chyba sa chyba inne :wink: pozatym jak cos padnie w beemce to koszty czesci sa znacznie wieksze,ubezpieczenie niewiem, pozatym jakbym mial sie pakowac w BMW to kupil bym serie 5 :wink: pozatym w moim zalozonym budzecie owszem znajde jakas "trojke" ale z przelotem 100k+ a tego nie biore pod uwage,

Jestem fanem bmw, bo to bardzo dobra marka, o niebo lepsza niż subaru.

to dlaczego kupiles STI :idea: :?: w tej kasie mogles kupic M3 i bylbys napewno bardziej zadowolony :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, to auto ma pomiescic 2 dorosle osoby z przodu i 2foteliki z tylu, a 3 e46 jest ciasna dla nas :twisted: ja ogladalem smaxa i bylem nim zachwycony bo miejsca ma b.duzo i wszysko i wszyscy sie mieszcza bez upychania :lol: 8) tylko budzet troszke nie ten :roll: i moja lepsza poloweczka stwierdzila ,ze autobusem nie bedzie jezdzila :mrgreen: dlatego wlasnie mondeo :wink:

 

Mialem chwile temu ten sam problem, wkrotce dwa foteliki 1.5 roczne dziecko + niemowlak - dzieci male, wiec wymagana obecnosc zony na tylniej kanapie z nimi. Zaden kombiak, nawet z tych duzych np A6 nie pozwala na komfortowe siedzenie pomiedzy dwoma fotelikami. Dlatego o niedawna stalem sie posiadaczem s-maxa, jest super 3 oddzielne siedzenia z mozliwoscia przesuniecia o maks 15cm. Autobusem bym go nie nazwal, to cos pomiedzy kombi a vanem (o 15cm wyzszy od mondeo, ta sama plyta podlogowa i zawieszenie - z racji tego super sie prowadzi). Do tego wzialem najmocniejsza wersje 2.5T i jakos to jezdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluźnisz synu

tatuś? :shock: :shock: :shock:

Zastanów się przed odpowiedzia, bo przyjdę po kasę :mrgreen:

 

to dlaczego kupiles STI :idea: :?: w tej kasie mogles kupic M3 i bylbys napewno bardziej zadowolony :twisted:

Ja mam sti i bmw 3 e91 :lol: :wink:

Padła myśl na M3 2 tygodnie temu i gdybym nie postanowił zostawić STIa już stało by pod domem M3 :twisted:

Zaraz po nowym roku będzie M3 albo 335i convertible :twisted: :wink:

 

ukaszWRX, za kwotę którą przeznaczasz kupisz świetną e46, pewnie starszą niz mondeo, ale na pewno to auto będzie dłużej jeździć.

http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

Można znaleźć nawet e 90

http://www.autotrader.co.uk/classified/ ... ?logcode=p

 

Aut jest pełno, podaję tylko 2 przykłady.

Nie żebym Cię namawiał. Zrobisz jak zechcesz, ja nie miałbym problemu z wyborem :wink:

Oczywiście lepiej wybrać 330d :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam e65 730d

Można je juz dostać stosunkowo tanio.

 

Czasami takim autem trzeba zjechać z autostrady a czym to się kończy... :mrgreen: opowie może lepiej Szubaru bo jechał za mną i to jaki zbulwersowany był pan pryskany błotem. Ja mu się nie dziwie bo musiał bidulka wypaychać tego kloca żeby zjechał na drogę... :lol:

 

ogólnie polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
skiba STI, auta ,ktore mi pokazales to same sedany :? mnie interesuje tylko estate 8) a taka 330d bym nie pogardzil :twisted:

ebay, autotrader, gumtree, pistons and forums :wink:

Czy ktoś wie jak w porównaniu do 3.0d BMW wypada MB C30 AMG w dyszlu ?

Moja odpowiedź znasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...