Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Może  doradzicie jakiś w miarę tani gramofon. Nie chodzi o audiofilskie HiFi, tylko coś do odtwarzania starej kolekcji polskich płyt dla rodziców. Nie mają żadnego konkretnego sprzętu audio, więc musi to być albo coś "samostojnego", czyli z głośnikami (o ile takie są), albo jakiś zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kambol napisał:

Może  doradzicie jakiś w miarę tani gramofon. Nie chodzi o audiofilskie HiFi, tylko coś do odtwarzania starej kolekcji polskich płyt dla rodziców. Nie mają żadnego konkretnego sprzętu audio, więc musi to być albo coś "samostojnego", czyli z głośnikami (o ile takie są), albo jakiś zestaw.

 

Te wszystkie gramofony walizkowe z głośnikami z allegro nie są warte funta kłaków. Sensownie i stosunkowo niedrogo to Audio Technica LP60 + jakieś głośniki z wbudowanym wzmacniaczem, np. Edifier.

 

Dla wygody możesz kupić LP60 z Bluetoothem. USB mają chyba wszystkie modele, działa banalnie prosto więc jeśli rodzice chcą zdigitalizować sobie stare płyty, to też się da.

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kambol napisał:

Może  doradzicie jakiś w miarę tani gramofon. Nie chodzi o audiofilskie HiFi, tylko coś do odtwarzania starej kolekcji polskich płyt dla rodziców. Nie mają żadnego konkretnego sprzętu audio, więc musi to być albo coś "samostojnego", czyli z głośnikami (o ile takie są), albo jakiś zestaw.

sprawdź najpierw czy będą mieli czego słuchać, też myślałem że sobie posłucham starych płyt rodziców, jak spróbowałem to okazały się tak poryte że nie miało to sensu, kwestia jak często i na czym były słuchane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się od tego z daleka. Takie walizkowe sprzęty to są tokarki do płyt.

Tak naprawdę, żeby system gramofonowy dobrze zabrzmiał, trzeba w niego wpakować dużo pieniędzy.

O wiele więcej niż w źródła cyfrowe (CD, DAC, streaming). Poniżej 10 tys. zł za używany komplet (gramofon, wzmacniacz, wkładka) nie ma co podchodzić. A ta kwota to i tak, jak dobrze poszukamy.

Płyty po naszych rodzicach są tak zajechane, że nie da się ich słuchać - oni je użytkowali na gramofonach, gdzie nacisk igły powodował zrycie rowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę z wyceną bo za kwotę 2500 zł da się skomponować używany zestaw o dobrych parametrach.

Bardzo fajny gramofon i prosty  w obsłudze z dobrą wkładką tu dostępny za 800 zł

https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=14288

Do tego wzmacniacz markowy yamaha kupi się za 500 zł i reszta w głośniki monitorki i będzie grać.

Na tym forum gramofonowym mają w ofercie pioniera wzmacniacz za 500 zł

https://www.winyl.net/viewtopic.php?f=59&t=14287

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają czego słuchać. Tak, jak pisałem - audiofile z daleka ;), nie wywalę 10 tys zł (ani nawet 2) na ten sprzęt. Płyty nie są z muzeum i nie muszą być odtwarzane na gramofonie najwyższej klasy. Oczywiście "tokarki" też nie wchodzą w grę, ale proszę o rozsądek - rodzice, sporadyczne użycie, stare płyty średniej jakości, trudności z obsługą skomplikowanego sprzętu, itd... To ma być tanie (najlepiej całość kilkaset zł do maks. tys.) i proste w obsłudze. Sprzęt niewymagający kalibracji, sracji i rozkminy. Nie chcę też plastikowego badziewia, dlatego pytałem o stare pancerne sprzęty, myślałem, że są ok, ale skoro piszecie, że nie, to może jeszcze jakieś propozycje z uwzględnieniem powyższych argumentów?

