Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

711dea12971f3c3de04b80699789eb47.jpg

Wykonanie przecudne. (Zdjęcie takie se mi wyszło)
Na razie słuchałem:
Metalliki load (różnych piosenek) i sm2 (różnych piosenek)
Cannibal Corpse hammer smashed face
Deicide when satan rules his world
Soundtracka django
Rem losing my religion
Slayer hell awaits i world painted blood

Nie znam tego audiofilskiego żargonu, nie wiem co to jasny co to ciemny, więc nic to dla mnie nie znaczy.

Jest na pewno bardzo zniuansowany. O wiele więcej szczegółów słychać względem mojego dotychczasowego odtwarzacza. Po prostu więcej słychać.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, B-52 napisał:

Wykonanie przecudne. (Zdjęcie takie se mi wyszło)
Na razie słuchałem:
Metalliki load (różnych piosenek) i sm2 (różnych piosenek)
Cannibal Corpse hammer smashed face
Deicide when satan rules his world
Soundtracka django
Rem losing my religion
Slayer hell awaits i world painted blood
 

 

No! Grunt to srogie pierdolnięcie!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwiozłem goldnnote i przywiozłem primare.
Zobaczymy co potrafi

Na tę chwilę mogę z przekonaniem powiedzieć, że nie słuchałem lepszego sprzętu od goldnote. Nie słuchałem ich oczywiście 140, lecz zaledwie kilka. Ale np. hegel mohican, na którego liczyłem bardzo nie urzekł mnie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie będzie goldnote’a.
Okazało się, że wersja, którą miałem w chacie to była najwypaśniejsza wersja, ale za kaucją typu 16 coś. A 16 coś to cena wersji podstawowej.
No to jakby tyle kosztowała ta najwyższa, brałbym. A tu wyszło, że cena tej wersji to 24. Jakoś mi to ciężko przeskoczyć. Szkoda bo smaku narobili, jak nie wiem co.
Powracam do zamysłu kupienia hegel mohican.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, B-52 napisał:

No i nie będzie goldnote’a.
Okazało się, że wersja, którą miałem w chacie to była najwypaśniejsza wersja, ale za kaucją typu 16 coś. A 16 coś to cena wersji podstawowej.
No to jakby tyle kosztowała ta najwyższa, brałbym. A tu wyszło, że cena tej wersji to 24. Jakoś mi to ciężko przeskoczyć. Szkoda bo smaku narobili, jak nie wiem co.
Powracam do zamysłu kupienia hegel mohican.

słuchałeś Naim CD5 XS?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pora powrócić do projektu budowy samodzielnej kolumn, dostałem zdjęcia próbnego grawerowania płytki od terminali wcześniej wypiaskowane według wzoru jaki wysłałem i mi sie to podoba. Płytka będzie jeszcze anodowana na czarno.

 

 

IMG_7377.JPG

IMG_7378.JPG

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu jeżeli na płytce jest godny napi Made in Poland, reszty nie napisałeś w języku polskim? Ja bym zrobił to w naszym ojczystym języku. 

 

Jak mnie to wkurza, jak np jedzie się za granicę to Polacy wchodząc do sklepu/restauracji mówią Good Morning, zamiast Dzień Dobry. A jak Anglik czy Niemiec przyjeżdża do nas, to każdy mu się kłania w pas Guten Tag

 

Zachowaj polskość na swoim produkcie...promuj to, bądź dumny! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nazwa projektu jak oryginał (nie buduje tego od podstaw samodzielnie tylko korzystam z czyjegoś projektu) i określenia Bi-Wiring też nie da się spolszczyć 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi - Wiring to tylko możliwość podłączenia kolumn jaką nam daje wzmacniacz stereo. Nie należy tego mylić z Bi - Amping który jest "funkcją" pracy kina domowego (nie każdego). W obu przypadkach wykorzystujemy tą samą ilość kabli natomiast różnica tkwi w ilości dostępnych końcówek mocy. W wzmacniaczu stereo Bi - Wiring daje tylko możliwość przełączania głośników niskotonowych i wysokotononiwych w kolumnach i wykorzystuje jedną końcówkę mocy na kolumnę. Natomiast Bi - Amping to już bardziej skomplikowana funkcja która jest sterowana przez procesor dźwięku, czyli każdy głośnik w kolumnie podłączony jest do jednej końcówki mocy. Tak w skrócie bez zbędnych wywodów.

 

Bi - Wiring możesz zastąpić napisem głośnik wysokotonowy i głośnik niskotonowy przy odpowiednim terminalu oczywiście zamieścić odpowiedną polaryzację (+,-). 

 

Tak samo sensitivity czyli wrażliwość :blink:można tą nazwę zastąpić na efektywność: 91 dB bez  "/" itp. 

 

Oczywiście tak będzie poprawnie a jak zrobisz to tylko zależy od Ciebie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie Bi -Wiring  jako ogólnoświatowe określenie każdy audiomaniak kojarzy, a w tłumaczeniu polskim by to brzmiało " podłączenie dwukablowe  do zacisków " gdzie nikt nigdy takiego sformułowania   nie używa i by wprowadzało zamieszanie bo jak to dwa kable a 4 zaciski :mrgreen:

Dobrze jest , trza promować Polskę za granicą a że tam głąby mieszkają i polskiego nie znają  to trzeba po angielsku bo my Polacy nie głąby i angielski znamy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek.

 

Nie wiem czy to widzicie, ale na naszych oczach kończy się pewna era artystów muzyki, estrady rocka, wszelakiego metalu i całej reszty.

A zaczęła się era drogich badziewnych zabawia-czy dla duszy na pograniczu uzależnienia hazardowego od elektroniki gierek, komputrówww, telefonów i tego ścierwa rąbanego (portali społecznościowych) co izolują ludzi.

Już ludzie każdego wieczoru, nie jadą fajerką (WSKą) spotkać się i pogadać.

 

Dziś naszła mnie refleksja. Jak zaczynacie swoje projekty starajcie się z całych sił szybko je ukończyć, bo priorytety się zmieniają i życie się zmienia.

By nie skończyć tak jak moje kolumny piramidalne o podstawie pięcioboku z ściętym wierzchołkiem _ bez częstotliwości rezonansowej obudowy. Typ pół otwarty z labiryntem do niskich tonów. Skorupy poklejone i co i nic : (

 

Czasami odpuszczamy swoje marzenia, np: na własnoręcznie zbudowania wzmacniacza lampowego na bardzo dobrych komponentach, z drutami miedzianymi na trafach o srebrzonej powierzchni pod lakierem piecowym itd. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...