@ipsx82 dzięki za tego Technics SL-Q3, może pójdę w tą stronę i na razie wyciągnę z szafy amplituner Proton, a kiedyś może się zmieni, tylko głośniki zostaną jeszcze do kupienia.

Czytałem na tym winyl.net, że te Duale, to chyba nie aż taki złom... ;)

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koteł upodobał sobie nowe miejsce do leżenia i muszę znaleźć coś do przykrywania gramofonu. Macie jakieś pomysły na materiał, który nie będzie rysował pokrywy a przy okazji będzie na tyle gruby, żeby kocie pazury nie przebijały? Wycią po prostu kawałek ręcznika czy coś?

 

 

  

image.thumb.png.ad931a1ec36a7aedf4637801dc474ffe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kambol napisał:

Może być kawałek skóry w odpowiednim kolorze. Położysz licem do góry, dół jest mięciutki i nic nie zarysuje.

Np. https://www.artykulytapicerskie.pl/pl/p/Skora-naturalna-Madras-rozne-kolory/424

 

Nie przepadam za skórą, a kot dostanie pewnie zajoba od zapachu naturalnej i jeszcze chętniej będzie się tam pakował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam wczoraj wieczorem do domu a tam pusto... żona u teściów, dziecko u teściów, pies u teściów.

 

Butów nie zdążyłem zdjąć i już grzałem membranki... godzina uczty na pełnym gwizdku. 

 

 

dc45a916b4057686e00d725c8a39d554.gif

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Z tego tygodnia. Certolili się z tym wydaniem chyba z 3 lata ale podobno Knopfler czepiał się masteringu. Nie żebym był jakimś fanem ale zbieram sobie DS. Niektore cd czy winyle nawet nie otwarte.

D3A73C01-5D46-4BC7-AE7B-F3790AFA9B77.jpeg

E55C28EF-F14F-403E-8B6A-7C066F477E5A.jpeg

F1EC2517-D5D1-4684-A6BA-96C5CDDFA138.jpeg

2434B0C0-9A2B-4B1E-A661-BB26B965EE3A.jpeg

Edytowane przez Sebastian32
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 23:48, Kambol napisał:

Mają czego słuchać. Tak, jak pisałem - audiofile z daleka ;), nie wywalę 10 tys zł (ani nawet 2) na ten sprzęt. Płyty nie są z muzeum i nie muszą być odtwarzane na gramofonie najwyższej klasy. Oczywiście "tokarki" też nie wchodzą w grę, ale proszę o rozsądek - rodzice, sporadyczne użycie, stare płyty średniej jakości, trudności z obsługą skomplikowanego sprzętu, itd... To ma być tanie (najlepiej całość kilkaset zł do maks. tys.) i proste w obsłudze. Sprzęt niewymagający kalibracji, sracji i rozkminy. Nie chcę też plastikowego badziewia, dlatego pytałem o stare pancerne sprzęty, myślałem, że są ok, ale skoro piszecie, że nie, to może jeszcze jakieś propozycje z uwzględnieniem powyższych argumentów?

@ipsx82 dzięki za tego Technics SL-Q3, może pójdę w tą stronę i na razie wyciągnę z szafy amplituner Proton, a kiedyś może się zmieni, tylko głośniki zostaną jeszcze do kupienia.

Czytałem na tym winyl.net, że te Duale, to chyba nie aż taki złom... ;)

Do tego co podał ipsx82 mozna jeszcze dorzucić SL-Q2. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem właśnie swoją przygodę ze słuchaniem muzyki:) 

 

Amplituner ONKYO 8270

Głośniki MELODIKA BL40

 

Z racji że to mój pierwszy sprzęt tego typu, bo wcześniej był jakiś wzmak Sony + Tonsile 90' trochę później jakieś Soundbary, to teraz jestem pod mega wrażeniem ;)

 

 

 

20200125_133356.jpg

20200126_090702.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...